bugün

kesin yan koltukta oturan dişiye madara olmamak için kafaya taktıkları takıntıdır. şimdi bu başlığı okuyup da yanındakine kısa bir bakış atıp, her önüne gelene de yol sorun demiyoruz ancak "her yol nasılsa roma ya çıkar" mantığından bir kurtulun be arkadaşlar.

ya "biz burdan geçmiştik" cümlesini çok seviyorlar ya da insanların yüz profillerine bakıp " o bilmez" diye tanımlama yapmayı.

düdüt: delikanlılığı değil, alt tarafı yolu kaybediyorsunuz.
genelde geçilen sokaktan küçük bir çocuk ya da ergen bir arkadaş durdurulup adres onlara sorulur ve yalan yanlış cevaplar alınır.
bir de bunların camdan sormamak için arabayı park edip, aşağıya inenleri var ki, inim inim inletir sizi. bunların bir üst modeli de camı açıp sorar ancak tarifi asla anlamaz ve "evet evet anladım" diyip yola devam eder. sonra dön allah dön.
- ulviii, bi saattir aynı yerde dönüyoruz. birine sor artık!
- tamam kızım ya, şu kavşaktan sonra ilk solda hatırlıyorum.
- e geçtik burda, bu üçüncü!
- hande, sus kafam karışıyo.
- ufff, dolaş dolaş midem bulandı yaaa! bak aramışlar üç kere!
- e ara geliyoruz de.

(arar)

- alo teyze... ha abla geliyoruz biz... yok ulvi kayboldu da! ya abla teyzeme benzettim, hayret bişeysin zaten kaybolmuşuz!
- kaybolmadım.
- ya abla dayımı versene telefona yolu sorucam.
- sor ama bana söyleme. bulurum ben.
sadece erkeklere özgü olmayan bir durumdur.kadınlar da genelde sormaz .ve sormayı tercih etmez.
hele de yanlarında sevgisi, eşi ya da hoşlandığı bir bayan varken daha da kabaran takıntıdır.

çünkü o an adres sormak bir erkek için "ben bir adresi bulamayacak kadar salağım, beceriksizim" demekle aynı şeydir. bu yüzden bir erkek adres sormaktan hep kaçınır; 3 saat kaybolsa bile.
erkeklerin onur, gurur ve kendine güven denen 'şeylere' daha fazla miktarda sahip olduğunu gösteren önermedir.
ego ile akalaı bir konudur, herşeyi kendinin yapabileceğini zanneder yurdum erkeği navigasyon özelliği olmadığını ancak içinden çıkılmaz birşekilde kaybolursa kavrar.
a: abicim sorsana birine?
b: lan yürü sen.

10 dakika daha dolaşılır.

b: haa... hatırlıyorum burayı. geldik az kaldı.
a: ...
b: bu ne lan?
a: bina.
b: ne zaman diktiler, vay mına koim.
a: lan adamı dellendirme, başlarım senin bulacağın adrese şimdi!
1.seçenek: arkadaşı, eşi, dostu, aileyi arayıp sormak

2.seçenek: navigasyona bakmak

3.seçenek: internetten araştırmak

4.seçenek: kaybola kaybola bulmaya çalışmak

5.seçenek: vazgeçip geri dönmeye kalkmak ama kaybolduğu için geri de dönememek.
kendilerini einstein kadar zeki sanmak.
Kendilerini adeta navigasyon sanarlar. Bütün yolları bildiklerini zannederler. Bilmediğin yolda sor yani bilen birine nolucak karizman mı çizilir?