bugün

her ne kadar bir bayanın titizliği ve temizliği ölçüsünde olmasa da erkeklerin kendine has yemek tarifi verme yöntemleri vardır. genellikle bekar erkeklerin en çok yaptığı yemek malumunuz makarnadır. bir erkek makarna yemeğini tarif ederse sanırım şöyle bir yöntem izleyecektir: bir tencere su dolusu sıcak suya makarna poşetini boşaltım maç izlemeye başlıyoruz. ilk yarının ortalarına doğru kalkıp altını kapatıyoruz. tencerenin içinden özenle seçtiğimiz makarnayı fayansa fırlatıyoruz, yapışırsa pişmiş demektir. devre arasında tencerenin içinde hala su kaldıysa kapağını kapatıp lavaboda bulunan enkirli tabağın üzerine döküyoruz. üzerine ketçep sıkarak yiyoruz, afiyet olsun.
şöyle olur;
hazır makarnadan başlamış. Efemdim göz kararı olur benimkisi misal. öyle 200 gram şu,50 gram bu diyemem...

önce su kaynamaya bırakılır. kabarcıklar çıkmaya başladığı zaman içine biraz zeytin yağı damlatılır ve tuz dökülür.
yarım paket makarna kaynayan suyun içine dökülür. duruma göre 8 ila 12 dakika arası makarna kaynayan suda haşlanır. Her makarnanın buğdayı farklı olabileceğinden, makarnanın arkasındaki pişirme tarifesine bakmakta faide görüyorum.
ben aldante sevdiğim için genelde 8-10 dakika arasında alırım makarnayı ocaktan. suyunu süzdükten sonra bir bardak soğuk su gezdirilir üzerinde. öyle yaım saat tutulmaz suyun atında.
efendim tüm bunlar olurken diğer tarafta kızdırdığımız zeytnyağının içine (makarnaya çok yakışır zeytin yağı) renkli dolmalık biberler küpküp veya şerit halinde kesilererek atılır. yumuşamaya başlarken, önce jalepano (ACI meksika biberi) krema katılır iki çevirilir ve dayanıksız olan kapari çiçekleri de katılır. kapariler ölmeden soya sosuda katılır biraz çevirdikten sonra içine süzülmüş makarna katılır ve karşıtırılarak ısıtılmaa devam edilir. sonra altı kapanır ve iki kişilik makarna olarak sofrada yerini alır.
yanına salata anlatayım mı yoksam bu yeterli mi bugünlük.
yarın çin makarnası
isteyene hünkar beğendi de anlatırım...
at, yumurtayı kaynar suya, ıkı dakika sonra servis.
güncel Önemli Başlıklar