bugün

sıkıcıdır, bazen ise güzel eşsiz.
bu erkeğin yapısında vardır. boğa erkekleri çok sahiplenicidir. bir şey isterse mutlaka sahip olur. elinin altında iken bir sorun oktur ama ne zamanki kaybeder o zaman anlar işte sahiplenemediğini. kavga gürültüde bu sebepten çıkar.
ölçüsünü ayarlayan adam için; kıza asla sorun yaratmayacak durumdur.
genelde biraz hayvanlığa kaçan hayvanlıktır.
kadınların aradığıdır. inkar etmeyin! korunmasız hissedilen anlarda dik duruşuna hayran olunur. sahiplenmeyen erkek şunların benzerlerini sık duyacaktır:
"beni sevmiyorsun"
"sen beni umursamıyorsun"
(bkz: kadınlar biraz maço sever)
merak değil gendir. doğanın kanunu da diyebiliriz. ve lakin cahillikle birlikte kontrol edilemeyen sahiplenme güdüsü pek fenadır, evlerden uzaktır...
ya evet var böyle bir şey, şu ben erkeğim diye ortada dolaşan gavatlar yok mu ? yazıklarım olsun. anasına sahip çıkar, kızına, bacısına, eşine, dostuna, malına mülküne sahip çıkar. halbuki ne kadar gereksiz, ne kadar bencil, ne kadar kişisel gelişimini tamamlamamış erkek varsa genel özellikleridir bu sahiplenme merakı, değil mi ? boşverin bu gereksiz eylemi bir kenara bırakın amerikanın aydın insanları gibi koy götüne rahvan gitsin diyip sex and the city seks hayatınızı renklendirmeye, gossip girl ile dedikodu yapmaya devam edin. *
(bkz: yok öyle bir şey)
doggy isimli sevişme tarzına merakının da altında yatan şeydir. kontrol etme güdüsüdür.
dozunda olduğunda faydalı, bokunu çıkarınca hatun kişinin kaçışına neden olacak bir meraktır.
(bkz: Beni taşıyacak erkek isterim)
--spoiler--
Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem.
Çalıştığın binayı, masanı, telefonunu,
Kartvizitini...

Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin.
Senin değillermiş gibi davranacaksın
--spoiler--

--spoiler--
ille de bir şeyleri sahipleneceksen,
Çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin.
Gökyüzünü sahipleneceksin,
Güneşi, ayı, yıldızları...
Mesela kuzey yıldızı, senin yıldızın olacak.
"O benim." diyeceksin.

Mutlaka sana ait olmasın istiyorsan birşeylerin...
Mesela gökkuşağı senin olacak.
ille de bir şeye ait olacaksan, renklere ait
olacaksın.

Mesela turuncuya, yada pembeye.
Ya da cennete ait olacaksın.

Çok sahiplenmeden, Çok ait olmadan yaşayacaksın.
Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem
de hep senin kalacakmış gibi hayat ( sevgili )...
--spoiler-- *
kimilerinde baya bi eksiktir.
yok artık öyle erkek. mumla aranıyor. devir değişti. özgür, totosuna takmayan, tek gececı erkek revacta artık. hatta kadın parası yıyen.(durun saldırmayın)
sahıplenilmek ister insan evet dogaldır. yalnız 'mal' istemek yanlıstır. yahut sevdıcegınız uzaktan kumanda degıldır kasetı cıkarıp takabılecegın her ıstedıgınde.
kızların sahiplenilme sevinci ile doğru orantılıdır.
(bkz: arz)
(bkz: talep)
sahiplenildiğini hissetmek isteyen kızlar için geliştirilmiş erkeklerin sahip olduğu meraktır.

--

(bkz: kime niyet kime kısmet)
bazen de sahibine düşmeyen, dengini bulamayan erkeğin gereksiz merakıdır.