bugün

çakı, çakmak, ayna, tarak.
benimkinde ajanda, kitap, powerbank, harici bellek, kalemler, ıvır zıvır dosyalar, kulaklık ve laptop var.

hamdolsun bugün de anketimizi doldurduk.
Yazın sadece cüzdan. O iğrenç şeyi pantolonumda taşımaktan nefret ediyorum, Darlanıyorum. Bi de sigara.
(bkz: kedi maması)
Tırnak makası, çakmak, sigara, diş fırçası ve macunu, kalem, tablet, kindle, not defteri, anahtar, kulaklık, naneli şeker, mevsimine göre güneş gözlüğü, gözlük temizleme mendili, ufak deodrant, ufak boy parfüm, ıslak mendil, selpak, şarj kablosu, powerbank.
Spor ayakkabısı,şort,tişört,havlu,sweatshirt,kullanmam gereken ilaçlar ve kitap.
Tütün, sigara, çakmak, yedek çakmak, defter, kilot ve peçete kağıdı. Kilot ne olur olmaz diye taşıyorum. Peçete kağıdı ise bazı yerlerde peçete yok popomu da silmiyim ha?
defter-kitap veya laptop yoksa taşınmayacağı için en önemli iki nesneyi bırakıyorum.
iki tip şarj cihazı(ucu farklı olan telefon için),su,2 kitap,ıslak mendil,yolum kısaysa karam fıstıklı bitter.
halısaha-spor ayakkabı, forma, şort, konç, havlu.
- ipad pro ile apple pencil ikilisi (kalem defter olayına noktayı koydum)
- kindle (bütün kitaplarım ufacık bir cihazın içinde)
- aynasız fotoğraf makinası ve yedek bataryası.
- şarj kabloları.
- güneş gözlüğü.
- küçük şişe su.
- parfüm.
- ıslak mendil.
- contigo kahve termosu (uzun yola giderken olmazsa olmaz)
Ben paraşüt taşıyorum. Hiç gerekmedi ama eminim ki bir gün işe yarayacak.
ölümsüz aşkın formülü.
ne olacak yahu buna da mı gizem kattınız.
Bijon anahtarı.

Lazım oluyor.
Kitap, su, sakiz, sigara, cakmak, biskuvi.
Kitap, defter, kalem, şarj aleti, akreditasyon kartım, ağrı kesici, havaya göre ince hırka ya da şemsiye vs.
Laptop, pasaport. Her an kaçabilirim ya anasını satayım. Cüzdanlarım, nakit 500 Euro, 500 usd.

Şarj aleti, gözlük, kaşe.
telefon, şarj cihazı, eğer tatil ise terlik, su.
Krampon,tozluk,forma ve şort.
Yolda 1 tane powerade enerji içeceği alınır.
küçük bölmede bikaç yara bandı, morluk kremi , bi adet kabartmalı yüzük. ortalarda aşağı kısımlara gizlenmiş çelik muşta. yedek kazak. kitap defter, yan kısımda küçük su. peçete. Antrenman a gidiyosam ek olarak bandaj ve eldiven bir de dişlik.
kompüter, kitap, ajanda, kalem, diş fırçası, diş macunu, yedek parfüm, deodorant, tırnak makası(yedek), araba kontağı( yedek), temiz çorap, saç fırçası, çakmak, vaks.
Hand gripper (bilek kası için olan alet).
ibneliğin formülü. erkek adam çanta mı taşır amk.