bugün

ulan bi akşam yürüyüşü yapalım dedik bakmayan laf atmayan erkek kalmadı. korkumuzdan başımız önde yürüyoruz ya kadın olmaktan tiksiniyorum artık huyunuz kurusun beyler (herkes üstüne alınmasın) ameliyatla erkek mi olak illa?
Hoş olabilir mesela ben çok hoş laf atarım genelde kızlardan sert çıkış almam.
Erkeklerin hemde ben Müslümanım diyip terbiyesizlik yaparak küfür etmeleri, karşı cinslere yönelik sapkınlıkları artık yeter dedirtmiştir. Hatta "sizde Adam mısınız be" dedirtir.
ulan hayvan gibi bakmışlığım hep vardır ama hiç laf atmadım lan.

yediremedim kendime, hemen annem geldi aklıma. yapamadım.

beyler öküz gibi bakın ama laf atmayın lan.
Hemen her toplumda rastgeleceğiniz köşe başında sinek avlayan delikanlıların mahalle kızlarına yapmış olduğu söz kurlardır.

(bkz: hepsi senin mi yavrum)
boktan ötesi bir durum. sene 3 sene önce diyerek konuya girmek istemiyorum. yıllardan bir gün lise 3'teyim bir kızdan hoşlanıyorum o da son sınıfta. evim okula yakındı saat 8.20'de evden çıkardım 8.30'da ders başlardı. her gün evden çıktığımda hoşlandığım o kızla okula giderdim. parkta karşılaşırdık bakışırdık hepsi o. kayseri gibi boktan şehirde yaşamak harbiden zor özellikle kadınlar için. bir gün yine böyle karşılaştık okulun önüne geldik o önden gidiyor ben arkadan. her okulda olduğu gibi bizim okulun önünde de abaza arkadaşlar olurdu. o günde benim hoşlandığım kıza laf attılar 5 kişi vardılar herhalde. tek başıma girdim sonra bunlara. tabi güzel benzetiliyorum sonra arkadaşlar falan geldi de yolladık bunları. ardından kız geldi bana teşekkür falan etti. tanıştık oradan olay yürüdü biraz mazimizde oldu ama yapamadık be sözlük.

nereden geldi aklıma ulan.
ataerkilliğin ve ona bu hakkı tanıyan cahil anne ve babaların eseridir.
güncel Önemli Başlıklar