bugün

her gördüğü aynada saçını üstünü başını düzeltmesi.
kulaktan kulağa konuşmaları. " benden habersiz iş mi dönüyor lan ? " hissi uyandırır.

makyaj yaparken kendilerine bakılmamasını istemek.
- niye ağlıyosun canım
- ya yok bişey, canım sıkkın biraz
- noldu ki bitanem, hayırdır?
- ya şimdi anlatmak istemiyorum
- hmm tamam bitanem ben sonra ariym seni o zaman
- okey görüşürüz
- görüşürüz

aradan biraz zaman geçer ve kızın senle konuşmadığını öğrenirsin. niye küstü bu kız benle ya diye beyin fırtınası estirirsin içinde

- niye küstün bana
- sen daha iyi bilirsin
- vallahi bilmiyorum, anlat lütfen
- ben orda ağlıyorum, sen telefonu kapatıyosun. insan teselli eder sevgilisini
- iyi ama konuşacak durumda değilim dedin ya
- olsun ısrar etmen gerekirdi orda. konuşmak istemiyorum diye hemen kapattın telefonu

yazarın notu: ya ben sana var ya bir şey demiyorum
kadınlarında insan olduklarıdır.

erkekler, bir kadın gorduklerinde, nasıl yavsasam dusuncesindedirler, ya da poposu guzelmiş, boyle veriyormus, soyle yapıyormus diyerek bakarlar ( cogunlukla). kadınlarda insandır, diyerek dusunmezler.

yoksa bir kadın arkadasın, bir erkek arkadastan cok farkı yoktur. kufredeler, sıcarlar, utanırlar, yalan soylerler, satarlar.
bir türlü anlam verilemeyen çikolata düşkünlüğü, kıskançlık, sürekli beğenilme arzusu, adanmışlığa gereksinim, çanta ayakkabı uyumu, aşırı kararsızlık, yön bulma yetisi eksikliği, arabayı park edemeyiş, alışverişi amaç değil eğlenme ve arkadaşlarla zaman geçirme aracı olarak görme, telefonla konuşma becerileri, anlamsız şeyleri bile önemseme, sürekli duygusal olma gibi genel başlıklarla incelenebilecek tüm düşünsel ve davranışsal farklılıklardır.
her boku anlamamımızı beklemeleri. erkekler basittir makul şeyler beklenmelidir.
anlayamadıkları değil, anlamak istemedikleri şeklinde değiştirilebilecek başlık.

nedir anam babam anlamadığınız dimi, sorun anlatalım. fizyoloji farklı,psikoloji farklı, anlayış farklı tabi. bu durumda bizi anlamak zordur. ama anlamak isteyene de a'dan z'ye anlatılır elbette.
sormayı bilmek, dinlemeyi bilmek, anlamayı bilmek lazım. haa...bunları beceremiyorsan yaşayarak öğrenmek lazım. kadın değişkendir, kadın hislerini dinler, kadın beğenilmek ve beğenildiğini hissetmek ister. kadın sevdiğini kıskanır. kadın beceriklidir; evde anne, işyerinde patron, yataktada kadın olmayı başarabilen bir varlıktır. erkeklerin anlamsız diye nitelendirdikleri ince detaylardan sonuca varır. elde etmek istediği herşeye ulaşır. hemcinsleriyle hem yarışır hemde sıkı bir işbirliği içinde çalışır.

bilmem biraz olsun anlatabildim mi?
muayyen günlerindeki kan çıkışından nasıl olup da kan kaybından ölmeden kurtulmaları. bıçaklansan o kadar gün kanasa ölürsün lan.
aslında her ne kadar anlamlı ve yerinde olsa da kızların triplerini, kaprislerini yersiz görmeleridir. hatundur yani nazlıdır, kapris de yapar, elbet sebebi vardır.
bi insan nasil pembe sey giyer. pembe patik corap elbise vs.
tirnaklarimi niye boyayim. ayaklarimi niye boyayim.
gozumu yuzumu niye boyayim.
saclarimi niye uzatayim.

niye hep ben yemek utu bulasik olaylarini yapayim. enayi miyim.

niye benim giydiklerime karisirlar. siktirin lan derim.
aciksamda kapaliysamda kime ne.
yolda cizgili pijama ile gezen erkege kimse bisi demez.
sort giyse kasar. carsaf giyse yobaz der ha.

niye ben sevgili bulamayim. diyemeyim.

niye canta tasiyim ya. ne gerek var.
niye her gun degisik bi elbise giyim.
giymek isteyim.

bu pembeli janjanli esyalari niye hemen seceyim alayim.
niye topuklu ayakkabi giyeyim. yurunur mu onla yav.
ilginc. cidden.
güncel Önemli Başlıklar