bugün

feminizm hareketinin düşmanı olan erkeklerdir. neden biliyor musunuz? kadınların kendilerinden daha başarılı olmalarını görmek canlarını yakıyor.

bu ataerkil zihniyetli erkekler istiyor ki: kadın evde otursun, maddi manevi bana muhtaç olsun, ben istediğimi yapayım, bana tepki gösterince minnet ettireyim kendime...

ah, o kadar zavallısınız ki.
tek tek o sıfatlarınıza tükürmek istiyorum. hadi şimdi yallah. hoşt.
bunun ayarlarıyla gene hanginiz oynadı?
Genelde karşılaşılan bir durumdur. Lakin iki başarılı insan beraber olsa dahi erkek takdir edilmek isteyecektir. Evrimsel süreç gereğidir.
(bkz: hadi baba yapabilirsin)

istemiyor gibi görünmemek için kamu spotu gibi kadınları mı destekleyelim amk. olabiliyorlarsa başarılı olurlar. olamıyorlarsa da sikime takmam.
bugün kadınların ve erkeklerin oy verme pratiğine bakarsak gericiliği destekleme oranı aynıdır. bu da demek oluyor ki ataerkil yapıyı destekleyen kadınların sayısı da azımsanmayacak derecede çoktur. yani olayın erkek kadın gibi cinsiyetçi tabana çekilmesi ve bunun üzerinden bir cinse yüklenmesi saçmadır. bir yobaz erkek bir yobaz kadından farklı düşünmüyor buna emin olabilir feministler. temeli bu saçmalığın gericiliktir, cinsle uzaktan yakından alakası temelinde bence yok.
mizojinist ve egoistliğin dışa vurumudur.