bugün

Annem temizlik işçiliğinden emekli. onun anlatmasına göre; temizlediği bir yere bir erkek geldiğinde yanından veya temiz olan yere en az dokunacak şekilde geçerlermiş fakat kadınlar paldır küldür geçerlermiş, hiç umursamazlarmış.

Bu gibi, Erkeklerin bazen kadınlara nazaran daha hassas olduğu konu veya olaylardır.
Herkese açık Tuvaletleri daha temiz kullanıyorlar.
Okul hayatım boyunca gizli gizli erkekler tuvaletini kullandım bu yüzden.
anneye düşkünlük. kesinlikle.
Bir kızdan hoslanmak. Evet genelde erkekler kızlardan hoslandıgı icin daha hassastırlar kızlara göre.
arabam ve çalışma odamdır.
Dedikodu yapmamak, arkadaşları odadan çıkar çıkmaz hakkında konuşmamak. Ama dedikodu yapan erkek de hiç çekilmez o ayrı.
Erkekliklerine laf edilmesi. "sen de adam mısın ?" cümlesi bir örnek.
hepsi de aynı oluyor. Ya sinirlenir ya da güler sinirlenir. Sen kimsin sen kimsin lan ?!!!!111 öhöhö buna bu kadar gaza gelmeyin yahu.
Edit:
bilgisayar oyunları bazılarının da. silince sanki yenisi yüklenmiyormuş dünyanın sonuymuş gibi ortalığı dağıtmaları.

Saçları. tanıdığım çevredekiler saçlarıyla uğraşıp duruyor. Dakika başı aynaya mı bakılır ya. Kız olsan diye başlayan cümleler kurunca beni susturuyorlar ama !!

sevince baya bir değişiyorlar. Vallahi şu an odun öküz dediklerim birini sevince onun için yapamadığı şebeklk mi dersin şiir yazacak be nerede ise. Ben şok. Nasıl bir anda değişiyorlar hayret. Sevince güzel sevenleri var. Harbiden. Bak gene her ne ise.

arkadaşlıklarını daha çok umursuyorlar gibi. En azından gerçekten arkadaş olarak gördüklerini.

Dert dinlemek konusunda bir bir biir numaralar. Kızlara anlatamadığımı onlara anlatırım ve işin saçması tüm dertlerimi bilirler nerede ise. Hatta kızlardan bu yüzden azar trip yemişimdir. Ama olmuyor onlar gibi dinlemiyorsunuz kızlar. Bu gerçek.
böyle işte çok şey yapmamak lazım, öhm.
Aldatılmak.
Bağlanma duygusu ve komple Duygusallıktır kesinlikle.

Genelde kadınlar daha çok ağlar ve daha duygusal görünürler bu sebeple. Oysa ki odun diye nitelendirilen, gerçek duygularını içinde saklayan çoğu erkekten daha duygusuz ve acımasızdır bu kadınlar. Çoğu insan bi olayda sırf ağlıyor diye kadının tarafını tutmuyor mu? O duygusal zannedilen kadınlar erkekleri itin götüne sokuyor götüne. Bugüne kadar tanıdığım karı kızcı yavşak erkeklerin bile yüzde doksanı bi kızın çok üzmesi üzerine hiçbir şeyi umursamaz olmuş. Kadınlar aşktan anlamaz demiyorum kesinlikle. Genellemeleri de hiç sevmem ama şöyle de bir şey var ki aşk acısı çekenlerin büyük çoğunluğu erkektir; şiirler, şarkılar, metinler yazan insanların çoğu erkektir; kendini dağıtan, kendi hayatını zehir eden çoğu kişi erkektir. Kadınların çoğu ise unutur ya, unutur yani emekleri. Anıları unutmasa bile yaptığı şeyler çok çelişkilidir. Ne kadar aşk acısı çeken kız gördüysem çoğu umursamıyo hani, geçen sene yakın olduğum derdini anlatmış kız arkadaş bile öyle çok dertli değildi, belki bi şarkı duyunca duygulanırdı. Ama erkek o duyguyu tam yaşıyor ya, daha bi bağlanıyor, arkasından daha bi üzülüyor.
Saygı beklemek.
kokusu tabikide.
Erkekeler kızlara oranla daha az kin tutarlar.
aşk.

kavuşamazsa kadından kat be kat fazla yıkılır,
ayrılırsa kadından kat be kat fazla...

(işbu entry içinde hala ar, namus ve onur içeren erkeklere ithaf edilmiştir.)
Cinsel münasebet esnasında sertlesememe korkusu vesselatu Mirkelam.