bugün

Queen şimdi gelip o zaman temiz temiz birbirinizi sikin diyecek.
Gerçek ya da değil o kadarını bilemem ama evi tertemiz yapacak biri olsun ben kilo kilo deterjan alayım ona. Tek bana elleşmesin. Kahve yaparım bak. Hem yanına kadar da getiririm. Kahve.
Birbirinizi skin madem temiz temiz ehehe.
Kadınlar ne yapsa yaranamıyor size demek ki.

Ön yargıdan ibarettir diyip gidiyorum.
cinsiyet farketmeksizin insandan insana değişen bir durum aslında.
bir kere markette bir ergene denk gelmiştim. keskin bir koyuyla irkildim arkamda iri bir ergen 1aydır döl banyosu yapmış güneşte kuruyup kuruyup tekrarlamış gibi kokuyordu. duysanız o kokunun tarifi yok zehir gibi desem zehür masum kalır.ıslak pis halı çöp kutusunun dibinde kalan su yosun bok kokan durgun su yanında misk-i amber kalır aq. bana hak verirdiniz. staja giderken de bir kız vardı çürük sebze gibi kokardı kız ortamdan gidiyor kokusu gitmiyordu.çürümüş şeyler mayalanır bir nebze hah o koku.
kurumuş döl kedi ölüsü gibi kokan nadir insanlara denk geldim. ilkokulda elif vardı toprak yerdi kızın ağız kokusu tüm sınıfı doldururdu.
temizlik kirlilik kavramı subjektif bir olgudur.
kirli temiz olması kime göre, nereye göre değerIendiriliyor? kadınların yağ oranlarının erkeğe göre fazla olmasıyla (bunun yanında hormon salgısı, biyolojik döngüler vs girmeye gerek yok) vücut kokuları daha yoğun olması yanı sıra kadınlarda daha yoğun olan feromon salgılar (kokular) olması vb durumlar da hesap edilirse kadının farklı kokuları-değişen kokular erkeğe ilk tepki kirlilik olarak geliyor.

başka bir konu da genital bölge...
erkeğin burnuna gelen kadın kokusunun %80'i genital bölgeden, koltuk altı ve baş kısmından salgılanır, bu kokular burundan geçerek değerlendiriliyor. burun diyerek geçmeyin, bu kokular (parfüm, deodarant, şampuan vb) popüler kültürle, tüketim çılgınlığıyla feromonların yerini alıyor ve temizlik saçmalığında insanın genetik hafızasına işleniyor.

1 ay yıkanmamış erkek penisinde testis ve bacak arasında ki bakteri sayısı, 1 gün önce yıkanmış sağlıklı kadın vajinası, bacak arasında ki bakteri sayından daha azdır.
bakteri koku demektir, salgı demektir, aynı zamanda bakteri demek kadının sağlığı demektir. bir günlük kadın iç çamaşırında ki leke koku eğer idrar dışkı değilse kirlilik pislik olarak algılanmamalı.
tüm bakterileri zararlı kategorisinde göremeyiz.
kadının bakterilerin neden olduğu kokuyu gidermek için vajinasına temizlik için asla antibakteriyel antiviral sabun jel mendil solüsyonlar tavsiye edilmez. bilakis, banyoda kullanılan doğal sabun dışında kesinlikle bir şey önerilmez. eğer zararlı bir bakteri varsa ve tedavi-bakım süreci işliyorsa doğal döngüde ilaç tedavisiyle soruna çare bulunur.

aynı şekilde erkeğin salgılayıp fark etmediği ama kadınlar için adeta alarm zili olan androstadienone gibi salgılar da kadınlar için değişik bir koku olarak sanki kirlilik olarak algılanıyor. konu uzamasın ama aslında tüm bu feromonlar cinsel bir uyarıcıdan çok insanın gen havuzu koruyan, mutasyonları önleyen birer emniyet sübabıdır. bunu kötü kokma kirlilik olarak tartışma genelleme yapma biraz cehalet olur.
Olm nasıl kadınlarla muhatap oluyorsunuz lan siz ?

Böyle saçma bir önerme olabilir mi aq (:
Temizlik öznel bir kavram. Bu nedenle cinsiyet bazında düşünmek doğru değil. Kişinin kendi öz saygısıyla alakalı bu. Irksal, dinsel veya cinsiyetsel bir durum değil.
Erkekler sadece arabaları söz konusu olursa temiz ve titizdir. Nokta..
Kız ve erkek genel tuvaletleri karşılaştırılırsa gerçek oraya çıkar. ilk lisans eğitimimi alırken okul her yıl taşındı bir ayar tutmadı. Bir gün dekan derste dedi ki, kızlar, tuvaleti çok pis kullanmışsınız. Erkek tuvaleti daha temizdi. Anladım ki kızlar erkeklerden pis.
Biz bol suyla taharet ettikten sonra guzelce sillerken, siz sallayıp çıkıyorsunuz.Bu mu temiz?
Akarımız yok kokarımız yok o yüzden haklı önerme.
şu kadarını söylim giydiğim donu, çorabı ertesi gün giymiyorum.
erkeklerin de kadınların da donu kirli olabilir ama temiz olmalı bence. don olarak da temiz sayılırım ama el yıkama konusunda oldukça temizim.
Boku da çükünden çıkıyor sanırım. Evet.

T: akıllara ziyan bir tespit.
Her gün banyo yapan, 1 kıyafeti ikinci gün giymeyen bir erkekle hala tanışamadım :( karşılaşırsam nikahıma alacam ulan..

Olmayan gerçektir.
Hepimiz aynı bokun yolcusuyuz. Ne erkeği ne kadını farkeder.
saygılar..

temizlik imandan geliyorsa ve kadınların pis olduklarını kabul ediyorsak, bu aynı zamanda onların imansız olduklarının göstergesi de olabilir mi?
Durumu o kadar güzel açıklamışsınki bu entrynin üstüne yazacak bir şey bulamadım
alkışlar.
kadın olarak tamamen katıldığım önermedir. dağınık olmaları ayrı bir konu fakat cidden temizlerdir. akarları yok kokarları yok.
her konuda oyle mi bilinmez, ama umumi tuvaletler konusunda erkek tuvaletlerinin daha temiz oldugu gerçeği su götürmez bir gerçek.
saygılar..

öncelikle başlık karakter sınırına takıldıgı icin bu sekilde bi düzenek kurdum...

''erkeklerin kadınlardan daha temiz oldukları gerçeği'' olacaktı. artık orada ses düşmesi mi var, ne sikim varsa var. imla deyip gelmeyin üstüme.

tanımımızı yapalım evvelinde. erkek cinsinin kadın cinsinden her halukarda daha temiz olması durumu.

toplumumuzda yanlış bilinen gerceklerden biri de bu olgudur. yani bakım ile temizliğin birbirinden ayırt edilememesi. kadınlarımız bakımlı oldukları icin temiz olduklarınıda zannediyor olsa gerek her kulvarda erkegin pisliklerinden yakınır durur. hergün kuaföre gitmek, hergün oje sürüp parfüm şişesine dalış yapmak temizlik göstergesi degildir sayın kadınsı bayanlarımız. temizlik, elden ayak parmaklarına kadar cok ince bir cizgide yolculuk yapar. en basiti ile kadınların yüzlerine hergün sürdükleri envai çeşit boya makyaj malzemeleri ne kadar pis olduklarının bir göstergesidir. erkekler ise gerek iş icabı gerekse kendilerine verdikleri deger yüzünden hergün traş losyonları ile traş köpükleri ile ciltlerinin temizlenmesine yardımcı olur. bir kadın kasık kıllarını agdadan agdaya temizletir. çogu erkek ise her duş olmasa bile 2 duşta 1 bu aktiviteyi gercekleştirir. kadın milleti erkegin sürekli olarak klozet cevresine idrarlarını yaptıklarından yakınır durur lakin, unutulmamalıdır ki o tuvaleti kullanıp bok parteküllerini bırakan kadınların bu ayıbını erkeklerin kamışlarıyla klozet cevresini ve kalan bok parteküllerini temizlemelerine borclular.

edit: evet farkındayım anlam bakımından zengin, imla bakımından zayıf bir manifesto oldu. am sory.
güncel Önemli Başlıklar