bugün

açıklama getirmeye gerek bile yoktur,

' kadın' kokan bir insan duygusallıktan olabildiğince uzaktır.

kadın, gözyaşlarına sığınmayı duygusallık sanan, romantizmi sadece cinselliğin içine sıkıştırabilen yüzeysel ve çirkin bir varlıktır.
bir erkek ağladıysa gerçekten ağlamıştır. çünkü erkek denen varlık erkek adam ağlamaz diyerek yetiştirilir. eğer bir erkeğin ağladığını gördüyseniz gözyaşına inanın.
toplumun diretmeleriyle kalbine evlat ve çocuk sevgisi kazınan kadınların anne olup sadece baskı ve toplum genellemesinden yana içsel sevgi beslemesi bile kadın denen varlığın şartlı olarak yaratıldığını şartlar serbestleştirildiğinde ise duygusuzluk kaosu olacağını işaret eder.

erkek ise böyle dayatmalara getirilmez özgür yetiştirildiğinden yapmacıklığını kullanmaz. kadın gibi dışarda "ıyyy iğrenç" dediği şeyi evde ellemez. erkek adam yeri geldiğinde sevgi patlaması yaşar, yeri geldiğinde üzüntü. kısaca duygularını az vadeli olsada tam anlamıyla yaşar.
demir ve alüminyum'un erime sıcaklığının karşılaştırılması gibidir.
kadın kırılgandır ve çabuk soğur
erkek erirse zor döner eski haline. içinde bulunduğu kabın halini alır hep.
kadın duygusal değildir, duygusallık arayışı içindedir,
Bunu gizlemekte çok başarılı olmalarından dolayı göze batmayandır.
erkek adam gibi adamsa kesinlikle doğru bir önerme.
daha duygusaldır. kesinlikle. ama bunu dışa vurması daha zordur.
bazı erkekler için doğru çoğu erkek içinse yanlış olan genelleme.
erkekler genellikle pekçok olayı kafasına takar ve unutmaz; kadınlar ise daha kolay unuturlar bu nedenle ayrılık vb. konularda erkekler daha geç ama daha uzun etkilenirken kadınlar direkt etkilenerek daha kısa zamanda unuturlar. bundan dolayı erkekler genellikle kadınlardan daha duygusal düşünür kanımca.
öyle olmasaydı aklımıza kadın bi felsefeci, müzisyen, şair ya da yazar gelirdi. Alman felsefesine bakıyorum, nietzsche,hegel,marx,wagner.. liste uzuyor. rus edebiyatına döndürürsek yelkenleri, dosto, tolstoy..alanı daralt, türk şiirine bak; cemal süreya, turgut uyar, edip cansever, nazım..
kimse bik bik etmesin, kadın milleti duygusal falan değildir. sinirlenince büdü büdü ağlamak duygusallık değildir, sevincini yahut hüznünü lakkkk diye yaşamak da duygusallık değildir. bi erkeğin gezdiği duygusal ve derin sularda, hiç bi kadın yüzemez.
bunun ataerkil toplum yapısıyla falan da bi ilgisi yok, her bok buna bağlanır ya. ingilterede kadınların piyano çalması ve yabancı dil öğrenmesi zorunlu kılınan tam 200 sene yaşandı tarihte, tarih kadınların anaerkil düzen kurduğu zamanlara da tanıklık etti, o günlerden bu zamanlara gelmiş kadın sanatçı sayısı iki elin parmağını geçiyor mu kendinize bi sorun hele.
kesinlikle küçümsediğim falan yok kadınları, önyargılı falan da değilim. sadece şunu demek istiyorum hacı,daha fazla bi mana yükleme lafıma: kadınlar duygusal değildir.
Doğru önermedir.

Sen hiç kaldırımda aşk acısı ile şarap içen kadın gördün mü?
Vardır tabi ve gider kanı beş para etmez kadının aşkı için sürünür..
yalandır.
çoğu kadının '' odun bunlar yeaaa'' tepkisine maruz kalacak gerçektir, hakikattir.

hep onlar terkeder en ufak zorlukta . duygularını sadece dışarıya yansıtmayan erkek kişisi ise hep kalas hep odundur.
görsel
(bkz: büyük yalanlar bunlar)
mümkün değildir. erkeklerin doğasına aykırı.
yengeç burcu ise doğrudur.
Nerede saklandıklarını bana da söylerseniz o erkeklerin.. Yaşam alanıma birtanesi bir pay olarak düşmedide.
kendim için doğrudur. kötü bir şey diyebilirim çünkü gözünüz doluyor olur olmadık totoş gibi görüyorlar sizi. tabi ağlayan her erkek totoş mudur? tabi ki hayır!
Kişilikle alakalıdır.
Lakin ülkemizde kıyaslamalar sürekli genelleme üzerinden yapıldığı için erkekler hep odun olarak bilinir ama öyle değildir.

Birazda toplum baskısı duygusal bir erkek gördüğünde ona yumuşak veyahutta karı gibi yakıştırmaları yapıyorlar.

En basit örneği eski sevgilimden ayrılma sebebim , hoşlandığım kız ile sevğili olmuş olmamdı ve ayrıldığım kız ateistti sırf sevdiğim kız ile aram bozulmasın diye aynı ateist kızdan helallik almıştım.
yaşattığını yaşarsın ilkesine bağlıyım ve hiç bir kızın ahını almamaya çalıştım
çoğu erkekte böyle aslında sırf oglancı , yumuşak , karı , light damgası yememek için farkında olmadan toplum dayatmaları arasında yer alıyorlar.

Arkadaşlar duygularınızı belli edin.
Sevdiğiniz kişi kimse belki erkek arkadaşın , belki kız arkadaşın belkide annen belkide baban.
Çünkü size o olgun ve güzel hisleri yaşatan kişiler hayatınızdan çıktığında geri gelmeyecek olanı ararsınız.

Kisacası erkeklik yapmayın adam olun yoksa fikerim.
(bkz: beyaz yalanlar).
(bkz: Tabi lan manyak mısın)
doğrudur. ama bizde var olan duygusallığı biz kullanmıyoruz. gerektiği yerde kullanıyoruz sadece. o da fazla çaktırmadan zaten. ama kadın, her an duygusal olabiliyor ve bunu kullanabiliyor nedense. eleştirmek için söylemiyorum; kadını kadın yapan da bu olmalı zaten. ama her şeyin aşırısı zarar olduğu gibi, kadın da bile zarar, fazla duygusallık.