bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Bir dişinin bir bebek için 9 ay sıkıntılı bir süreç geçirdiği zaman zarfında bir erkeğin istese yüzlerce dişi dölleyebileceği gerçeği bile bu durumu kanıtlar niteliktedir. Feminizm çağımızın vebasıdır.
    1 -4 ... geceniz hayrolsun efenim
  2. 2.
    bir dişinin bir bebek için 9 ay sıkıntılı bir süreç geçirmesi gerekiyorsa ve erkeğin birden fazla dişiyi hamile bırakması mümkünse bu erkeği değil, dişiyi değerli kılar.

zira, bir toplumda doğurgan dişilerin %80'i ölürse o toplumu kısa süre içerisinde yok olma tehlikesiyle yüz yüze kalırken, erkeklerin aynı oranda yok olması ciddi bir fark yaratmaz.

yani şu mantığı değer biçme adına kıstas kabul etmek daha en başında eblehlik ama kendi koyduğunuz kriteri bari doğru yorumlayın lan asşlfljasşfkla
    3 -1 ... jetaim
  3. 3.
    Baktığımız zaman bilim insanları, filozoflar, önemli devlet adamları, önemli sanatçılar falan 90% erkek.

Hadi bayanlar bunu da açıklayın.
    1 ... arabali ruhsuz
  4. 4.
    Öylesiniz, öylesiniz..
    (bkz: he de geç)
    2 ... soylemebilmesinler
  5. 5.
    merkür ün venüs e nasıl bir üstünlüğü soz konusuysa o derece bir üstünlüktür veya ateşin suya.

daha burda farklılıkları kabullenmeden dünya ve insanlık üzerinde iddialarda bulunmak yalan.

hele eşitlik üzerinden göz boyama taktikleri ise tam bir üçkağıt.
    ... timarli necati
  6. 6.
    2018 yılında açılmaması gereken bir başlık, tartışılmaması gereken konu.

ne oluyorsunuz anlamıyorum, bu tip başlıklar açan troller bir yandan, her zaman türk kızlarını aşağılama çabasında olan denyolar diğer yandan.
    kendinize gelin sözlük.
    ... world heavyweight champion
  7. 7.
    2018 yılında tartışılması üzmüş konu.

Erkeğin bariz üstünlüğü insanlığın başlangıcından beri ayyukta zira...
    1 ... narcissistic
  8. 8.
    Başlığı okuyunca dedim ki acaba hangi alanda daha üstünler?

Açıp bir iki entry okudum. Gerçekten o entryleri girenlerin üstün olduklarını son derece geri zekalıca ve basit bir örnek üzerinden kanıtlama çabalarına girmelerine karşın ne diyeceğimi bilemedim. Eğer öyle bir gerçek söz konusu olsa dahi hamilelik örneğini veren geri zekalı var ya o istisnadır. Ona zaten gerekli açıklama yapılmış onu geçiyorum ama erkeklerin kadınlardan daha çok başarı elde ettiği bir dünyada yaşadığımız gerçek mi ne sanki?

Buna sebep olarak erkeklerin üstünlüğünü sunmak çok aptalca. Kadının gerçekten doğduğundan beri birçok toplumda kalıplara sokulduğu, belli bir çerçeve içinde yaşatıldığı aşikar. Etrafınızda bunun örneklerini göreceksinizdir zaten biraz gözlemlerseniz. En basitinden girdiğim birçok ortamda herhangi bir kadının bilgi birikimine değil de güzelliğine dikkat edildiğini ben görüyorum. Tabii ki her alanda bu olmuyor. Üffff başım ağrıdı laf anlatamayacağım. Ama aynen kardeşim asla reklam ve pazalamanın, kozmetik-kıyafet sektörünün bunlarla ilgisi yok evet. Bir kadından doğduğundan beri medyanın dayattığı güzellik standartlarına uygun olması gerektiği beklenmedi bence de kesinlikle. Ayrıca bütün bunlara rağmen ve türkiye gibi kadının ciddi anlamda aşağılandığı bir ülkede dahi bilim, sanat alanlarında çok ciddi başarılara ulaşmış birçok insan sayabilirim. islam dünyasında zaten erkeğin üstünlüğü açıkça dile getirilirken sen böyle bir ortamda yetişen bir kadından kendini gerçekleştirebilmesini beklemişsin ki bu çok büyük bir beklenti olmasına karşın bunu başarabilen bir sürü de kadın varken tutup da “kadınlar ezik o yüzden çok da başarılı değiller” dersen saçmalamış olursun. Olsun bu hatanı anlayamayacağın anlamına gelmiyor. Dar görüşlülük etmişsin artık etmezsin.
    1 ... maviportokal