bugün

Bir dişinin bir bebek için 9 ay sıkıntılı bir süreç geçirdiği zaman zarfında bir erkeğin istese yüzlerce dişi dölleyebileceği gerçeği bile bu durumu kanıtlar niteliktedir. Feminizm çağımızın vebasıdır.
Başlığı okuyunca dedim ki acaba hangi alanda daha üstünler?

Açıp bir iki entry okudum. Gerçekten o entryleri girenlerin üstün olduklarını son derece geri zekalıca ve basit bir örnek üzerinden kanıtlama çabalarına girmelerine karşın ne diyeceğimi bilemedim. Eğer öyle bir gerçek söz konusu olsa dahi hamilelik örneğini veren geri zekalı var ya o istisnadır. Ona zaten gerekli açıklama yapılmış onu geçiyorum ama erkeklerin kadınlardan daha çok başarı elde ettiği bir dünyada yaşadığımız gerçek mi ne sanki?

Buna sebep olarak erkeklerin üstünlüğünü sunmak çok aptalca. Kadının gerçekten doğduğundan beri birçok toplumda kalıplara sokulduğu, belli bir çerçeve içinde yaşatıldığı aşikar. Etrafınızda bunun örneklerini göreceksinizdir zaten biraz gözlemlerseniz. En basitinden girdiğim birçok ortamda herhangi bir kadının bilgi birikimine değil de güzelliğine dikkat edildiğini ben görüyorum. Tabii ki her alanda bu olmuyor. Üffff başım ağrıdı laf anlatamayacağım. Ama aynen kardeşim asla reklam ve pazalamanın, kozmetik-kıyafet sektörünün bunlarla ilgisi yok evet. Bir kadından doğduğundan beri medyanın dayattığı güzellik standartlarına uygun olması gerektiği beklenmedi bence de kesinlikle. Ayrıca bütün bunlara rağmen ve türkiye gibi kadının ciddi anlamda aşağılandığı bir ülkede dahi bilim, sanat alanlarında çok ciddi başarılara ulaşmış birçok insan sayabilirim. islam dünyasında zaten erkeğin üstünlüğü açıkça dile getirilirken sen böyle bir ortamda yetişen bir kadından kendini gerçekleştirebilmesini beklemişsin ki bu çok büyük bir beklenti olmasına karşın bunu başarabilen bir sürü de kadın varken tutup da “kadınlar ezik o yüzden çok da başarılı değiller” dersen saçmalamış olursun. Olsun bu hatanı anlayamayacağın anlamına gelmiyor. Dar görüşlülük etmişsin artık etmezsin.