bugün

anlamakta en güçlük çektiğim konudur. koskoca devletler, imparatorluklar çöktü bu sebepten dolayı.
Bir kız olarak bazen yeter be! dediğim şaşılası zaaftır.
(bkz: parmaklarını şakırdatarak oynamaya başlayan iblis)

edit: kendine has bi karizması vardı, o da gitti iyi mi.
beyni genellikle iki bacağının arasında çalışan erkeklerin zaafıdır. zaaf değil aslında iradesizliktir.
Erkeğe zaafı olursa korkulması gereken durum.Bunda bir şey yok.
erkeğe zaafı omasından bence iyidir.
erkeğe zarar verecek olan zaaftır. kendini toparlaması lazım.
beyni iki bacağının arasında çalışmayan erkekler de vardır oysa, onlar her daim kitap okur, film izler, müzik dinler, tiyatro ve operalardan haberdar olur, şehirdeki etkinliklerin tamamında onları görebilirsiniz.

"kadın mı? o da ne?" derler hatta.

olum gidin sevgili yapın, bu kadar da duyarsız olmayın cinsel dürtüleri biraz kabarık olan erkekleri aşağılayacağım derken çok daha boktan bir görüntü sergiliyorsunuz. her erkeğin gay değilse kadına, kadınına zaafı vardır. misal ben. hatunuma zaafım var, hem de ne biçim.

neresi ayıp, neresi suç?
doğal olması gereken zaafır . allah muhafaza başka şeye zaafı olan oğlunuz olsun istermisiniz.
Kişiliği henüz oturmamış ham erkeğin sorunudur.
her çükü olanın zaafıdır.
sırf kadın olmak yeterli değildir.

kimse göğüsleri tahta, kuru götlü birine bakmaz.

tecavüzcüler bile. *
Altın ateşle, kadın altınla, erkek kadınla imtihan edilir.

bir amerikan atasözü.
kadın değil delik zaafıdır. nerede bir delik görsek parmağımızı sokmaz mıyız, bir mağara bulsak girmez miyiz ? böyle de masumane bir istektir işte.
hayvani(akıldan uzak, bedensel) bir durumdur.
zaaf,1. isim Düşkünlük
"Kendisine zaafımdan ziyade metanetimi gösterdiğim kadın içeriye girdi." - P. Safa
2. irade zayıflığı
"Hükümdarların yumuşak kalpliliğini zaaf sayan umumi hüküm belki de haklıdır." - C. Meriç
3. Eksiklik, yetersizlik
tdk böyle diyor.

kadına düşkün olmak desek hovardalık anlamı çıkar. halbuki düşkünlük kelimesi başka bir kelimeyle kullanıldığında bu kadar sıkıntı olmaz. mesela "bilgisayar oyunlarına zaafım var/ düşkünüm." demek ki neymiş iş kadına gelince ortamda soğuk rüzgarlar esiyormuş.

gel gelelim erkeklerin kadın zaafına
zaaf zarif birini görünce hafif süzmekse eğer sıkıntı yok
ama her türlü sarkıntılığı edip olayı tecavüze vardırdığında sıkıntı var. zira onun adı zaaf değil, başka birşey oluyor.
lanet değildir. Çok ciddiyim bak.

Sözlük kızlarımız stoya olduğundan çok bilgililer bu konuda. Geçin efenim bunları, güzel kıza bakıldığını görünce ''allah'ım ben neden bu kadar çirkinim'' diye düşündüğünüzü saklamayın.
Her erkeğin fıtratında olan bir şeydir. Fakat hayatına çok güzel kadınlar giren erkeğin güzel kadına doymuş olması gibi bir gerçek de var ortada.
Benim öyle bir zaafim yok.

Benim keyif alma zaafim var.
Zaaf değildir. Doğal bir temayüldür. Her erkek kadında güzellik arar, kendi seçimi de değildir. Dış görünüşün bir kıstas olmasını dışlamak toz pembe gözlüklerle bakmatır. Kabullenilmesi gerekir.
Her kadın kendince güzeldir.

Bunu meriçlik olsun diye söylemiyorum, hepsinin tadı, karakteri, varoluşu farklı olsa da onu güzel yapan bu farklılıklarıdır.

Ha seksi dersen şahsen benim zaafım var.

Şimdi yapıştırabilirsiniz eksileri.
erkeklerin en zayıf noktalarından biri kadınlardır. her erkeğin güzel kadına zaafı vardır. kadınların en güçlü silahları zeka ve güzellikleridir. yaratılış gereği. doğamızda bu var. zaaflıyız işte. ancak nefsini terbiye edenler başka. bu duyguları bastıranlar güçlüdür.
Algısal bir sorun. insanın genel kültürü algısını da örgütlüyor. Mesele insanın genel kültürünün ne kadar güncel olduğu (bilimsel) meselesi.
piii koca truva savaşı bile bunun bokuna çıktı.
ne yiğitler telef oldu.
Kadinlara ince bir taktik vereyim asiri guzel kadınlar hiçbir zaman erkekte seks arzusu uyandirmaz ya da asiri cekici gelmez hafif bir normalite az biraz cirkinlik her zaman daha cekici geliyor bence.