1. 1.
  su götürmez gerçektir.
  akıllarının bazı şeylere ermeye başladığı yaşlardan beri "siz kadın gibi naif ve narin değilsiniz, onu yapmak zorundasınız, buna katlanmak zorundasınız." baskısı altında yaşarlar.
  13 -1 ... nardaninciler
 2. 2.
  Kendini bilen erkek ezilmez. Kadın da öyle.
  2 -4 ... sirazagiden
 3. 3.
  el bebek gül bebek yetiştiyse ezilir tabi.
  ... cerkez lavugu
 4. 4.
  bütün işler erkeklerin üzerine yığılmış. iyi ki kadınım.
  -5 ... selia
 5. 5.
  yüzyıllardır kadınların ezilmişliği karşısında bir hiçtir.
  3 -4 ... lahmecun
 6. 6.
  ERKEĞiNE GÖRE DEĞiŞEN OLAYDIR. HAYATIN EŞiT AĞIRLIĞI OLDUĞU ALGISI ÜZERiNDE ORTAK BiR FiKiR VAR iSE BENCE NORMAL YAŞAM SÜRÜLEBiLiR.

  KiMSE KiMSENiN AĞIRLININ ALTINDA KALMAMALIDIR.
  1 ... monsterman34
 7. 7.
  gerçek gibi gerçektir. bu karı dene yaratıklara çağdaşlık adı altından yapılan centilmenlikler ve pozitif ayrımcılıklar ve karıların suçlu iken bile mağduru oynaması biz erkekleri eziyor. yeter be yeter. aynen.
  2 ... president memduh
 8. 8.
  Erkekler hayatın her alanında eziliyor. Buna kimse itiraz edemez! Toplumsal baskıları hayatının her alanında en acımasızca hissediyor bir erkek. Toplumda bir erkeğe cansız nesne gözüyle bakılıyor neredeyse. Duygularının düşüncelerinin olduğu göz ardı ediliyor: sanki ona yapılan her şeye dayanabilir ve her şeyin üstesinden gelebilirmiş gibi. insanlara yardım etmesi gereken cinsiyetin hep erkek olması bekleniyor ama ona birisinin yardım etmesi pek umursanmıyor. Erkeğin acı çektiği ve zor zamanlar geçirdiği zamanlarda da sanki kendini yenileme özelliğine sahip bir robot gibi toparlanması bekleniyor veya varlığı hiç umursanmıyor. Erkekler hayatının her alanında acı çekiyor dedim: Bir erkek toplumun her aşamasında var olması neredeyse bir zorunluluk olduğundan hayatı en fazla risk altında olan cinsiyet oluyor.

  Hayatın herhangi bir aşamasında karşılaştığı sıkıntılar içinde yapayalnız kaldığı bir yana bir de en acımasız olumsuz eleştirilere maruz kalıyor. Sanki başına gelen kötü durumun da sorumlusu kendisiymiş gibi cezalandırılıyor.

  Dünya'daki istatistiklere bakıldığında erkeklerin yaşam süresinin kadınlara göre daha kısa olduğu, hastalık ve sakatlıkları erkeklerin daha fazla yaşadığı ve intihar eden kişi sayısında erkeklerin sayıca fazla olduğu görülür.
  ... anactivistfromtheuniverse