bugün

bunların arasında çaktırmadan yapılan ve kızların çok hoşuna giden iltifatlarda vardır.
-zayıfladınmı sen? **
makyaj malzemesi gibidir.hata kapatır ve de güzel bir dış görünüş sağlar.ama makyaj silinince acı gerçekle yüzyüze kalınılacaktır.
-gozlerin tipki bir esegin ki kadar guzel
seni arabamdan bile çok seviyorum.
(bkz: hotmail kadar sıcaksın)*
cennet mahallesinde alişan'ı çağla şikel'e söylerken görmüştüm ve kendi kız arkaşımda denemiştim.

maksat muhabbet: naber şahanem?
+ne? ne şahanesi ya.
m.m.: sen benim biricik şahanemsin.
+hehehe.evet ben şahaneyimdir.ya sen ara sıra güzel laflar sölüyosun. ne oldu? kafana ne düştü.
m.m.:içimden geldi şahanem.
+çok güzelsin
-aaa, iltifat ediyorsun
+iltifat değil, gerçek.
- çok güzel kokuyorsun.
- ellerini çok seviyorum senin.
- yanındayken sanki hiç olmadığım kadar huzurluyum ben.
- hehe hödö ...
(bkz: seni seviyorum)

ama bu sözcüğü kızların çoğunun götünden anlaması ise ironiktir.
garip bir şekilde hatunların bir özelliğini keşfettiğimi düşünüyorum. gerçi onları keşfetmek imkansızdır.
hatun kısmı, beğenilmesini istediği yerin göz önünde olmamasını ister. bununla kastım açıkta bırakılan kısmı değil, yaygın beğeni kalıplarından uzak bir kısmıdır.
mesela bir kız için artık gözlerinin güzel olması ve bu konuda iltifat edilmesi pek bir anlam ifade edemiyor (bkz: ben bugün bunu gördüm) bu sebeple kızların bu iltifat ağında gözden kaçırılmış noktalarına oynayan kazanır diyorum.
"kaşların çok güzel çisilsu" gibi.
-kalbimin aynı anda hem hızlı hem de yavaş atmasına sebep olan tek kişi sensin!
bayirin ustasiyim gozlerinin hastasiyim.
"ilk defa bir kiza oral yapiyorum" demek.*
gözlerin çok güzel tıpkı eşek gözleri gibi. *
benim için dünyada en önemli 3 şey; bir ailem, iki fenerbahçe, üç kız arkadaşım. *
genelde güzel sözlerin arkasından hep devam edeceği sanılır ama amaç 2 güzel laf edip kızı kendine bağlamaktır.arkası gelmez yani iltifatların.
-çok güzelsin
+farkındayım..
yonjada geyigine acilan bir gotik bayan profilindeki ilgisiz bir 'vampirik hatun' resminin altina yapilan yorumlardir.

ornek:
"gozlerin ve dudaklarin cok tatli, cok guzel guluyorsun galba asik oldum ben sana"

geyikci notu: bu hamazan abinin tayfasindan elemanü ozelden messenger adresini de gondermistir. listeye eklenip bir guzel ta#ak gecilen kisi ile yapilan konusma uzun bir sure boyunca profili suslemistir. *
seni sevmekte çok haklıyım, bana unutulmaz günler yaşatıyorsun, iyi ki varsın.

seninle kendimi tamamlanmış hissediyorum, bedenin benim için mabet yeri.
buna en güzel örneklerinden biri (bkz: as good as it gets) filminde merlin'in garson carol'a ettiği iltifattır.

melvin: Sana güzel bir iltifatım var ve gerçek.
carol: kötü birşey olmasından korkuyorum.
melvin: karamsar olma. Tamam söylüyorum. şu rahatsızlığım... doktorum, gittiğim psikolog, "vakaların hepsinde haplar işe yarar" diyor. hapları sevmem, haplardan nefret ederim. iltifatım şu: Bana gece gelip 'asla' dediğin zaman... yani biliyorsun, söylediğini. iltifatım şu: Ertesi sabah haplara başladım.
carol:Bu nasıl bir iltifat?
melvin:Daha iyi bir insan olmayı istetiyorsun bana.

budur.
seviyoruz ki evlendik...... en üst sınırı bu....
tanrı senden güzelini yaratsaydı, sevmek için kendine saklardı sevgilim. *
kokunu parfüm yapıp her an koklamak istiyorum.
herkeze değil yalnızca bir kişiye ettiğim bir iltifatı paylaşmak istiyorum.
(bkz: tanrımın emanetisin)
bayan kişisine bayı dışında biri tarafından yapıldığında faso fiso olan cızırtılardır.
güncel Önemli Başlıklar