bugün

"yollu lan bu"

ahan da anahtar kelime budur. yolludur, verir bu. efendi kız vermez evlenene kadar. çok efendiyse belki evlendikten sonra bile vermez. o derece.. korkutucu.

tanım: kızların piç tercihine binaen, erkeklerin kız tercihi.
evlenene kadar gider, sonra efendi kıza dönerler. nasıl olsa efendi kız sorgulamaz, akıllı uslu oturur evinde, çocuklarına bakar.

edit: vay kaşarcılar vay *
(bkz: tosta doğru)
evlenilecek kız değil eğlenilecek kız terci etmişlerdir.
karpuz değil ki kafasına vurunca sesinden anlaşılsın denilmesi gereken olaydır...
efendim bu tür tercihler yeni moda olmuştur.sağolsun devir bizi öyle bir hale getirmiştir ki önceleri kusur sayılan herşey şimdi cazibe nedeni olmuştur.öyleki artık "çok iyi bi insansın" "ben seni haketmiyorum" "ben seni üzmek istemiyorum bana göre fazla iyisin" gibi sebeplerle iyi insandan bir bok olmayacağı yalanı yavaş yavaş yayılmıştır.lakin erkeklerin kaşar kız tercihi kızların efendi erkek yerine piç erkek tercih etmesi kadar doğaldır.yada belki de efendi diye bağrına bastığının kaşar çıkması yada sonradan kaşar olması trawmasını yaşamak istemeyen erkek de bu yola başvurabilir.
(bkz: kaşar yemem kaşarları da sevmem) *
(bkz: zevkler ve renkler tartışılmaz) *
(bkz: kızların efendi erkek yerine serseri erkek tercihi)
erkeklerin çıkmak için kaşar araması,evlenmek için namuslu kız araması özellikle türkiyede görülen olağan bir şeydir.ama erkeklerin de bir kaşarla çıkması ile kendinin de kaşarlanmamış olmasını düşünmesi tartışılacak bir mevzudur.
efendi kzın kurallarına, ahlak ve namus anlayışına, duruşuna ayak uyduramayacağını anlayıp kendini bu insanlardan uzak tutarak topluma bir iyilik yapmış kişinin takdire şayan eylemidir. *
efendi kızları istedikleri yerde istedikleri şekilde kullanamayacaklarındandır.
kızların efendi erkek yerine piç tercihi ile aynı doğrultudadır. amaç eğlenmek, bedenleri coşturmaktır.
orucun verdiği açlığa kapılması.
aklı başında adamın yapmayacağı tercihtir.
gününü geçirmek için tercih sebebidir, yoksa erkeklerde biliyor onun diğerinden değersiz olduğunu.
erkeklerin eğlencesine düşkün olması dolayısıyla yaptığı tercihtir. kaşarla fanfinifon rahat yapılır, efendi kızla uğraşmaları gerekir.
efendi kızı yoldan çıkarıp kaşar yapmak yerine kaşar kızla direkt sonuca gitme mantığında olan kişilerdir.
yok öyle bir şey bugün bulsak atlarız ve bırakmayız fakat,
(bkz: olmayan birşeyi nası tercih edebiliriz)
şimdi gerizekalıca bir laf ediyorum: kişiden kişiye değişir. (şimdi kendimden nefret edebilirim)

abi, kaşardan kasıt ne onu anlamadım. yavşak mı? yoksa veren mi? yuh aq yane..
işin diyalektiğini hala kavrayamadığımız o kadar açık ki...
erkek abazansa normal değil midir sizce?
erkekler kaşar kızla eğlenir, kaşar olmayan kızla evlenir.
bu durumda aslında "kaşar kız tercihi" dediğimiz tercih o erkeğin hayatında ancak geçici bir dönem için geçerlidir.
iyidir. kaşar tercih edenlere teşekkürler. düzgün kızlarla birlikte olma şansım artıyor sayelerinde.
serseri erkek kaşar tercih eder bukadar basittir.kızların efendi erkekleri tercih etmemesi değildir o kaşarların serseri erkek tercih etmesidir.
pompa içindir.
elinde sonunda efendi kıza özlem duyacaktır.
o zaman da hayatı kaymış olacaktır zaten.