bugün

erkelerin peşinden koştugu tek tip gereksiz yapmacık kız toplulugudur.
parasını kuaförlere vermeye meraklı kız topluluğuna duyulan yapmacık hayranlıktır.
(bkz: kıvırcık saçlı küçük göğüsleri olan zayıf kız).
pek çok kıvırcık saçlı kızın ütüyle saçını düzeltmeye çalışıp telef olmasının kanıtıdır.
d.züş esnasında kızın düz saçlarının omuzlarda ahenkle dans etmesinden mütevellit hayranlık uyandıran hede hödö.
bazi kizlarin perma yaptirip saclarini cayir cayir yaktiktan sonra farkettikleri acı gerçek.
aslında erkeklerin sıradan sevmesinden kaynaklı hayranlıktır. düz saçlı kız günümüzde sıradan olmuştur. düzleştiriciler çıktı çıkalı önüne geen düz saçlı yapmacık olmuştur.
bakımlı, güzel, özenerek dalgalandırılmış saça sahip olan kızların düz, fönden yıpranmış saça sahip kızlardan daha iyi olduğu da bir gerçektir.
düzleştirici hayranlığı desek daha bir hoş olur.

kaç tane kızın saçları gerçekten düz zannediyorsunuz ki? banyodan çıkınca çalı gibi o saçlar lan. ben söyleyeyim de, yanılmayın sonra.
kızların düz saça olan hayranlığından daha azdır.
doğal bir düzlük varsa hayran olunabilir, gerisi teferruat. teknoloji her derde deva hale gelmiş artık, en inatçı kıvırcıklar bile düz saça kavuşabiliyor.
saçma hayranlıktır. oysa dalgalı saç her zaman daha doğal ve daha bakımlı duruyor. doğru düzgün, güzel bukleleri olan hangi kız düzleştirir ki saçlarını?
kaçınılmaz gerçektir.
yoktur öyle bir hayranlık. dalgalı, kıvırcık saç her zaman çok daha güzeldir, sempatiktir. *
uzun olduklarında daha bir çekici hali almaktadırlar ama farklarında değiller nedense.
kızların erkeklere yarattığı alternatifsizlik sonucudur. Kızlar genelde birbirlerinden farklı olmak isteselerde, birbirlerini kopya etmekten geri kalmazlar.Şimdi saç düzleştirmek moda ise kızların çoğu düz saçla sokağa çıkar. 80 lerin sonunda da kıvırcık, permalı saçlar modaydı. O zaman hiç kimse erkekler düz saç seviyor, kıvırcık seviyor diye ayrım yapmıyordu. Erkeklerimizin birçoğu nefes alsın yeter mantığında olduğundan kızlarımızın bu kadar kasmasına gerek yoktur efendim.
yalandır.

- ayırım kayırım gözetmeksizin bütün kızlara hayranız.
bu sebepledir ki dalgali sac reklamli blendax cok itici gelir erkeklere. ne oyle supurge gibi? hic bir erkek gormedim oyle kabarik bele kadar saca hasta olan.

(bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
kıvırcık,düz farketmez yeterki ortalama güzelliğe sahip olsun,hepsini bekleriz.
Kuaförlerin ve saç düzleştiricisi firmalarının zengin olmasına neden olan hayranlıktır.
kesinlikle yalandır efendim, zira düz saç artık ne yazık ki her kızda var, kıvırcık varken, düze ne hacet.

(bkz: düze bakılır kıvırcığa tapılır)**
kıvırcık saçın güzel durduğu kız vardır düz saçın güzel durduğu kız vardır. sonuçta kişiden kişiye değişkenlik gösterir.
düz saçın çekiciliğine karşı koymayan erkeğin hayranlığıdır. yerinde bir hayranlıktır.
çıtı pıtı nefes alan bir kız + düz saç, votka portakal tadı verebilir.*
özellikle düz ve uzun saçlı kızlardan hoşlanıyor erkekler nedense.
belki düz ve uzun saç rüzgarda daha güzel salınıyordur.*