1. .
  bu büyük ihtimalle erkeklerin düşünmeye ihtiyacının olmamasından ötürü kaynaklanan durumdur.

  mesela neden bir erkek düşünsün. yapılacak işler belli; kariyer, para ve ihtiyaç giderici bir adet veya birden fazla bilemem kişisel değerdir işin bu kısmı, kadın...

  bir erkeğin bunları elde etmesi için düşünmesine gerek yoktur ki. kadınlar her konuda başarısız varlıklardır. ellerinden seks, yemek yapmak ve temizlikten ötesi gelmez, her ortamda pasif ve siniktirler... dolayısıyla bir erkeğin kariyer yapması çok kolaydır, bir kadını elde etmesi de kolaydır zira aciz olan kadınlar isteseler de istemeseler de kendilerini bir erkeğin kollarına atmak zorundadırlar.

  konuşma işine gelince. erkeklerin gölgesine muhtaç kadına küfretsen dönüp dolaşıp yine bir erkeğe gelecektir.
  -4 ... biraktigim iz
 2. .
  kadınların seksten başka bir işe yaramaması diye atıp tutarken bu lafın onların hayatındaki önemli kadınlara da ( mesela annelere, ninelere) gittiğini unutmaları gerçeğidir.

  edit: yanlış anlaşılmalar üzerine düzeltildi.
  1 ... thaliia
 3. .
  siz erkekler hepiniz aynısınız diyen bağyanların yaptıkları başka bir genelleme.
  -1 ... pesimistyla
 4. .
  erkek ırkına karşı yapılmış haksız genellemedir. eğer dediğiniz gibi olsaydı;

  - olm konuşsana niye duraksadın?
  + dur iki dakika düşünüyorum.
  - niye ki?
  + ağzımdan yanlış bir şey çıkmasın, düşünerek konuşuyorum.
  - vaay, düşünerek konuşuyon hee. ibne mi olcan len başımıza? erkek adam düşünmeden konuşur!

  gibi diyaloglar dönerdi etrafta. bu mudur yani? Kürt - Türk, Laz - Çerkes, Alevi - sünni derken bir de bu mu çıktı?
  1 ... materyalist imam
 5. .
  (bkz: sözlükte düşünmeden başlık açan yazarların olması)
  -2 ... kuin
 6. .
  otoyol da arabası ile ilerleyen adam karşı yönden gelen araçta ki bayan sürücüyü görünce sellektör yaparak yavaşlamasını sağladı. camı indirdi araçlar tam yanyana geldiğinde kadına doğru domuz diye seslendi, lafına devam edecekken, kadın adama, hayvan herif diye cevap verdi. bunun üzerine her ikiside gaza basıp yollarına devam ettiler ve kadın ilerdeki virajı döner dönmez yolun ortasında yaralı şekilde yatan domuza çarptı.

  şimdi bu hikayeden çıkarılacak sonuç: erkeklerin düşünmeden konuşan varlıklar olabilecekleri gibi kadınların da dinlemeyi ne kadar becerip, beceremedikleri hesaba katılmalıdır.
  2 ... celsus
 7. .
  erkeklerin kadınlar kadar ince eleyip sık dokumaması, detaylara takılmamasıdır. kadınlar öyle değildir. kadınlar tek cümleden 40 farklı anlam çıkarabilecek kapasiteye sahip varlıklardır.
  1 ... statik smiley
 8. .
  çok doğrudur. dinlemezler, çok çabuk gaza gelirler. anlık aşırı davranışlarda bulunurlar. erkeklerin çok aşırı hareketleri vardır.
  ... selia