bugün

Kadın duygusal dedikleri, o ta boka ağlamaları.
Fakat erkek öyle değildir. Duygusuz olduğundan değil.
Erkek içinde yaşar herşeyi. Ağlayamaz çünkü biyolojik olarak kadınlar gibi ağlamaya musait değildir.
Sanata gelince de bügüne kadar damar veya beni dumur eden bir kadın besteci görmedim.
Kadınların bilemeyeceği gerçek.
Öyleler muhtemelen ama cogunlugu degıl sadece bir kısmı. Eksilemeyin ama duygulu erkek kalmamıs olanda anakuzusu.
uzucu bir gercektir.
buna bile uzuldum. cok duygusaliz.
duygusal olmak neysede duygularımla hareket edemeseydim bari.
bu bir itiraftır

daha geçen gün yalnız başımayken reklama ağladım - ağladım derken bir iki yaş döktüm- abartılacak bir şey değildi ama etkiledi işte. Ortamdayken aynı olmuyor. Hislerimi göstermek rahatsız ediyor. Çünkü benim kodum bu , yolum bu.
kadınlar duygularını daha kolay dışa yansıtır fakat erkekler daha derinde yaşar.
Duygu pek tabii insani bir durum.Toplumda tek bir cinse mal edilemeyecek kadar geniş bir kavram. Fakat bazı toplumlarda erkek sadece aile yaşantısı , çevre baskısı yüzünden duygularını bastırmak zorunda kalıyor. Ve farkında olmadan sürekli tersi gibi görünmeye/ yaşamaya çalışıyor.
Bu demek olmuyor ki erkekler ruhsuz bir odun.
erkek duygusal değildir. götünüzden element falan uyduramayın. elbette gerektiği yerde duygu göstermek sosyal bir beceridir. fakat kıskançlık, melankoliklik, sinirlenme, öfkelenme vs. kızlar gibi yoğun olmamalıdır.
Üzücü bir gerçek.
şairlerin çoğu erkek daha duygusalız heralde.
Erkekte 9 kadında 1 akıl var. Elbette erkek daha duygusal.