bugün

bütün erkeklerin yaşamı boyunca, ''ayaklarını yerden kesecek'' olan bir şeye bekletinleri vardır. bu beklentilerin başında araba sevdası gelir. istediği, hayalini kurduğu arabaya ulaşamamış olsa bile, elinde ki imkanlar çerçevesinde, o arabaya yakın bir modeli elcağızlarıyla elde ederler.

bir erkeğin arabayla arasındaki ilişki başka bir boyutta seyreder. erkek için araba ''yanlızca bir ulaşım aracı'' değildir ''aynı zamanda bir ulaşım aracıdır''. bir kere erkek olduğunu ispatlaman için vazgeçilmez bir unsurdur. niyeyse... çeşitli atraksiyonlar yapmaları (korna çalmak, arkadaşın üzerine arabayı sürmek, iki saat-kendisini yıkamaz- arabayı yıkamak, yüksek sesli müzik dinlemek vs.) bunun işaretlerini verir.
erkeklerin kadınlara olan sevdası gibidir, bir üst modelini görünce diğerini unuturlar.
görsel
ilk sözcüğü "aaba" olmuş biri olarak, kendimi bildim bileli sahip olduğum sevda. Kızlar anlayamassınıss.
Meta sevgisinin dışa vurumudur. Lakin erkeklerdeki araba sevgisinin altında aslında kadınların araba sevgisi yatar. Çünki lüks bir araba güzel bir evin, dolu cüzdanın, kariyerlerli bir iş sahibi olmanın alametidir.
tutkudur. yaşamadan anlaşılmaz.
(bkz: mercedes benz)
(bkz: recaizade mahmut ekrem) anımsatır.
Araba sevdasini okudum guzel madonnanin hayatini anlatiyo.

Bitmek bilmez sevdadir.
Evet doğrudur, bir sevdamız var. Kimisinin sesine, kimisinin gücüne, kimisinin de tasarımına.
görsel
Şöyle bir arabaya binmemiş şanssız beyanı.

O son model jeep'in içinde ki heriflerin dibi düşüyo. Verdiği keyif ayrı topladığı ilgi apayrı.
Araba demek ask demektir. Dirdiri yok, tribi yok, atari yok, basi agrimaz, kolu sizlamaz, kiskanmaz.

Doldurursun benzinini basarsin gazina. Acarsin muzigini, yurursun.

Hele ki bir de standartin uzerinde bir performansa sahip arac olunca, daha da cok seversiniz. Baglanirsinsiniz.

Benim ki gibi kucuk ama guclu bir arabaniz varsa, otobanda arkanizdan 200-300tl lik arabalar sellektor yapar, sonra gazladikca "oha lan ne gidiyormus bu" diyerek orta seride atarlar kendilerini.

Kisaca evet, arada sevdasi vardir erkeklerde. Cunku kendi imkanlarin ile sahip oldugun en ozel seydir araba.
Recaizade mahmut ekremden sonra başlamıştır bu akım.
Gayet normal bir olay. Asıl araba sevdalısı olmayandan korkacaksın.
kökü tanzimat'a ve recaizade Mahmut ekrem'e dayanan gerçek.
görsel