1. 1.
  sahip olana kadardır. sahip olduktan sonra evdeki bir vazo kadar bile değeri yoktur aşık olduğu kadının .
  9 -7 ... aha ben de geldim
 2. 2.
  işte buna gülerim arkadaş! hanım kızımız erkeklerle aşk yaşıyormuş ama farkında bile değil ki; erkekler onun peşinden 'kaşar' diyor. 'hacı iyi sağıyorum kızı, 3 gün aramıyorum, sonra hata ettim gel buluşalım dedikten sonra pat pat pat' gibi konuşuyorlar büyük olasılıkla. yaşı olmamış 18, tecrübesi buradan bağdat'a yol yapar ama. bilir ki bütün erkekler odundur, bilir ki bütün kızlar romantiktir. yazık be, kendini çok kullandırmış akıllı! sanırım o yüzden ağzı bu kadar bozuk...
  6 -7 ... coolgoose
 3. 3.
  bu tanıma göre bu şahıslar aşk yaşamıyor, aşk yaşadıklarını sanıyordur.
  erkeklerin veya kadınların aşk anlayışı diye bir genelleme yapılmamalı. velev ki aşk denilen şey cinsellikten ibaret değildir. eğer öyle yaşayan varsa aşk anlayışı olmaz. bu tanıma göre başlık şöyle olmalıdır; erkeklerin cinsellik anlayışı. gerçi orasıda bu tanıma uymaz neyse vesselam.
  5 ... meftuni
 4. 4.
  erkeklerin ask anlayışı genelde şiir olmuştur. ferhat mecnun ve dığerleri. kadının ask anlayışı daha realist. para rahat yaşam gıbi insancıl seylerdir
  2 -1 ... truvaefes
 5. 5.
  (bkz: vur kaç)
  5 ... coksoktunazcek
 6. 6.
  aşk anlayışı olarak tanımlanması yanlış olan durum.
  başka bir adı olması daha muhtemel.
  zira günümüzde romeo juliet misali olmasada kabul edilebilir ölçüde yoğun ve güzel yaşanan aşkların varlığı görülmektedir.
  3 ... cekirdex
 7. 7.
  kadınların anlamayacağı derecede çocuksu duygulardır. beni bırakma diyip diyip kendisi bırakanların anlamayacağı duygulardır.
  48 -1 ... pseco
 8. 8.
  çoğu zaman arzulamayla karıştırdıkları hevesleri geçince eskilerinin yanına çok çabuk koydukları şeydir. zira daha birini bitirmeden bir diğerine geçişte çok başarılı oldukları kesin.

  ama yokmudur aşık olanları illa ki vardır. ben bi defa gördüm, çok cahildim ve çok toy yada aşk beceriksizi ve yahut tecrübesiz artık ne söylenirse çabuk harcadım kıymetini bilemedim.
  3 ... snubberr
 9. 9.
  sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı?
  3 -1 ... no tengo lugar
 10. 10.
  eğer yaşadığı aşksa bulutların üstüne çıkarır erkek sizi. sıkılsa da, yorgunluktan ölse de gıkını çıkarmadan, hatta size yardımcı olarak alışveriş yapar sizinle, saatlerce hem de. gece onu uyandırıp su isterseniz kalkar getirir, sonra öper tekrar uykuya dalmadan. eğer erkek aşıksa bırak en ufak bir sözü, bakışıyla bile anlatır duygularını. o ufacık bakış bile hissettirir aslında aşkının ne kadar büyük olduğunu. eğer erkek aşıksa sekse değil sevişmeye öncelik verir.

  daha gençsin güzelim merak etme sen de kendine aşık bir erkek bulursun. *
  4 ... the faerie queene