bugün

adam olun.
şeyine sahip çık..*
-pasif olma. * * *
abi tükürmeyin allaseniz ya.
4s kuralını asla unutmayın. istisnası asla yoktur; bunu da unutmayın.
otuzbir çekmeyin, çekerseniz belli etmeyin.

bir de sapık fikirlerinizi yazmayın sözlüğe gözünüzü seveyim.
asla cinsiyetinizi değiştirmeyin. gözümüzün önünde bülent ersoy gerçeği varken dayanamayız!
"bilader bak!" diye başlayan tavsiyelerdir genelde...

yaşa ve mevkiye göre değişiklik gösterir başlangıç cümlesi ama, hep kızları, kadınları çekiştirip onları örnek gösteririz...

-bak! bak bana a.q kendin görüyorsun ne haldeyim. sevmeyeceksin olum, sevmeyeceksin... aşık olmak en büyük aptallık. vur kaç taktiği anlıyor musun?

+abi öyle de olmuyor be.

-lan! nesi olmuyor a.q... salak salak aşık olmalar filan. bırak abicim bu işleri...

+haklısın aslında...

-paran var mı? var. (soruyu da hemen kendi cevaplar)

+(kısık bir mırıldanma ile) var...

-tamam işte... bu kızların hepsi paraya bakar olum. yedir içir, ye iç, ondan sonra bak dalgana. arayıp sorma öyle gün aşırı. ne lan bu!? kılıbık mısın sen? değilsin! siktir et o seni aramıyorsa sende onu arama. s.ke s.ke arıcak...

gibisinden aşırı gazlı konuşmalar yapılır ki, karşıdaki erkek zaten gaz almaya müsaittir, hiç de bünyesi reddetmez...

tabii gaz, kızın bir mesaj atması ya da aramasıyla inip gider. herşey eskiye döner... kahramanımız gene aşıktır, gene üzülür falan...

gazı veren kişide kendi durumunda birinin daha olmasından sevinir ve kendi düştüğünü sandığı hatalara (!) başkasının düşmesini istemez. benimser o an, sempati duyar o zavallı aşığa. hey gidi hey...
- en az bir kere tam anlamıyla sarhoş olun,
- mutlaka en az bir kere adam akıllı bir kavga edin,
- cüzdanınızın bir köşesinde mutlaka zulanız olsun, şimdi en büyük bankonot 200 mü? oraya bir 200 tl zulalayın, ne zaman lazım olacağı belli olmaz,
- en terso zamanınızda bile ayakkabılarınız temiz ve bakımlı olsun,
- kadınlar hakkındaki genellemelere takılmayın. her kadın ayrı bir dünyadır, keşfedin,
- hissetmeden birine seni seviyorum demeyin,
- ailenizin önemini asla unutmayın, herkes gider bir tek aileniz yanınızda kalır,
- hayatta en önemli gerçeklerinizden biri de işinizdir, ne iş yaparsanız yapın hakkını vererek yapın,
- asla ama asla dostlarınızı satmayın,
- kolunda sizinkinden daha çok kıl olan biri ile beraber olmayın,
- para çok şeydir, değerini bilin,
- içki masasında siyaset, din ve futbol konuşmayın, arıza çıkabilir,
- hayatınıza sizi seven bir kadın girerse o kadının değerini bilin,
- özellikle ikili ilişkilerde ikinci şanslara inanmayın,
- hayatı burada yazılanlar gibi abuk subuk tavsiyelere uyarak yaşamayın, kendiniz keşfedin, kendi doğrularınızı oluşturun.
hatun köpegi olmayın agır abi pozlarından sıyrılın kendiniz olun delikanlı olun lenn!!
birincinin belli olduğunu unutmayın.
karşınızdaki bayanı potansiyel eş görmeyin.
karşınızda eşiniz var ise ona eşiniz gibi davranın, belli bir yere ve ölçüye kadar arkadaş gibi ilişkide olabilirsiniz ama onu herdaim koruyun ve kollayın.
eşiniz sizin için hayatta en önemli insanlardan olmalı, anne, baba , kardeş, eş ve çocuklar... bunlar en çekirdek mabediniz olmalı.
eşinizle kavga dahi etseniz dengeleri korumaya azemi gayret ediniz.
ne çok gırgır şamata olun hayata karşı nede çok ciddi.
karşınızdakilerin yerine sıksık kendinizi koyun.
kızlarla okey oynamaktansa erkek erkege delikanlı gibi batağınızı oynayın, batın çıkın...
Sana o kıza güvenmemeni tavsiye ederim.Sağlam ayakkabı değil.
ilişkini sorguluyorum ve sürekli sana karışıp seninle dalga geçiyorum. bana aldrma çünkü benim kız arkadaşım yok. hepsi kıskançlığımdan...
genel bir sorunun tavsiyesidir.
kızla evlenmeden önce çaktırmadan araştır, soruştur...
aslında elinde çok değerli bişey var,kullanmasını bilene.
karnınız açken başlık açmayın, anket olur.
bi dakka şunların bir yerini kaldırmayın ne olmadıklarını anlasınlar.
kadınının yarısı ol.
erkeklerden erkeklere tavsiyeleri kızlar da okuyabiliyor ama *
(bkz: önce o çükleri bi indirin)
aman be yavrum üzülme, elini sallasan başın ağrımaz.
(bkz: önce o elini bi indir)
(bkz: gözlüklerini çıkar)
güncel Önemli Başlıklar