bugün

orjinali "hiçbir erkek birlikte olmak istemeyeceği bir kızla yakın arkadaş olmak istemez" olan ve maalesef başlık kurallarından ötürü kısaltmak zorunda kaldığım, freud'un meşhur önermesidir.
kadını sadece seks objesi olarak gören erkek düşüncesi.
freud'un en yanlış önermelerinden birisidir.
yanlış olan genelleme.
freud'un kendinden yola çıkarak yaptığı genellemeden ibaret olan cümledir.
kişiden kişiye değiştiği gibi aslında yaşanılan ülkenin kültürüyle alakalıdır.
mesela minibüste çocuğunu emziren bir kadın; "oha" dedirtse bile türkiye'de kafayı diğer tarafa çevirtir, amerika'daysa "milf" olma potansiyelini çoğaltır.

ha bir de (http://www.youtube.com/watch?v=T_lh5fR4DMA) böyle bir video var komik felan.
mantık olarak doğru önermedir. erkek, kadınla arkadaş olmaz. yalnızca ilgi duyduğu kadına yakınlaşır. kadın da bu durumu arkadaşlık olarak algılar.
itina ile seçiyoruz. kimde mal varsa onunla arkadaş oluyoruz. açlıktan ölüyoruz dedirten laf.
(bkz: ya sabır)
doğru olduğu halde kabul edilemeyen iki önermeden birisidir.
diğeri de mastürbasyon. 100 kişiye sorduk kimse mastürbasyon yapmıyor. diğer 100 kişiye sorduk; karşı cins seks objesi değil.
ama 100 kişiyi izledik gözleri mahrem yerlerde. diğer 100 kişi karşı cinsten yakın arkadaşının poposuna bakarken yakalandı.

evet; teoride yanlış, pratikte bir o kadar gerçek önermedir.
yıllar önce barış abi bu sapkınlıkları ön görmüştü.

(bkz: arkadaşım eşek)

(bkz: barış manço)
işin içinde yakın arkadaşlık varsa, başka tabi.
Sevgilisinin hiç erkek arkadaşı olmadığını düşündüğüm yazarların "evet doğru" dediği önerme. Başka bir versiyonu da var bunun. kadın ve erkekten aktivite arkadaşı olmaz. Birbiriyle çok iyi anlaşan erkek ve kadın arkadaş değillerdir, başka bir şeylerdir de haberleri yoktur. Buna imzamı atarım o ayrı.
(bkz: acımasız gerçekler)
http://www.dailymotion.co...te-acymasyz-gercekler_fun
Erkekler yatmak istemediği kadınla arkadaş olur ama yakın arkadaş olmaz.
freud'ın sağlam otuzbirci olduğunu gösteren cümle.

(bkz: kişi kendinde bilir işi)

erkek olmaktan utandıracaksınız insanı. herkesi kendiniz gibi abazan zannetmeyin.
tüm erkeklerin bildiği nedense bazı kafasız kadınların aklının almadığı olay.
arkadaşlıktan kasıt kankalıksa doğru olabilecek yargıdır. Yoksa arada bir arkadaş ortamında bulunmak, ders çalışmak, spor yapmak ya da tartışma şeklinde bir arkadaşlık olacaksa yani fazla süre geçirmemek şeklinde bir arkadaşlık olacaksa yanlış olacak bir yargıdır.
Hakkaniyet barındıran tespit.
şöyle bakılmalı olaya. erkekler çirkin bakımsız huyu kötü kimseler ile sevgili veyahut arkadaşş olmaz (en azından ben için öyle) dolayısı ile aynı kapıya çıkıyor. tabi bu kankaya yan gözle bakma olayını meşru kılmıyor. dediğim olaylar silsilesi.
Bana ben de diyorum niye bu kadar çok erkek arkadaşım var dedirten beyan.
kanka ayağı göt ayağı mı sorusunu akla getiren düşünce. erkek olan anlar ancak erkeğin kimyasını. kısmen doğru buluyorum bunu aslında. yani gerçeklik payı var. hani deli gibi hergün onu elde etmek gibi düşüncelerle geçmiyor gününüz ama ara sıra arzularınıza yenik düştüğünüz anlar olabiliyor en yakın arkadaşlarınıza bile.
aşırı genellenmiş bir yargıdır bu. Evet erkekler birçoklarını arzular lakin her arkadaş olduğu kıza da aynı şekilde bakmaz.
sadece am için yaşayan erkek modelleri için geçerlidir.
kısmı olarak cınsel ilişkının baskın erkekteki arkadaşlık duygusunu kullanarak öne cıkarılması durumuna değinilmiştir. ve lakın cahıl cuhela ınsan yaklaşımları bıle arkadaşca ıse cınsellıkle yorulmıycağından savsata söz konusu olmuştur. ne alakası var demek lazım .
yatmak isteyeceği güzel arkadaşı olabilir diye arkadaş olunur gideri olmayan hatunla da.