bugün

Düne kadar ön yargının babayiğidi bende idi erkekler pisliktir şerefsizdir vs. Sonra adamın biri geldi gayet samimi bir şekilde anlattı vardığım sonuç erkekler piç değil sadece adamına göre adam, bazen bir kadının yaptıklarını başka bir kadına ödetirler fakat onun canını yakan kadına benzeyen bir kadına. Bana göre erkekler karakter analizi yapmakta bayanlardan daha ustadır, kadın kuyruk sallamazsa erkek arkasına düşmez. (Psikopatlar hariç)
yok öyle bir şey, bunlar birtakım uydurma laflardır.
fikirleri çabuk değişebilen olgun(!) bir insan söylemi.

'yaşınız kaç çocukça tavırlar içerisindesiniz'
doğrudur. erkeklerinde duyguları var. anasından doğduğu gibi masum kalan, ter temiz bir kalbi olan masum bir kızı kim üzmeye kıyabilir ki. düşünün size karşı tamamen dürüst, mantıklı biri, ön yargılı değil, yalanla dolanla işi yok, beğenilmek için yırtınmayan, aldatmayacak hatta aklından bile geçiremeyecek kadar masum, sırf peşinden koşun diye surat asmayacak, kıskandırma numaraları yapmayacak, kıskandığında doğru düzgün izah edecek bir kızı düşünün. böyle bir insan üzülmez. tabi ki incitilmez, böyle bir insana kim yalan söyleyebilir ki ya da bir kaç saat eğlendikten sonra arkasını dönüp gidebilir. işin kötü tarafı çoğu insanın fıtratı kötü e böylesini bulunca da mutluluğu peşin ödemek lazım, bırakmamak lazım, bir ömür sevmek lazım, nikahı basıp biri kız biri erkek iki çocuk yapıp bir ömür huzur vermek lazım, korumak lazım, sevmek lazım.
uzun yazıları okumayan erkektir.
insan okuyacak bunu.
bazı erkekler gayet de piçtir. ama piç olmaları sebepsiz degildir.

ya hep deger verir yıpratılır sonunda pes eder. ben de amına koyacam lan der.

ya cok yakışıklıdır. öyle ki birçok kızı tavlayabilir. o yüzden kızları basit görmeye başlar. bi çoğu gercekten basittir çünkü onun için.

ya da başka bi sebep mutlaka vardır işte. ne erkegim ne de piçim benim gözlemledigim bu kadar.

ama bildigim bir şey var ki şu hayatta iyinin de kötünün de mutlaka bi sebebi vardır. o yüzden hiç kimse masallardaki gibi tamamen iyi ya da tamamen kötü olamaz. samanyolunun abidik gubidik dizileri de ondan saçmadır ya zaten hehe.