1. 1.
  Hem erkekler hem de kadınlar açısından net cevabı bulunan soru. Sandığınız gibi özgüvensizlik, karşılaştırılmaktan kaçınma veya zar fetişi değildir, alakası bile yoktur. Tamamen içgüdüsel.

  Kadınlar açısından şöyledir :

  Kadınlar için cinsellik bedensel bir doyumdan ibaret değildir. Mesela biz erkekler için güzel vücut ebatları ve güzel yüz cinsel haz için yeterlidir. Fakat kadınlar için farklı etkenler de vardır. Bunu yapan erkeğin kafa yapısı, zekası, hal ve hareketleri, toplumdaki konumu, hayatı vb. hepsi etkendir. Hal böyle iken yakışıklı, kaslı ve yeterli uzunlukta penise sahip her adamla cinsel birliktelik yaşamıyorlar. Genel olarak gerekli iletişimi kurabilenler kazanıyor.
  Konuyu bağlayacak olursak, bakire olmayan kadınlar evlenmeden önce içgüdüsel olarak cinsel hazzı verebilecek erkek ile ilişki yaşarlar. Bekaretlerini de bu şekilde kaybederler. Evlenmek için de içgüdüsel olarak çocuğunu hayatta tutabilecek erkeği seçerler. Bu 1000 yıl önce güçlü, kuvvetli erkek idi, şimdi ise zengin, toplumda yeterli konuma sahip olan erkektir. Yani önemli olan çocuğun en az risk ile hayatta kalabilmesidir.
  Fakat evlendiği adamdan yeterli hazzı alamama ihtimalleri oldukça yüksektir, zira sevdikleri adamla değil enayi yerine koydukları adam ile evlenmişlerdir. Dolayısıyla bekaretini başka bir erkeğe verdikten sonra evlenen bir kadın aldatmaya daha meyillidir. Erkekler bu durumu hisseder, bu yüzden bakire olmayan kıza güvenmezler. Burada bekaret önemsiz diyen erkeklere bakmayın, onlar da bakire olmayan kızlara tam olarak güvenmezler, çünkü fıtratları böyledir. Sadece gerçek kabul ettikleri görüşleri ile içgüdülerini bastırarak kendilerine ve başkalarına yalan söylüyorlar.

  Erkekler açısından ise şöyledir :

  Testosteron hormonu ve etkilerini hepiniz bilirsiniz. Bu hormonun verdiği etkilerden birisi de hatırlarsanız hakimiyet kurmak, otorite sahibi olma ve üstün gelme güdüsüdür.
  Önceden bekareti alınmış bir kadın başka erkekler tarafından ulaşılabilirdir, hatta kendisinden daha önce ulaşılmıştır. Bu yüzden bir erkek bakire olmayan bir kız ile evlenirse içgüdüsel olarak önceden o kadınla birleşmiş olan erkeklerin kendisinden üstün olduğunu kabul eder. Bu gibi durumlar için ortaya çıkmış "başkasının artığıyla beslenmek" deyimi bir toplum kafasını değil insan içgüdüsünü yansıtır. Demem o ki, bir erkek başka bir erkeğin kendisinden üstün olduğunu kabullenmek istemez, dolayısıyla bakire kız ister.
  16 -8 ... sacma sapan konusan adam
 2. 2.
  Türkiye erkeklerinin ne kadar bencil ve eski kafalı olduğunun genel sonucu. Geneli kadına şiddet uygulamaktan kaçınmaz.
  9 -22 ... donsuz geliyorum
 3. 3.
  ilk entrynin açıklayamadığı sorudur. Çünkü insan iç güdüleriyle hareket eden bir varlık değildir. Öyle olsaydı hayvanlardan farkımız kalmazdı. Kanun falan da işlemezdi zaten. Güçlü olan güçsüzü ezerdi direk.

  Tam olarak bencillikten kaynaklanan bir durumdur günümüz için. Erkeklerin yıllardan beri pişpişlenip kadınların susturulması sonucu oluşmuştur. Erkek kendine her şeyi hak görmektedir. Bu arada bu tarz erkekler bakire kadınla evlense de içi rahat etmeyecektir. Acaba arkadan verdi mi hatta iğrenç bir tabir olsa da sakso çekti mi diye düşünecektir.

  Edit: Bir de diktirme olayı var günümüzde. En iyisi güvenmek sanırım.
  Edit 2: içgüdü olayı avrupadaki erkekleri açıklamıyor. Çok genel kalıyor sonuçta.Bu yüzden bu önergenin kabul edilebilirliği yok. Demek ki olay tamamen toplumsal yapı ve ahlak. O yüzden bu teoriler sökmüyor.
  10 -7 ... ojeli hatun
 4. 4.
  Afedersiniz ağır olacak ama sevdiği kızın bir başkasının altına yatmasına tahammül edemediği içindir.
  Buna tahammül eden konya ovası kadar geniştir.
  4 -10 ... mithranin yemini
 5. 5.
  Kullanılmış kadını ben alırım diyen mezhebi geniş adam varsa buyursun alsın. Durduran yok sizi.
  7 -14 ... sahnenin disindaki adam
 6. 6.
  önemli olan ruhun orospu olmamasıdır. yoksa zar her türlü diktirilir. sen de bir yalanın üzerine hayatını kurmuş olursun.
  8 -4 ... el mahkum
 7. 7.
  üst edit: perdesiz ev, 5 kişinin parmak soktuğu çay örneği vermeyin ya. amınakoyim perdeyle mi, çayla mı sevişiyorsunuz? bu kadar maddi düşünmeyin

  erkeğin içgüdüsel olarak kadına üstünlük kurması gerekir bu doğrudur. erkek bekaretini kaybetmiş bir kadına üstünlük kuramayacağını düşünebilir, korkabilir. bunlar gereksiz korkular, kendine güvenmiyorsan neden bekaretin ardına sığınasın ki? yok işte öncekilerin çocuk üzerinde etkisi olurmuş vs. e o zaman dul kadınlar evlenmesin, kimse yediremesin kendine çocuğun öncekilere benzeyeceğini. bu iş tamamen evlilik psikolojisi. her şeyden öte bu işler biraz da sinerji, sevgi işidir. sevdiğin bir kadına gidip de bakire misin diye soracak bir midede isen, onu aslında bir mal gibi görüyorsan, hayat senin için sevmekten, dokunmaktan, aşık olmaktan, haz yaşamaktan öte ufacık bir detaysa boş ver zaten, öylesini ara. bir bedeni temizleyebilirsin ama ruh için zordur bunlar. he bir adam bakirdir ve bakire bir kadın istiyordur, bu dünyanın en doğal hakkıdır, kimsenin diyeceği bir şey yok. ama sen bakir değil ve bakire bir kadın istiyorsan kusura bakma denyonun önde gidenisin. nasıl ki başkası ile haz yaşamış bir kadını kabul edemiyorsan, bir kadın da başkası ile haz yaşamanı kabul edemeyebilir. zaten bu kafada olan, sırf bencillikten bakire kadın arayan adam hak ettiğini bulur. ben buna inanıyorum. bakireyim deyip de her naneyi yemiş biri denk gelir böylelerine. tencere kapak misali. sadece sevmeyi denemeniz, kendinize güvenmeniz dileği ile. madem çok testosteronun var, çok güveniyorsun kendine, unutturursun eskileri. apaçi gibi bakire kadın avına çıkmaya ne gerek var?
  13 -8 ... t i b b
 8. 8.
  Evleneceği kişinin gözlerine bakmaya bile kıyamayan bir erkeğin kendisinden daha önce ona başkasını dokunduğunu kabul edememesindendir. Ayrıca, annenin eski partnerinin dnasını çocuğa aktarması diye bir durum var. Dileyen arkadaşlar internetten bu konuda yapılan bilimsel araştırmalara ulaşabilir. Son olarak, o muhteşem cümleyle noktalamak istiyorum iletimi. "Bir çaya 5 kişi parmağını soksa pis deyip içmezsiniz ama daha önce başkalarının dokunduğu bedenlere aşk deyip sarılabiliyorsunuz."
  18 -11 ... osmanbatur
 9. 9.
  Aslında bu sorunun cevabı. insanın kendi hayatının kendine özel olmasını istemesinde.
  ... betonayakkabi
 10. 10.
  tamamen egoistlik. adam bakirdir anlarim bakire istiyordur. ama onun disinda erkekler daha once o kadina baskasinin dokunmus olma fikrini kaldiramiyorlar. senin dokunmadigin kadin kalmamis o nolacak. olmaz once o dokunmalidir. diyelim ki sen bakir degilsin ama karsinda ki kizda dedi ki canim ben bakireyim. ne bilcen hocam. her boku yemis en son kisimda durmus kadina ne kadar bakire diyebilirsin. davul patlamamis ama tokmaginda degmedigi yer kalmamis. ben bakire degilim diyen kadin onlardan daha bakire emin olun.
  4 -4 ... anomalisa