bugün

Çünkü eşeğin üreme organı.
yaratici degil sadece pratik ve biraz daha hizli beyin firtinasi yapıyorlar.
daha çok düşündükleri içindir.
Sanıram dünya üzerinde yokluğu iyi yaşayan varlık olduğu için hayal gücünü geliştirmiştir.
Bi kadın olarak hak veriyorum.kadınlarda duygusal zeka ve detaycılık o kadar fazla ki biz detaylarda vakit kaybediyorken elin oğlu belki de bizim düşünüp detaylıca ele aldığımız bişeyi hooop gündeme taşıyarak yaratıcı zekasıyla övünüyor.fakat fen bilimlerinde erkeklerin daha başarılı oldukları gözlemlenmiş bir gerçek.
Sanat degil belki ama gunumuzun usengeclere yarayan bir cok icadi biz erkekler tarafindan yapilmistir.

Erkek pratiktir girmesi gerekmedikce sorunun icine atlamaz.
Çünkü doğada hangi canlıya bakarsanız bakın en süslü , en yaratıcı , en yetenekli canlı hep erkektir . Neden ? Nedeni aslında basittir . Doğada seçen ve seçilen dişidir . Çünkü yavruyu o taşıyacaktır , o büyütecektir . Bunun yüzünden dişinin eş seçmesi gerekir . Ama eş seçerken her zaman genetik olarak en mükemmele yakın olanı seçmesi gerekmektedir . Bu nedenden dolayı erkek canlı kendini dişi canlıya kanıtlaması için bir takım özelliklere ve donanımlara sahip olması gerekmektedir . Ama her alanda erkek yeteneklidir demekte yanlıştır . Mesela ince motor yetenekler de dişi bireyler , erkek bireylerden daha yeteneklidir .
Bu kadar evrensel bir cinsiyet problemini bu kadar basit düşüncelerle ortaya koymaya çalışman gerçekten üzücü. Düşünmeden açmayın şu başlıkları.
sürekli bir kızdan nasıl alırım diye kafa patlattıkları için. bi de eşşeğin sikinden dolayı.
yaptigi veya yapmadigi hicbir seyi hatta genel olarak her seyi begenmeyen bir karsi ture sahip oldugu icindir.
Allah öyle istediği içindir, sorgulamaya gerek yok.
sanat senin gördüğün değil sanatçının gördüğü kadar yaratıcıdır. diğer meselelere gelince, tüm dünyada ikinci sınıf statüsünde görülen, ezilen ve ezilmeye alışmış kadınların olduğu hatta erkek üstünlüğünün benimsendiği dünyamızda kadının temizlikten yemek yapmaktan çocuk bakmaktan veya tam tersi koca parası yemekten buluşlara vakti kalmamıştır. kusura bakmayınız
Yaşamları boyunca tek derdi taş düşürmek olan erkekler kadınlara göre neden yaratıcı olmasın ki?

Regl derdi mi var?

Tek başına bi olay o. Erkek doğası gereği çok fazla düşünür. Konuşurken dahi ikinci bir konuya dalar.

Hayat gayesiyle cebelleşirken kadınlarımızda erkekleşiyor.
hayvansal dürtülerimiz bizleri doğayla daha interaktif kılıyor. ama şu dönemde asıl sebep kız çocuklarımızı yanlış yetiştirmemizdir diye düşünüyorum. hiçbirşey yapmaya ihtiyaçları yok. özgür değiller düşüncelerinde, eylemlerinde..
Değil ile tamamlanabilecek cümledir.
evrimsel bir mevzu bence. kadın asla yaratmaya zaman bulamadı. yaratma genleri pörsüdü gitti..
Aslında olmayan bana kalırsa. Şimdi genele bakarsak, erkekler kadınlara oranla daha cesur, daha bir şeyleri yapma güdüsü gelişmiş. Kadınlar bu tarz konularda daha çekingen. E siz evde atom parçalasanız kim bilir.

Cesaret olayının pasif olan itici bir gücü de var. Sonuçta bir sonuç almayı beklediğiniz şeye emek verirsiniz.
Gereklilik icadin annesi ise macgyver da babasidir diye bir söz var. Cevap gereklilik.
Çoklu zeka kuramının hangi yaratıcı zeka türüne belirlendiği sorulmak istenen sorunsal.

Yaratıcı zeka tamam ama hangisi? Matematiksel zekada kadınlar erkeklerden daha aşağıda olabilir bu kabul ama daha geçenlerde zekası einstein ve newton u geçen 12 yaşındaki küçük kızı da dişil kategoriye almazsan o senin bileceğin iş.
Kadınlar daha zekidir ama akıllarını çok boş kullanırlar, say deseler bilim kadını bi marie curie aklıma geliyor. ama alınmaca yok bizden daha zeki ama içi boş tenekedirler.

erkek'in üreme organına yüklenen giriskenlik misyonu onu sosyal hayatta daha aktif yapmıştır, kadın daha pozitif pasiftir. erkeğine destek olur, çay yapar, başka dişilerden korur, dedikodu yapar. erkeğinin bilim ve yaratıcı zeka adına çalışmalarında ki misyonunu böylelikle yerine getirmiş olur.
(bkz: yok be olm)
Hayal kuran insan bunu az da olsa uygulayabiliyorsa hayatına yaratıcı zekaya sahiptir, bunun kadını erkeği olacağını pek sanmıyorum diyebileceğim bir başlık..
Kadınların çoğu da erkeklerin daha zeki ve üretken olduğunu kabul eder. Ben de bir erkek olarak kadınların daha çalışkan olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden erkek; tasarlayan, yöneten, idare eden, takip eden olurken kadın; uygulayan, yapan, yürüten olur. Beraber mükemmel bir çift olurlar.
çünkü buna daha çok insanın doğası neden olur. Kadının da yaratıcısı vardır ama erkeklerin olaylara duygusallıktan uzak daha farklı daha çeşitli bakabilmesi daha bilinen bir şeydir. Buda yaratıcılıkta farkı ortaya koymaktadır
bir de kadın insanı dünyaya getiriyor. böyle de bir yaratıcılığı var . haşa yaratan allah tabi.
güncel Önemli Başlıklar