1. 1.
  http://www.hurriyet.com.t...ndem/12697699.asp?gid=229

  maço kültürünün giderek Türkiye'den silindiğini iddia eden hipotez.
  kendi adıma şu an için bu iddianın doğru fakat çok yavaş evrildiğini düşünsem de, gelecek için ümitliyim.
  3 -3 ... walter klemmer
 2. 2.
  önceleri erkekler hanzo, maço olmaktan gurur duymaktaydı. ama artık küreselleşmenin de etkisiyle avrupai görünüme, tavırlara, kişisel özelliklere sahip olmak revaçta. mahallelerin bıçkın delikanlılarında bile konvers tarzı ayakkabılar, zamane, modaya uygun saç modelleri görmeniz bu yüzdendir. bu sevindiricidir. bu süreçin hızlanması için medyanın özellikle çaba göstermesi gerekmektedir.
  1 -2 ... cool cocuk
 3. 3.
  insanlaşıyor ! ilginç.
  4 -1 ... nesem yeter
 4. 4.
  "evrimin son halkası mıyız ulan?" diye çemkirdiğim tespittir.

  ben halka mı dedim? biz ona halka demeyelim de, şey diyelim. haydar abi, ne diyoduk?
  2 -1 ... spectr
 5. 5.
  eleştiri tarzında söylenmemiş bir cümledir.

  erkekler; avcı-toplayıcı dönemlerden beri daha saldırgan, daha savaşçı, maço, insancıl yanlarını sergilemekten kaçınan, ve kadınlardan daha az evrim geçiren bir insan türü olmuştur. savaş meydanları ve ev arasında veya işle ev arasında mekik dokuyan erkek, duygusal veya insancıl yanını istese de kadınlar kadar kolay ve korkusuz şekilde ortaya koyamaz olmuştur. bu öğrenilmiş çaresizlik içinde, kadınlar aptal ve edilgen, erkekler de maço ve etken rolü üstlenip, o rolle dönüşmüşlerdir.

  kadınların kriz yönetimlerinde olsun annelik özelliklerinden dolayı olsun evrim geçirme ve esnek olma konusunda her ne kadar toplum tarafından bastırılsalar da daha başarılı oldukları saptanmıştır. sex ve gender arasındaki farka biraz kafa yoran, biraz hayatı, biraz da simone de beauvoirı okuyan ve güncel, çağdaş bir insan, kadın-erkek ilişkilerine bu şekilde de bakmayı bilmelidir.

  sokak kavgalarında, örgütlenmelerde, maçlarda, yatakta.. erkeklerin saldırganlıklarını ve hayvansal yanlarını ortaya koyduklarının malumunu bilerek bir kez daha düşünülecek olunursa, son derece doğru bir cümledir. bu ve bunun gibi önermeler sebebi ile erkeklerin çok üstüne gitmemek ile ilgili fıkralar, araştırmalar, tezler ortaya çıkmıştır. sıkıntıya gelmemeli, biraz kamusal alanda kendini evcilleştirmeli ve sonra eve gelmelidir erkek. erkekliğin erkekliği ezmesi de hep bu ve bunun alt başlığı olan önermelerden gelmektedir.

  ne kadın kusursuz bir mahluk ne de erkek. kadını kadın yapan erkek, erkeği erkek yapan da kadın. sadece erkeği eleştiriyor olmak son derece yanlıştır, çünkü hepimiz bizlerden önce yaratılmış bir kültürün içine doğuyoruz.
  2 ... brunglace
 6. 6.
  arada doğru gibi gözüken ama imla yalnışının kralınıda icra etmektedir. yapım eki alan isimlerde yapım eki ayırmanın bir bir imla yalnışı olduğunu biliyor musunuz?

  tanım: delikanlı adam maltepe içer marlboro light içmez onu içeceğine deve tabanı içer daha iyi.

  (bkz: böyle başlığa böyle tanım)
  1 ... mulayim
 7. 7.
  lümpen arabesk kültürünün etkisi altında olan milyonlarca kıro erkek için bir anlam ifade etmese de belli oranda doğruluk payı içeren ifadedir.kızlar kezbanlıktan çıkıyor batılılaşıyor,kentli oluyor demek gibidir.kısmen belli kesimler için doğrudur.daha alınacak çok yol vardır.
  ... gangbang
 8. 8.
  (bkz: ismail yk istemiyoruz)
  ... surudenayrilanidealistkuzu