1. 1.
  Hindistan Medikal Araştırmalar Konseyinin buluşu.

  erkekler için üretilen doğum kontrol hapı
  https://t24.com.tr/haber/...nra-satisa-cikiyor,849049

  --spoiler--
  Hindistan Medikal Araştırmalar Konseyi, erkekler için ilk doğum kontrol yöntemini bulduklarını açıkladı. 300 katılımcıda denenen ve 6 ay içinde kullanılmaya başlanacağı belirtilen ilaç, genel anestezi altında kasıktan yerleştiriliyor. ilaç, testisteki spermlerin penise ulaşımının bloke edilmesi prensibine dayanıyor. Uygulama 13 yıl koruma sağlıyor. Araştırmacılar, söz konusu yöntemin henüz gözle görülür bir yan etkisine rastlanmadığını öne sürüyor. ABD’de daha önce erkekler için geliştirilen doğum kontrol yöntemleri, tehlikeli yan etkileri nedeniyle uygulanmaya başlanmamıştı.

  Yeni yöntemin erkeklerde vazektomi olarak adlandırılan sterilizasyon işlemine alternatif olacağı bekleniyor. Araştırmacı Dr. RS Sharma, proje üzerinde 25 yıldır çalıştığını belirterek ilacın uygulanmaya başlanması için sadece gerekli izinlerin alınması gerektiğini ifade ediyor. Birleşmiş Milletler tarafından 2015’te yayımlanan bir rapora göre, dünya genelinde doğum kontrolünde erkekler aktif bir rol almaya yanaşmıyor.
  --spoiler--
  -1 ... james earl cash
 2. 2.
  içimizde mi patlayacak nolacak biri aydınlatsın.
  2 ... napacuhh
 3. 3.
  hap dediğin içilir mk. fitil la bu.
  1 ... pich erkek
 4. 4.
  Variküsel eder adamı.
  2 ... vexillarius of theodopolis
 5. 5.
  13 yıl koruma sağlıyor. Adam çocuk sahibi olmak isterse 13 yıl mı bekleyecek.
  ... ismini vermek istemeyen birisi
 6. 6.
  aslında mantıklı bir çalışma. sonuçta doğum kontrolü kadına veriliyor ama erkek zaten yüklemese kadının önlem alması gereken bir durum olmaz.
  erkek paso rahat rahat sevişir. kadın da rahat olur. prezervatif lobisi ve doğum kontrol hapları dış mihrakı birleşip bu oyunu bozabilir ama.
  1 ... kdgfbdhsg