bugün

son yıllarda toplumda gözle görülür bir değişimdir.

şunun şurasında daha 4-5 sene evvelinde:

kızlar makyajlı, kılık kıyafetine özen gösteren, sabahın köründe bile podyum mankeni edasında gezinen, sağlığına önem veren, eti form tüketen varlıklardı.

erkekler ise saç sakal birbirine karışmış, salaş giyinen, rahatına düşkün, biraz tembel ve boş vermeci varlıklardı.

bir de şimdi topluma bakıyorum:

kızlarda rahat ve salaş giyinme modası hakim. makyajı abartı yapanı daha azaldı. artık moda dergisi takıntısı değiller. eti formların hastası değiller. sabahın köründe makyajla uğraşmayanı çok. hatta bakımsız olanı da çok fena. kollar epilasyonsuz, yüz şişmiş, akneler meydana çıkmış.

bir de erkeklere bakıyorum. artık salaş değil gömlek pantolon veya tişört kapri giyiniyorlar. kaliteli parfüm kullananın sayısı fazla. artık erkeklerin favori sporu toplu halı saha maçı değil, vücut geliştirme. erkeklerin vücuduna gösterdiği hassasiyet arttı. saç dökülmelerine iyi gelen şampuanlar kullanıyorlar artık. lazer epilasyon yaptıranları da fazla. yüz ve dudak çatlakları için krem kullanabiliyorlar.

kısacası toplumda eskiden güzellik ve estetik unsuru kadınlar üzerinden ilerliyordu ancak günümüzde bu erkeklere dönmüş vaziyette. kızlarla erkekler sanki yer değiştiriyor gibi. erkekler kılık kıyafetine, vücuduna, sağlığına ve görünüşüne özen gösterirken kızlar daha normal hallerine dönüyor.
ilginç bulduğum başlıktır zira ben çevremde hiç bakımlı erkek görmüyorumda hepsi kıllı, göbekli he birde saç sakal birbirine karışmış versiyonlarıda nevcut ter kokusunu saymıyorum bile o yüzden hatun kişilerle erkekleri bakımlılık yönünden karşılaştırmak için çok erken belki yüzyıllar sonra o kıvama gelinebilir.
Devir değişti derler ya, eskiden erkekler kız peşinden koşardı şimdi kızlar erkek peşinden koşmaya basladı erkekler bakımlı oldukÇa.
güncel Önemli Başlıklar