bugün

erkekler arasında herkesin bildiği ve dikkat ettiği fakat dillendirilmeyen gelenek örf ve adetlerdir.

1. herkesin çükü kalkar veya kalktığı farzedilir. aksi durum düşünülemez düşünülmesi teklif dahi edilemez.

2. bir ortamda anlatılan manita ayıklama hikayeleri kişi tarafından öyle bir anlatılır ki kişi bekar dahi olsa bir evliden daha fazla cinsel ilişkiye girdiği düşünülür. oysa ki kişinin anlattığı tüm hayatı boyunca yaptığı toplam 5 adet ilişkidir. ortamda ki herkes bunu bilse de kişiye çok piç gazı muhakkak verilir ve kişinin gönlü alınır.

3. erkekler her ne kadar o dergilerde görülen at gibi hatunları öve öve bitiremese de öyle bir kadınla birlikte olmak istemez. ( bu bir genellemedir)

4. ortamda bulunan sigara paketi artık o ortama aittir kişiye değil.

5.bütün erkekler maçodur. öyle olmasa bile öyleymiş gibi davranılır.
6. ortamda ki bütün erkekler çıkarmadan 4 posta atma kabiliyetindedir. öyle değilse bile öyleymiş gibi davranılır.

7. evlenen erkekler bekar erkeklere aklın varsa evlenme telkinini yapmayı asla ihmal etmez. ( e boşan o zaman karından amın feryadı )

8. kadınlar kimin için bakım yapar bilmem ama erkekler kadınlar için bakım yapar.

9. evli erkeklere bekar erkekler dahi muhakkak yalan ve aldatma konusunda yardımcı olur. bunun için tanımasına dahi gerek yoktur. aldatılan kişinin tarafı bile olsanız aldatan kişinin yalanı ortaya çıkarılmaz.

10. bütün erkekler kadınlarla 1 cümle dahi kursalar artık o ilişki başlamış seviye atlanmıştır. ( kim? karı bana asıldı. yok işte ankara'ya gelince bana uğra dedi, kartını verdi)

11. hiç bir erkek karısını aldatmaz sadece muadilini kullanır. ( oğlum karı ilaç gibi )

12. erkekler beraber genel eve gittiğinde arkadaşının gittiği kadına gitmez, iğrençmiş. bunun için en az bir hafta gereklidir. haftaya o kadına gidebilir. ( hayır sanki o kadının o gün için 25. müşterisi değilmişsin gibi)

13. bütün erkekler bilir ki evde son sözü erkek söyler daima. aksi düşünülemez. ( tamam hayatım )

14. hiç bir erkek ağlamaz. ama istisna olan bir erkek ağlama bariyerini aşmışsa o erkeğe müdahalede bulunulmaz, peçete tutulmaz, ağla açılırsın gibi şeyler söylenmez. en fazla seni anlıyorum anlamında sırtına hafifçe iki kere dokunulur. bu olay hiç bir zaman ilerleyen dönemde anlatılmaz, konusu açılmaz, dedikosu yapılmaz.

15. bir erkek ayağına gelen kısmeti asla tepmez diye düşünülmesinin aksine teper. ama arkadaşları arasında öyle olmasa bile ibne diye nitelendirilmekten kurtulamaz. kendisi bile ibne olduğunu düşünecek kadar ileri gidebilir. ( esnaf adam mal ayırmaz. hıhı tabi tabi )

edit 1: tamamen el emeği göz nurudur. herhangi bir kaynaktan araklama durumu söz konusu değildir. bu yazının aynısını başka bir yer de bulup getirene çıkarmadan 5 posta veririm.

edit 2: 3 müthiş tespit denmiş. hangileri merak ettim.
9 hariç gerisini bende tahmin ediyordum yaşasın erkekleri çözdüm.
kız arkadaşla herhangi bir aktivite için, erkek arkadaşlar ekilebilir. buna trip yapılmaz, tavır alınmaz.
Sen erkek demişsin ama bunların alayı piç ve pezevenk. Her genelleme gibi bu da yanlış.

Efendi sewen qızlar eqlesin.
Adam kardeşini doğramış olsa, yanında kız varken dokunulmaz.

Erkeğin sevgilisi varsa en yakın erkek arkadaşı dahi ikinci planda olmalıdır, sevgilisine daima zaman ayırmalıdır. ( kankalara siktir çeksin demiyorum, sevgilisiyle günde 25 saat geçirsin demiyorum, kişisel görüş)

Hiçbir zaman arkadan konuşulmaz. La oğlum sen bana geçen böyle yaptın denir tartışılır kavga edilir veya barışılır.

Paranın, emeğin, sigaranın lafı yapılmaz.

En sevmediğin erkek de olsa kızlı ortamda ezilmez, kötülenmez.

Yine kızlı ortamda fiziksel veya maddi küçümseme veya şaka yapılmaz.
Bir erkek sevgilisiyle beraberken kavga çıkarılmaz sevgilisinin yanında küçük düşürülmeye çalışılmaz.
kız arkadaşla herhangi bir aktivite için, erkek arkadaşlar ekilebilir. buna trip yapılmaz, tavır alınmaz.
(bkz: erkek erkeğe öpüşmek)

https://youtu.be/IUTRtguMmL8
pisuvarda işerken yanında ki boş olsa bile en uzakta ki pisuvara gitmek.
kadınların sevgilileriyle/kocalarıyla yaşadığı ve birbirleriyle paylaştığı cinsel münasebetleri biz paylaşmayız. paylaşanı da hoş karşılamayız.
Kız arkadaşla herhangi bir aktivite için arkadaşlarını eken şerefsizdir kardeşim. Sizin dediğiniz hoşlandığı kızla buluşma şansı doğan birinin arkadaşlarını ekme hakkıdır. Sevgili olduktan sonra öyle bir hakkın yoktur.
yanında sevgilisi, eşi, kız kardeşi, annesi yani kısaca karşı cinsten bir birey olan erkek meşgul edilmez el kol şakası vs yapılmaz. usulünce selamını verir yoluna devam edersin.
arkadaşın sevgilisinin hakkındaki güzellik çirkinlik yorumu ancak ilişki bittikten/ayrıldıktan sonra söylenir.
Kutsal cumartesi.
bu kuralları kimse söylemez ve öğretmez.
bi akşam kaçamak yapıldıysa arkadaşlarla eğer, o gecr o gecede kalır ve biter. kimse o geceyle ilgili ne hikaye ne bi resim atmaz ne de bi yerde konuşmaz.
bros before whores.
kızın güzel mi çirkin mi olduğuna karar verilemeyen durumlarda taraflardan biri ''verse sikmez misin'' sorusunu sorar ve tartışma kapanır.
Arkadaşımızın kız arkadaşına yenge denir.
anlatmıyorsa sorulmaz.
ortamdaki biri sevgilisinden habersiz dışarı çıkmışsa, kimse o akşamla ilgili hikaye, twit ve foto atmaz.
El şakaları ve taklitler öyle ulu orta yapılmaz.
görsel
aynı ortamda farklı zamanlarda aynı kıza yazılmaz.
farklı ortamda aynı kıza aynı zamanda yazılmaz.
Aynı ortamda, aynı zamanda, aynı kıza yazılmaz. Çünkü kavga çıkar.
güncel Önemli Başlıklar