bugün

bilgi,birikim,bikini.
görsel
genelde ortamı ısıtma amaçlı futboldan konu açılır.
sonra siyaset, din, karı kız sonra tekrardan futbol bu döngü içinde devam eder.
şahsen benim olduğum ortamda bilim felsefe toplumsal olaylara eleştirisel yaklaşım birde meslek gereği arabalar hakkında.

ama girdiğim ortam geneli siyaset, arabalar, futbol, seks karı kız muhabbetleri. en çokta seks muhabbeti felan ben bu konuları sevmiyorum.
Herkesin kendi dertleri hakkındaki anlayışı diğerlerinden daha yüksek olduğundan ortamı efkar basmaz. Boş yapılır, stres atılır ne konuşulduğu önemsizken nasıl konuşulduğu önplana çıkar. Genel sohbet konuları farklı Bir biçimle yeniden ele alınır. Eskiden yaşanmış eğlenceli anlar ya da yapılması planlanan aktiviteler konuşulur. Herkes birbirini gömer bazen toplaşıp tek kişiyi gömerler ama ipin ucunu kaçırılmaz, sınırı aşmamaya özen gösterilir.
işler güçler memleket meseleleri karı kız.
hayat döngüsünün hangi basamağında olduğunuz göre değişen ama elbette önemli mihenkleri sapasağlam duran konulara yönlenen soru.

biz seksi kadınlardan, siyasetten, ekonomiden, sinemadan ve futboldan bahsediyoruz. on yıl önce seksi kadınlardan, derslerden, sinemadan ve futboldan bahsediyorduk. on sene sonra seksi kadınlardan, iyi doktorlardan, sinemadan, siyasetten ve futboldan bahsedeceğiz sanıyorum.
futbol, siyaset, araba ve para konuşurlar ve asla sıkılmazlar. bu gerçekten inanılmaz.
futbol, araba, gündem, siyaset, din
Ülkenin durumu halkın gaflet uykusu dincilerin pislikleri ve bu pisliklerin dine ne zaman bulaştırıldığı tarihi olaylar sonra cümlesine sövüş ve kapanış.

Vallahi bizde ortam böyle.
yaş grubuna göre değişendir.
(bkz: erector un kahvesi)