bugün

çok saçma bir soru işaretidir(?).niye olmasın efendim? kanka demek kız kardeş demektir? insan kız kardeşine yan gözle bakıyor muda kankasına baksın?
öyle de güzel olur ki dedirten bir söylemdir. gerçekten de iyi olur bazen insan karşı cinsiyle daha iyi anlaşır.
niye olmasın ki yahu?
olur öyle bir olur ki, bazen en iyi sırdaşınız karşı cinsinizdendir. kardeşim dersiniz ona, insan kardeşine yan gözle bakmaz bakamaz. dostunuz, sırdaşınız, kardeşinizdir o ve hep öyle kalmalıdır.
olur. hatta harika olur. erkekle kadın zaten birbirini tamamlamak üzere yaratılmıştır. aralarında illa ki aşk olmasına gerek yoktur.
en güzel arkadaşlıktır hem de. delidir, doludur, güçlüdür, çıkarsızdır...
olur. yataktaki pozisyona göre iddia kuponu da ust olur yahut alt olur.
bir kız için her erkek kanka olabilir ama bir erkek için bir kızın kanka olabilmesi ancak kızın çok çirkin olması durumunda olabilir. "vayy kankam benim, kardeşim benim" diyen erkeklere kanan güzel kızlar eninde sonunda bir gece ansızın gelen ilan-ı aşk mesajıyla karşılşınca "ama oktay ben seni arkadaş olarak görüyörum" klişesini yaşamak zorunda kalırlar.
kısa vadede evet, uzun vadede hayır. arkadaşlık evet, kankalık hayır.
olur ya da olmaz ikileminde kaldığım bir dönemde abimin bak kardeşim bi erkekler bi kız hiçbi zaman kanka olamazlar çünkü erkek her zaman kızdan cinsellik bekler söylemiyle kafamdaki karışıklık açıklığa kavuşmuştur.
halk arasında daha farklı anlamda cevap şekli

(bkz: kanka ayağı göt ayağı)
kediyle köpekle bile yeri geldiğinde kardeş gibi büyüyebiliyorsa neden olmasın sorusunu akıllara getiren başlık.
bir erkekle biz kızı kanka olarak görmüş kişinin duruma şaşırma cümlesi.

bu arada,

(bkz: oo gençler formatın gadasını almışınız gene)
şiddetle reddetme söylemi.
"niye olmasın" desen çıldırır kesin.
tanım: erkekle kızdan kanka olmaz, arkdaş olur ama kanka olmaz.

ileride sevgili olurlarsa şaşılmamsı gerekir. biz kankayız, abimdir o, kardeşimdir o diyip bir kaç ay sonra sevgili olanları da mevcuttur.
kantinci orhan: siz bu goncayla ne ayaksını yeen?
soyut: kankayız orhan abi.
kantinci orhan: la olum bi siktir git düzüyondur sen bunu.
soyut: yok abi valla kankayız.
kantinci orhan: la olum bi siktir git aynı kasıkta yatmadan aynı delikten düşmeden kardeş olunmaz yeen. kesin sikiyondur sen bunu.
soyut: yok abi valla biz ...
erkek kızı yatağa atmak için uğraşıyordur. Unutmayalım ki kanka ayağı göt ayağı...
Olur ama sonunda aşık olur.*
kadından erkeğe dost olur ama erkekten kadına dost olmaz. *
olmaz arkadaş. bir kızla bir erkek ya havlet olur yada kardeş.
(bkz: ateşle barut yanyana durmaz).
birinden biri mutlaka aşk anlamında birşeyler hisseder efendim, bu bir gerçektir.
(bkz: aşık olduğum kişiyle kötü de olsa kanka olabildim).
(bkz: kankam seni çok seviyorum).*
olmaz arkadaşım o erkekle o kız bir gün bir yerde kesişir kesinlikle olmaz bu mevzuyu yaşamış ve bir kaç kere tanık olmuş biri olarak söylüyorum olmaz. tutmaz cık.
erkekle kızın kişiliklerine bağlıdır. son derece iyi niyetliyse bu iki insan, bal gibi de olur efendim.
olabilme ihtimali yüksektir ancak iki taraftan birinde yeni bir sevgili gündemdeyse karşı cinsten kanka olmaması daha hayırlı olcak durumdur.
(bkz: neden olmasın)
birbirlerine sarkmadıkları sürece olur. kardeş gibi sevemez misiniz?
evet olur. ama birinden biri diğerine kesin aşık olur.
güncel Önemli Başlıklar