bugün

Bir çift olarak erkekle kadın arkasındaki yaş farkı sorunsalıdır. Evet.
En az 15. Evet...
bunun yanıtı kesin olarak verilemez. mesela erkek 40 kadın 30 yaşında ilişki normal olabilir iken erkek 30, kadın 20 pek uyumlu olmaz
şu yaş ve para takıntısını aşamadınız. arkadaşım, kardeşim, dostum, biraderim; gönül işlerinde yaşın hiçbir önemi yok. yeterki çiftler birbiriyle anlaşabilsin, aynı dili konuşabilsin, aynı zevkleri paylaşabilsin, ne biliym aynı filmi izlerken sıkılmasınlar, aynı kitabı okurken karaktere farklı pencerelerden bakıp birbirlerini tamamlayabilsinler. ideal çift olarak parmak ile gösterilmek sadece aynı yaş olmakla olmuyor.
kadın hızlı çöken organizmaymış..benim yaşımdaki..ne benim yaşımdaki, 35 i geçmiş erkekler mala bağlamış, amca moduna girip göbek büyütmüş. bugün tezgahtara yaşımı söyledim, nüfus cüzdanımı çıkarmadan inanmadı. ona da inanmadı da, yakınımın nüfus cüzdanı sandı. çökmüşmüş..pehh..
şu yaş ve para takıntısını aşamadınız. arkadaşım, kardeşim, dostum, biraderim; gönül işlerinde yaşın hiçbir önemi yok. yeterki çiftler birbiriyle anlaşabilsin, aynı dili konuşabilsin, aynı zevkleri paylaşabilsin, ne biliym aynı filmi izlerken sıkılmasınlar, aynı kitabı okurken karaktere farklı pencerelerden bakıp birbirlerini tamamlayabilsinler. ideal çift olarak parmak ile gösterilmek sadece aynı yaş olmakla olmuyor.
benim genelde 15 yaş vs oluyor, 15-20 yaş büyük kadınlarla takıldığım için artık standart oldu sanki hiç yaş farkı yokmuş gibi geliyor.
Bir erkek olarak bu yaş farkını şu skalaya sabitledim. -5 ila +1.5. Bundan daha aşağı veya yukarısı valla kurtarmıyor. Bize gelişi bu.
aklından bir sayı tutacaksın onu 3 ile çarpıp 9'a bölüp 10 ekleyip 2 çıkaracaksın. daha sonra çıkan sayıyı bir kağıda yazıp gömeceksin. 1 hafta sonra açıp bakacaksın sonuç silinmemişse ha işte yaş farkı o kadar olmalıdır. silinmişse sayıyı değiştirip tekrar et.
Bence en az 3-4 en fazla 10
Çok fazla yaş farkı olunca zaten zevkler genelde uyusmuyor . Kimi hayata bağlılığını kaybediyor kimi hâlâ lay lay lom .
1 sene önceki ben "yaş önemli değil" derdi ama şu an hiç yaş farkı olmaması taraftarıyım. Çocukluk alışkanlıklarının ilişkilerde çok büyük rolü olduğunu düşünüyorum ve aynı evrelerden geçerken zamanın büyük önemi var bence.
2-8 arası idealdir.
En fazla 6. Gerisi boş.ewed
Erkekler geç olgunlaşır tabusu yüzünden bu haldeyiz.
40 yaşına gelip hala ojem, eteğim, tırnağım diyerek ortada dolaşan bir kadının benden daha olgun olma olasılığı yoktur.

Sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmayan bir kadının benden daha olgun olma olasılığı yoktur.

inandığı değerleri hiçbir zaman sorgulamamis bir kadının benden daha olgun olma olasılığı yoktur.

Çalışma tecrübesi olmayan, toplum içerisinde bir görev ediminde bulunmamış kadının benden daha olgun olma olasılığı yoktur.

Okuduğu kitap sayısı bir elin parmağını bulmayan cahil karılar mı benden daha olgun?

Her gün bir diziye başlayan bir kadın benden daha olgun öyle mi?

Nezaket kurallarını bilmeyen, cak cak sakız çiğneyen, ağzını yayarak konusan, dekolteden başka karşısına verecek bir şeyi olmayan bir kadın benden daha olgun öyle mi?

Düşününce bir kadinla evlenmek, çocuk büyütmek gibi olacak. Bu yüzden evlilikten uzak duruyorum.
4-7 baremi nokta atışı sorunsaldır, hadi en kötü 10 olsun. 15'e kadar çıkan gördüm ama, zaman ilerledikçe başta önemsenmeyen şeyler önem kazanmaya başlayıp sonrası sıkıntı oldu. çok da abartmayın, dede-nine gibi gezmeyin sevgilinizin yanında.
3-5 uygundur kesinlikle şüphesiz..
iki taraftan biri, diğerinin babası ya da çocuğu yaşında değilse yaş çok problem olacak şey değil.
Pi'yi kaç alıyoruz?
Mantıklı olan senaryolar sırasıyla;
1= erkeğin 2 ile 5 yaş arası büyük olması,
2= tarafların yaşıt yahut erkeğin 1-2 yaş büyük olması,
3= kadının en fazla 2 yaş büyük olması.
Ne yapacaklar?
Kocamdan 1.5 yaş büyüğüm. Eskilerin de söylediği gibi: Büyük kadınla evlenin zengin olursunuz.

(bkz: swh)
Olursa 23 deniyeceğim bakalım.
Bir bayan olarak, en fazla 3 yaş farkı olmalıdır diye düşünüyorum.
Getir getir fark etmez.
Kanunen yetişkin sıfatına kavustuktan sonra kafa yaşı farkı olmaması en uygunudur.
Arada doğum yaşı farkı 10 olmuş veya hiç olmamış fark etmemeli. Anlasabilmek, birlikte bireyler paylasabilmek ve birlikte zaman geçirirken iki taraf için de verimli olması, tek taraflı değil iki tarafın da kendinden ödün verebilmesi mühim olanı.