1. 11.
    aralarında anlaşsınlar.
    ... futursuzumk
  2. 12.
    Hayatı paylaşmışız, para ne ki.
    1 ... neredesinulankerkenez
  3. 13.
    Bihter ziyagil gibi dernek toplantılarına,davetlere katılıp koca parası yemek güzel olabilirdi.
    4 ... erkeksi bayan buse
  4. 14.
    elimden gelse hayatım boyunca çalışmam. ne kadar da meraklı bu kadınlar çalışmaya? misal 4 yıldır çalışmıyorum; biriktirdiğimi yiyorum, hatırı sayılır derecede bir yatırım da yaptık. kafadan 10 yılımı kurtardım. bu 4 yılda gezmediğim ülke, gezmediğim şehir kalmadı. bir kere gelinen şu hayatta eşşek gibi çalışmak da neymiş. pehh.
    -2 ... anti sosyal
  5. 15.
    hocam tam tersi de geçerli mi acaba?
    5 ... mecburistikamet
  6. 16.
    evlilik gibi bir müesseseyi birbirine 'katlanmak' olarak görüldüğü şu zamanda hiçbir kadının yanaşmayacağı şey olduğunu düşünüyorum.
    1 ... why do you care
  7. 17.
    Meseleye sadece para kazanmak olarak bakanlar bu durumu anlamaz. insan yapısı gereği bir işe yaramak üretmek insanlığa faydalı olmak ister ot gelip saman mı gitsinler bu dünyadan ? Kadınlar sevdiği bir işi, mesleği yaparak daha sosyal daha özgüvenli daha mutlu olur. Sırtını dayadığı erkeğin birgün olmama ihtimali her zaman vardır. Aklı olan bir kadın çalışır bu kadar.

Onların en önemli işi çocuk yetiştirmek diyenler türer şimdi. Çocuk yetiştirmek bir iş degildir anne babanın ortak sorumluluğudur.

Çalışmaya eziyet olarak bakıyorsanız sevmediğiniz işlerde sürünüyorsunuz demektir bundan kurtulmanın yollarını arayın saçma sapan fikirler üretmek yerine.
    5 -1 ... minnie may
  8. 18.
    çalışmak her zaman para kazanmak için değildir. çalışmak aynı zamanda sosyalleşme imkanı tanır insana. ayrıca fıtratta çalışmak vardır, kafa dağılır, moral düzelir, depresyon riski azalır. iş ortamı iyiyse tabi.

kısacası, katılmadığım düşüncedir.
    1 ... at dawn they sleep
  9. 19.
    bu hayatta herkes kendisi için kazanır.
    ... berserk
  10. 20.
    kadının çalışmama durumu şöyle olursa okey.
    yemek yapar, evi temizler vs. bu iş böyle olur ama ben kazandığımı hanıma veriyorsam hanımda akşama kadar mağaza mağaza gezip kalan vaktinde de göt büyütüyorsa olmaz. hayat müşterek. çiftler birliktelikleri için fedakarlık yaptıkları sürece o evlilik yürür diye düşünüyorum.
    2 ... peacekeeper