1. 25.
  Mantıklı yaklaşım. Buna şu açıdan da bakabiliriz. Ailede bir kişinin yüksek geliri varsa diğeri çalışmaması en doğrusu. Dışarda karı koca işsiz insanlar var aileden bir kişinin maaşı eve rahat yetiyorsa diğeri çalışmaz ve o işsiz aileden birisi o boşluğu doldurur.
  2 -1 ... benkizilkayalar
 2. 24.
  Kadın yeterince kazanıyorsa erkek çalışmayabilir şeklinde güncellenmesi gereken sav.

  Yeter yorulduk artık. Bunlae güçlü biz olacağız ayağına çalışsın parayı getirsin çatır çatır yeriz vallahi.

  Bıktık çalış çalış nereye kadar. Karı parası yemek lazım artık.

  Güçlü kadın algısına bayılıyorum.

  güçlü kadınlar kalp.
  ... siradan siradam absolute
 3. 23.
  Doğrudur ve yerinde bir tespittir. Kadin da çocuğuna baksın, kendine ve evine , eşine vakit ayırsın. Sanki kadin çalışınca erkek boynunu büküp oturuyor, adam kötü huyluysa zaten yapacağını herturlu yapar. Yanı boşanırım özgürlüğüm olur derseniz nafakasını verecek . Diyeceğim o ki kendini yıpratmadan, mutlu olduğu güzel bir işi olur yapar , hobi niyetine yapar o ayrı, ama feminist olacağım diye gidip üç kuruşa perişan olmasına gerek yok.
  4 -2 ... giden gider
 4. 22.
  Alfred adler’ e göre Her insanın üç yaşam ödevi vardır bu ödevleri iş, arkadaşlık, eş olarak üç ana başlıkta toplar. işten kasıt üretim, ürün elde etmektir. Kadın erkek farketmeksizin herkesin bu ödevden başarılı olunca temel yaşam görevini yaptığını savunur. Konu maddiyatla ya da cinsiyetle ilgili değil. Erkek yeterince para kazansa da kadın sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsa çalışmalı, üretmelidir.
  1 -1 ... mevsimnormali
 5. 21.
  erkeğin her hakareti, her tokadı kadının ekonomik bir bağımsızlığı olmadığı için sineye çekilecektir. boşanmak asla tercih edilemeyecek bir yol olacaktır. kafadan sallamakla olmuyor bu işler.
  2 ... kayamidyesi
 6. 20.
  kadının çalışmama durumu şöyle olursa okey.
  yemek yapar, evi temizler vs. bu iş böyle olur ama ben kazandığımı hanıma veriyorsam hanımda akşama kadar mağaza mağaza gezip kalan vaktinde de göt büyütüyorsa olmaz. hayat müşterek. çiftler birliktelikleri için fedakarlık yaptıkları sürece o evlilik yürür diye düşünüyorum.
  2 ... peacekeeper
 7. 19.
  bu hayatta herkes kendisi için kazanır.
  ... berserk
 8. 18.
  çalışmak her zaman para kazanmak için değildir. çalışmak aynı zamanda sosyalleşme imkanı tanır insana. ayrıca fıtratta çalışmak vardır, kafa dağılır, moral düzelir, depresyon riski azalır. iş ortamı iyiyse tabi.

  kısacası, katılmadığım düşüncedir.
  1 ... at dawn they sleep
 9. 17.
  Meseleye sadece para kazanmak olarak bakanlar bu durumu anlamaz. insan yapısı gereği bir işe yaramak üretmek insanlığa faydalı olmak ister ot gelip saman mı gitsinler bu dünyadan ? Kadınlar sevdiği bir işi, mesleği yaparak daha sosyal daha özgüvenli daha mutlu olur. Sırtını dayadığı erkeğin birgün olmama ihtimali her zaman vardır. Aklı olan bir kadın çalışır bu kadar.

  Onların en önemli işi çocuk yetiştirmek diyenler türer şimdi. Çocuk yetiştirmek bir iş degildir anne babanın ortak sorumluluğudur.

  Çalışmaya eziyet olarak bakıyorsanız sevmediğiniz işlerde sürünüyorsunuz demektir bundan kurtulmanın yollarını arayın saçma sapan fikirler üretmek yerine.
  5 -1 ... minnie may
 10. 16.
  evlilik gibi bir müesseseyi birbirine 'katlanmak' olarak görüldüğü şu zamanda hiçbir kadının yanaşmayacağı şey olduğunu düşünüyorum.
  1 ... why do you care