bugün

büyük ihtimalle feminist dediğimiz kişilerin aklından çıkmıştır böyle bir saçmalık. bu palavraya inanan insan sayısı az olmasına rağmen yine de sevgili kardeşlerimi bir uyarayım dedim ben. kardeşlerim kadın ve erkek kesinlikle ama kesinlikle eşit değildir hiçbir konuda. yüce allah erkeğe evine ekmek götürmesi için, ailesini bakması için bir görev vermiştir. aynı yüce allah kadına ise çocuklarına analık yapması ve onların ev ihtiyaçlarını karşılaması, evi çekip çevirmesi için görevler vermiştir.. bunlar kitapta yazar merak eden açsın okusun, her şeyi ben anlatmak zorunda değilim size..

bakıyoruz yine doğaya, dişiler yavrularını bakarken erkekler vahşi doğada canla başla evine ekmek götürmek için uğraşır durur.. hadi anladık inancınız yok, binamazsın, ateistsin filan da, bari bir doğaya bakın da görün dişinin ve erkeğin ayrı kulvarlarda olduğunu ve eşit olmadığını. erkek her daim kadından güçlüdür, öyle olmak zorundadır da. hangi bayanımız gider pısırık bir erkekle evlenmeyi ister ki? hep vurucu olsun ister, tuttuğunu koparsın ister, paralı olsun ister, kısacası güçlü olsun ister, çünkü erkek gücün temsilidir.. bu noktada sevgili kadınlarımızın da ikiyüzlülüğünü söylemeden geçemeyeceğim. evlenirken en vurucusunu arıyorsunuz haklı olarak, daha sonra da "ama biz eşitiz yeeeaaa" diyorsunuz. olmaz öyle şey. eşit meşit değiliz, unutun onu. öyle bir dünya yok, hiçbir zaman olmadı ve olmayacak..
her ne kadar eşittir denilse de aslında öyle değildir.
eşik haklara sahip olduğu su götürmez bir gerçektir ama eşit değilllerdir akıl var mantık var...
ayrıca eşitliği savunan kadın da salaktır. erkeğe üstünsün falan diyip pohpohlıyacaksın ki ondan daha çok yararlanabilesin.
erkeğin yapabileceği iş farklıdır, kadının yapabileceği iş farklıdır. ancak bu demek değildir ki erkek evde ne derse o olacak, kadın çalışamayacak, hayatının temel özgürlükleri elinden alınacak. veya tam tersi de geçerli.
kadınların bir tarafları sıkıştığında da kullandıkları bir palavradır.200bin yıldır vermişin gazı erkek evin direğidir beyidir kıldır yumaktır şeklinde ver gazı sonra son 50 yıldır dengeyi sağlamak için uydurulan palavradır.
eşitlikten söz edilmesi için muadil iki şeyin karşılaştırılması gerekir. erkekle kadının karşılaştırılması ise akıllıca değildir. erkek ve kadın birbirlerinin tamamlayıcılarıdır. bir civata ile somunun birbirlerini tamamlaması gibi.birbirine denk iki parça birleştiğinde ancak birbirlerini tamamlarlar. keza somun civataya büyük veya küçük gelirse de uyum sağlanamaz. nasıl ki her civatanın bir dengi somun varsa her kadının dengi bir erkek vey aerkeğin dengi kadın vardır. uyum olmazsa aile kalıcı olmaz.

hayatta da erkek ve kadın birbirlerinin tamamlayıcılarıdır. birirlerinin eksik yönlerini tamamlarlar. bir annenin yavrusuna müsamahası ile bir babanın müsamahası bir dğeildir. bunu da sosyal yetiştirilme tarzı ile açıklamaya kestirip atmaya gerek yoktur. vücut kimyaları (hormonlar) aynı değildir. (örnek genişletilebilir de bu kadar yeter.
.... gerçeği yazıldığında gerçek olmayacağı gibi palavrası yazınca da palavra olmayacağının en somut örneği. yazar kendi görüşünü gerçeği veya palavrası diye yazmakla (sırf o yazdı diye) ispatlanmış olmayacaktır.

bir insanın işledii suç nasıl ki bütün insanlara mel edilemezse şeriatla yönetilen ülkelerdeki yanlış tutumlar da islam dinine mal edilemez. iki erkeğin borç anlaşmasında taraflardan bir tanesinin karısını şahit olarak yazdırıp sonradan kendi lehine dğeiştirmesinin önüne geçilmek adına iki kadın şahit ile dnegeyi sağlamak adına olduğunu düşünüyorum.

islamın kadına verdiği önemi ve özeni anlamak için (bkz: cahiliye devri)
erkek ya da kadın tarafından ezilen cinsiyetlerin lafı.
kadınların uğruna bu kadar çırpındığı "kadın-erkek eşitliği"nin; hak-hukuk anlamında olduğunun belirtilmesi gereklidir önce. çok uzak geçmiş bile değil kadınların seçme haklarının olmaması, ikinci sınıf vatandaş gibi davranılması. tabi ki de eşitlik istenecektir. bunun dışında fiziksel eşitlikten zaten bahsedilemez. "hayatım bugün temizliği sen yapacaksın" diyen bir kadının "sen temizliği yaparken ben de arabayı tamir edeyim" diyeceğini zannetmiyorum. kadın ve erkeğin becerileri de ruhları da istekleri de beklentileri de tamamen farklıdır, o yüzden bu iki cins birbirini tamamlamak için yaratılmıştır.
nafakaya kadardır.

kadınla erkeğin eşit olduğunu iddia edip de "boşanırsak x lira nafaka verceksin!" diye yırtınanları görünce şöyle bi' güzel alıp... neyse, sabır, sinir yapmaya gerek yok.
(bkz: feminizm)
tabiki eşit değildir ikisinin de ihtiyaçları vardır.nafaka alınmasın,askere herkes gitsin erkekler de doğursun olur mu bu? pozitif ayrımcılık şart.
hak olarak eşittirler. hukuk önünde eşittirler. hangisi olursa olsun dinlere göre eşittirler. ancak mevzu reel hayata geldiğinde her birinin birbirine göre üstün yanları vardır.

- erkek sırtında bilmem kaç kiloluk çamaşır makinası ile 5 kat merdiven çıkabilir, kadın bunu yapamaz.

- kadın 9 ay bütün sıkıntılarıyla karnında bir bebek taşıyabilir, erkek bunu yapamaz.

bu örnekler yeter heralde.
hormonlar bakımından eşit değillerdir efendim. lakin hakları ve devletin sağladığı imkanlar bakımından eşittirler.
ordaki eşitlik devlet tarafından sahip olduğu hakların eşitliğidir. lafı başka bir tarafından anlayarak kadın ve erkeği acaba eşit mi diye karşılaştırmak saçmadır.
nasıl bir eşitlikse erkek alttan almak zorunda, erkek ağır işleri yapmak zorunda, erkek nazik olmak zorunda sokarım öyle eşitliğe diyesim geliyor.
erkek ve kadın eşit değildir.
eşitlik ve adaleti birbirine karıştırmamak gerekir. eşitlik hani şu matematikten bildiğimiz = şu işaretle gösterili ama kadın=erkek diyemeyiz denilemez. * ama erkek ve kadın aynı sorumluluklardan mükelleftir ve hiçbiri diğerine üstünlük göstermez.
yıllarca tartışılsa sonuca ulaşılamayacak konu.
doğru olandır. zira kadınlar öndedir, ya kendilerini acındırırlar, ya da laf ebeliği ve "feminizm", "kadına şiddet" vs. gibi farklı argümanlarla erkeklerin kafasını zikmek suretiyle üstünlük kurarlar.

o değil de birçok erkek de amsalaklıktan mı artık neyse pek bir prim verir bunlara. la olum mal mısınız la?
ilginç palavradır. açıklamaktan, her seferinde farklı örnekler vermekten bıktım ama hep aynı konu.
palavradır. abiler ablalar bunu altını çizerek söylüyorum kadın erkek eşitliği yoktur adaleti vardır. Kadın ve erkek sosyal hayattaki rolleri ve sahip oldukları donanım dolayısıyla birbirine eşit olamaz.
Örn: 100 kg yükümüz var. Evli bir çift taşınıyor diyelim bu 100 kg ın 50 sini kadına 50 sini adama versek hadi taşıyın al sana eşitlik!olmaz olamaz.
Ama kadın erkek adaleti heryerde genelgeçerdir.
erkek onu erkek yapan her detayıyla kadın da aynı şekilde onu kadın yapan tüm detaylarıyla ayrı ayrı dünyalardır. onları aynı kulvara sokmak kadını erkek erkeği ise kadın yapma çabaları yersiz ve anlamsızdır bu yüzden de eşitlik gibi bir kavramdan bahsedemeyiz.
kadın erkek eşittir palavrası

-kadın erkeklerin altında ezilmeli, büzülmeli
-kadının hakları olmamalı
-kadının oy hakkı olmamalı hep erkeğin olmalı

-gibi palavra çeşitleridir.
bence bilgisiz bi toplumun getirdiği bi rezalet durumdur diyelim. kadın erkek sadece yasalar önünde eşit ama işin içine toplum girince işler değişiyor kısaca.
insan, insana eşitir. üstünlük insanlıktan olur insanlıktan çıkan insan çöpleri mevcuttur bunun ise cinsiyeti olmuyor.

hatalı üretimler vardır malesef onları rabbimize geri iade edemiyoruz edebilseydik eğer bunu tartışıyor bile olmazdık .
güncel Önemli Başlıklar