bugün

ilişkilerde mutlaka bir taraf daha çok sever. ayrılık olduğunda daha çok seven taraf kadın yada erkek farketmez daha zor unutur. ama burada daha önemli bir nokta var. ilişkiden sonra yeni bir ilişkiye başlanıldığında gelen kişi eski sevgiliyi unutturabilir. yeni ilişkisinde daha mutlu olan taraf daha çabuk unutur diye düşünüyorum. erkeğin unutamadığı şeyler ayrıdır,kadınınkiler apayrıdır. daha çabuk unutan taraf daha çabuk mutluluğu yakalayan taraftır.
erkek.

tespitin bu kadar neti daha ne olsun. *
erkek kolay unutur.kadınlar asla unutmaz hep içinde bir yerlerde taşır.belkı anılar acı duygular biraz olsun silinebilir ilk zamankı tazelıgını koruyamayabılır ama unutmaz.
genelde, kadın daha çabuk unutur. hatta, hiç tanımıyormuş kıvamına kadar getirebilir.* aslında cinsiyet ile bir alakası olduğunu düşünmüyorum, tamamiyle kişilik ile ilgili.
kadın unutur.

zannederler.

kadın; elinde, avucunda, yüreğinde, kıyısında, köşesinde neyi varsa belki elle tutulur mu diye tek tek gözden geçirir.
tamir etmeğe uğraşır, dener, korur, kollar ama elindekilerin artık işe yaramadığını gördüğünde, ikna olduğunda koyar bir kenara gider ve arkasına bakmaz. yüreğiyle onaramadığına aklı bırak der çünkü.

siz hemen unuttu zannedersiniz. unutmaya başladığından haberiniz olmadan.
kadın unutmaz, sadece anılarını eskitir.
--spoiler--
unuttum demek bile hatırlamaktır
--spoiler--
kadın unutur. uzunu bile iki ay sürer. bir tarafın çabuk unutması çok sevmekle alakalı değildir. ilişkideki süreçte ayrılmaya götüren sebeplerdir. ör: kıskançlık, güvensizlik.
erkekler erkek unutmaz der, kadınlar kadın unutmaz der.

ama öyle değildir.

kadın(!) terk edilince içer, küfreder, ağlar, içer, sitem eder, bunalır, felsefenin dibine vurur, içer, küfreder, ağlar, yüzü gülmez uzuun zaman boyunca. acısı geçtikten sonra bile üzülür.
erkek...

xy kromozomuna sahip olması,testosteron ve dht gibi androjenlere sahip olması,farklı bir beyne sahip olması gibi nedenlerden ötürü erkek çok daha kolay unutur..
Kadın hiçbir zaman unutmaz, ilerde delil olacak kullanacağı için beyninin bir köşesine zulalar.
erkek:
genelde ilişki bittikten sonra iki tarafta aşka tövbe eder. Erkeğin tövbesi daha uzun sürelidir çünkü yeni bir kıza yalakalık yapmak, onun peşinden koşturmak için önce kendini ikna etmesi gerekecektir. Kendini buna hazır hissetme süreci uzundur yada hiç yoktur.
kadın:
ama kadın için aynı durum sözkonusu değildir. Kendini hiçbirşey için hazır hissetmesede Hemen ertesi gün bir yavşak onu bulup kandırabilir. Yaşadığı boşluktan anında faydalanıp yeni bir ilişkiye ikna edebilir. Kadın istemesede yaşadığı duygusal travmaların ve o yogun acısının son bulması açısından başka bir erkeğe adapte olmaya çalışabilir. Farkında olmadan kendini yeni bir ilişki içinde bulan kadın belli bir zaman sonra eski erkeğini ziyadesiyle unutmuştur artık.
kadın çabuk unutur diye cevap verilebilir soru.

ha! ne zaman unutmaz yeni eskiyi arattığında.
Kadın ilk zamanlarda acı çeker. Sonra unutur. Erkek ilk zamanlarda kurtuldum der sonradan acı çeker. Erkekler belli etmez kadınlar eder sadece.
kadın unutmaz. erkeğin ne zaman unuttuğunun bi önemi kalmıyor o yüzden.
ask acisi cekiyorsa kadinlar hic bi zaman unutamiyor ulan ne zaman manita yaptik desem kiz hoslaniyor felan dersin teklif edersin unutamadigim biri var derler sansimi sikim lan unutun amk onune baksana sap sap geziyoz sonra .
Unutmak mümkün deil ki. Sadece her an aklina gelmez. Ama unuttu diyelim. Erkek kadin diye cinsiyet ayrimi yapmak olmaz. Umursamayan gercekten sevmemis olan unutur.
Erkek milleti daha çabuk unutur.

Kadın kısmı duygusal ve hassastır zordur yani.

Erkeklerin Çoğunun zaten yedekte birileri bulunduğu için umrumda olmazsınız.
ilk sevişendir. kadın orospu değilse erkekten yana kullanıyorum oyumu.
Kadın unutmaz.

Affedebilir, ilişkisine devam edebilir, gülümseyebilir hatta sevmeye devam bile edebilir belki.
Ama kırgın, ama eksik, ama yarım...
erkeği kadını yok bu işin.

kim daha az sevmişse o daha çabuk unutur.
karılar kinci olur afedersin.
kadınlar daha zor unutur ama unuttu mu tam unutur, erkekler daha çabuk unutur ama çabuk hatırlar ve hiç unutamaz.
erkekler zor unutur. unutsa da aklına gelir. kendimden biliyorum.
Erkek önce unutur sonra kafasına dank eder. Duygularinı kabullenir be acısını yaşar kadın. yavaş yavaş iyileşir uzun sürede ama tamamen unutur.