bugün

basima gelmis bir olay degildir. ancak basina gelen birisini tanirim. tekrar ediim ben almanya´dayim, burasi cok serbest kimin eli kimin neresinde oldugu belli olmayan bir yer olarak algilanir, türkiye insani icin. ancak böyle bir söylem ortaya ciktiginda gene de cok büyük olaylara gebe bir durum yarattigini bu söyleyenin, olayi anlatirken, ve anlattiktan sonra kafasindaki düsünceleri bana aktardiginda anladigimi söylemeliyim.

adam, o kardesi aileden koparmak, mahkeme karariyla onun varis olmasinin engellenmesi konularinda calismalar yapacagini, onun aileyle iliskilerini silecegini söylemisti.

ne yalan söyleyeyim, o bahsedilen escinsel kardesi ben de tanirim, kesinlikle iyi bir insandir. bu yüzden ben de bana bunlar anlatilirken bana anlatan adama gaz verip, tabii yap, bagirsaklarindan kokorec yap, onun dilenci olmasi icin elinden gelen gayreti göster, hatta öldür, bir kontrabas kutusuna koyup cöpe at, demedim.

bunu demeyince bana bunlari anlatan sahis, sen türksün, bana niye öldür gebert onu aileden sil, demiyorsun diye sordu. bu benim pek beklemedigim bir soruydu. ne demeliydim? söyle bir düsündüm, o is ,dedim, senin konundur, sahis senin kardesindir amma velakin senin malin falan degildir, basli basina kendi hatalarini yapacaktir, cezasini da cekecektir, türünden birseyler söyledim. sen beni sakinlestirmeye calisiyorsun, dedi. belki öyleydi belki degildi. bak, dedim, mahkemeyle onu mirastan yoksun birakmak seklinde birseylerden söz etmistin, inan ki, dedim, öyle birseyi hicbir mahkeme yapmaz, sadece biz onu ailemizin icerisinde istemiyoruz,diyebilirsin, ama söyle söyle yapti, biz onu mirastan yoksun birakmak istiyoruz, dedigin zaman mahkeme o isi onaylamaz, dedim.

dogrudur, escinsel olmak "suc" degildir.

sonra bayagi bir tartistik, adam resmen bir yerde kistirip kardesini bicakla delik desik etmeyi falan düsünüyormus. bana sen olsaydin, dedi, öyle yapmayacak miydin?.. dedim, bu bir cözüm müdür? peki cözüm ne o zaman, diye sordu. bu 100 puanlik soruydu, dogruydu... cözüm neydi?

o da öyle bir aksamdi iste sözlük. arada bir aklima gelir, hatta buraya baziniz "kardesim bakire olmadigni söyledi" diye entry´ler girmis. sonra cesitli tepkiler yazilmis, cizilmis...de gene de genis olmak, dar olmak bir yana, akraba güruhumuzun icindeki sahislar üzerindeki hakkimiz nereye kadardir, nerede biter?...böyle benim o aksam yaptigim gibi disardan konusmak tabii, kolay. batili bile olsa insan demek ki böyle bir ruh haline girebiliyormus. sonradan düsündüm de o arkadas ben onu türk oldugum icin cesaretlendireyim, gitsin o kardesini öldürsün diye cesaret vereyim diye benimle oturmus, gibi geliyor bana. ama hayatta bir kere akillilik yaptik, öyle bir sey söylemedik o gece. neyse , bu da böyle aklima geldi, bir yazmis olayim, istedim.

bu arada o arkadas kardesini öldürmedi. hatta mahkemeye bile gitmedi. ancak o cocuk hala escinsel.hatta gecenlerde karsilastik, abisiyle beraber falan... aralari düzelmis, bizim o gece yaptigimiz konusmalar, benim zihnim ve bu sözlügün bu satirlari disinda baska hicbir yerde yok. unutuldu, gitti o geceki konusmalar.
***abiii ben eşcinselim
+++aaa demek genlerimizde varmış. yupppiii yalnız değilim.
***abeeemmm
kız kardeş olsun erkek kardeş olsun benim tavrım her zaman şudur. yapıyorsa da bilmek istiyorum. hoşuma gitmese de öğrenmek istiyorum. elbette bu olay hoşuma gitmez ama bilmemem yapmasına engel olacak mı? hayır. benden gizli yapacak. gizli gizli yapıp o kadar stres yaşayacağına en azından bilirsem gönül rahatlığı ile yapabilir. mutlu olur en azından. önemli olan da bu.
söylemek isteyip söyleyememesi gibi de bir durum vardır ki daha acıdır.
(bkz: güneşi gördüm)
"ailemize bu ibneliği nasıl yaparsın?" diye sorulası kardeştir.
hormonal ve ruhsal bir olay olduğundan anlayışla karşılanması gereken; ama sözlük yazarlarından bile gördüğüm kadarıyla bizim gibi gelişememiş ülkelerde hiç de normal karşılanmayan durumdur.
size güvendiğinin kanıtı olabilecek durumdur. diğer aile bireyleri yerine tercih edilen kişi olarak, saygı duymalı ve onu anlamaya çalışmalısınız. elbette ki kabullenmesi zor bir durumdur. onunla ilgili hayallerinizin bir anda suya düşmesi, anlık şok etkisi yaratacak olsa da, zamanla alışılabilecek bir durumdur. sizi utandıracak, ailenize laf getirecek bir şey yapmadığı sürece sorun yoktur.
-eşcinsel misin sen???
-yok abi ben değil erkek arkadaşım eşcinsel.^^
kardeşe o andan sonra daha da yakınlık gösterilmesi gereken bir durumdur.sonuçta eşcinsel olmak canavar olmak demek değildir.suçlamak , cezlandırmak ya da tehdit etmek çokta işe yarar çözümler değildir.yapılması gereken en güzel şey bir çok yaşadığı şeye onun gözünden bakmayı becerebilmek ve ona yardımcı olabilmektir.sonuçta hayat onun hayatıdır.
aynı oda paylaşılıyosa götü sağlama almak lazım.
erkek kardeş değil de çok sevdiğim bir erkek arkadaşım eşcinsel olduğunu bana ve ailesine aynı anda itiraf etmişti.

aniden söylenmemeli öyle şeyler. hepimiz kalp krizi geçiriyorduk.

edit: erkek arkadaştan kasttettiim sosyal arkadaşlık.