1. 1.
    erkek kardeşin sizinle cinselliğini paylaşmasıdır. geçen hafta erkek kardeşim odaya girdi. mutlu, korkmuş ve şaşkındı. ben ne olduğunu anlamaya çalışırken bir sigara yaktı, biraz öyle durduk. bir sevgilisi olduğunu biliyordum, mutlu olduğunu da. bir gün, bana fifa'da herkese çaktığını söyledi. aferin lan ama artık fifa'nın devri bitti olum pes takıl bir de yiyorsa gel bana çak dedim. abi ne haddime, senin eline kimse su dökemez dedi. aferin, haddini bil dedim. ben bizim kardeşi pes'e alıştırmaya çalışırken bu salak gitsin fifayı unutsun ve kız arkadaşına yenilmesin mi? o gün çok üzgündük ama bunun öcünü alacaktık.

sigarası bittikten sonra bir sigara daha yaktı ve anlatmaya başladı. tanışmalarını, gezdikleri yerleri, işini, eğitimini, daha önceden ufak yakınlaşmalar yaşadıklarını ama bugün ileriye gittiklerini, şaşkın ve garip olduğunu...herşeyi anlattı.

5 saniye duraksadım. kızların eteklerinin altından bakıyor diye ilkokul hocasının beni okula çağırdığı günü... eve girdiğimde mastürbasyon yaparken kendisini cıbıldak yakaladığım günü hatırladım. hepsi birer birer gözümün önünden geçti. kendim cinsel yönden aktif değilken, bir şekilde bakire olmayan kızkardeşleri için gurur duyan iki yüzlü abilerin içine düştüğü pisliği gördüm ve üzüldüm. yalandan, herkesin dilene doladığı modernleşme, avrupalılaşma gibi düşünceler altında yatan sapıklıkları, iğrençlikleri gördüm. kardeşime baktım, benden galiba beşbininci defa korkuyordu.

5 saniye duraksamıştım...yalnızca beş saniye. erkek kardeşime baktım. üzülme, aldığın her kararın yanındayım. sen benim için bir zardan daha fazla anlam ifade ediyorsun, gerekirse kıza parasını verir bir doktora diktiririz dedim. bana sarıldı, hiç bir sevgilim bana bu kadar duygusal sarılmamıştı. yavaş lan ayı şimdi de ibneliğe mi sardın dedim? sustu. gözyaşlarını sildim. saçlarını okşadım. altı yaşındaki gibi kucağıma aldım, yatağına yatırdım. annemize, babamıza bu konuyu asla açmaması gerektiğini, ilerde bu kızın sorun çıkartabileceğini ve sorun çıkartırsa kendisini ezdirmemesi gerektiğini öğütledim. zorla mı aldık kızım sen isteyerek vermedin mi sözünü gerektiği zamanlarda kullanmasını tembihledim. gerekirse kendisini savunabileceğimi, tatlı rüyalar görmesini, bu gece rüyasına karı gelmeyeceğini, çünkü bugün büyük bir enerji harcadığını düşündüğümü söyledim. kapısını kaparken bana öyle tatlı bakıyordu ki...

sabahleyin kalktığımızda, şahane bir kahvaltı sofrası ile karşıladım onu. ne de olsa milli olmuştu. bir daha yenilmemesi için fifa oynayalım dedim. yok, fifa'da yenillince diğer taraftan kazançlarım oluyor dedi. lan ne akıllı bir kardeşsin dedim. öğlen en sevdiği kebaptan söyledik. o benim dünyanın en değerli erkeğiydi. çünkü o benim kardeşimdi.

bu yazı sözlükte yazarlık yapan, bu yazıyı okuyacağına ve içini rahat tutacağına dair emin olduğum dünyanın en yakışlık erkek kardeşine ithaf edilmiştir. beline kuvvet kardeşim, millette böyle mide oldukça senin gibi ibnelere daha çok iş düşer. *
    24 -16 ... acz ve fakr
  2. 2.
    (bkz: yeter artik vurmayin adam oldu)
    (bkz: rockandroll)
    6 -1 ... tekerlegibulanadam
  3. 3.
    insanin hayati boyunca tadabilecegi en buyuk mutluluktur.

boyle bir olayi sozlukte paylasmamak olmazdi tabii ki.

ancak ben yine soyluyorum, kebap yerine pizza ismarlanmasi kardeslik iliskilerinin guclenmesi acisindan daha dogru olurdu.

lutfen biraz ozen, abilik kolay degildir. (bkz: fifa 2009 pizza ve kahvaltı)
    1 -2 ... out4blood
  4. 4.
    erkek kardeşi alnından öpmeye sebebiyet verebilecek söylem. hem de en sevdiği pizzalardan yiyemeyeceği kadar sipariş ederekten... fifa 2009 adlı oyunda da bilerek yenilip gaza gelmesini sağlamalı. (bkz: aslan kardeşim benim)...
    1 -2 ... poisonx
  5. 5.
    "vay, koçum bee." diye cevap verilebilecek cümledir.
    -2 ... preven
  6. 6.
    -sende milli oldun sonunda helal olsun.
    ... siradanbirisi
  7. 7.
    burası türkiye... benim erkek kardeş'im bana bunu söylese, ya kendi kanımı, ya da onun kanını akıtırdım. düğünde beline siyah kuşak bağlayamadan, o tertemiz alnına böle löp diye kınayı basamadan, erkek kardeş'im başkalarının olacak ha? siz neler diyorsunuz midesi genişler?
    4 -3 ... rockandroll
  8. 8.
    (bkz: erkek kardeşin bakir olmadığını söylemesi)

(bkz: erkek kardeşin bakir olmadığını öğrenmek)
    ... pluto the planet
  9. 9.
    bir yerlerde bir erkek kardeş daha bakir olmadığını söylüyo olabilir.
    gay lan bunlar.
    -2 ... susarsam konusmam
  10. 10.
    madalyan nerde denilmeli böyle insanlara.düştüğü aciz durum karşısında böbürlenmek inanın çok düşündürücüdür.bundan kat kat daha büyük mutluluklar vardır.adamlığın acizlik olduğunu kabul etmemek gerekir.adamlık ne yazık ki böyle kazanılmıyor.eğer kazanılsaydı parayı veren veya bir şekilde bunu başaran karakter sahibi olamamış,ödlek herkes adam olurdu.
    ... hayripoter