bugün

bu oranın gittikçe azaldığı düşünülse de hala daha çok yüksek orandadır bu duruma maruz kalanlar. bu durum erkekler içinde geçerli onlarda bayan bir ürologa gidemez. sebebi nedir? bilmem, ama bu böyledir.
tercih meselesidir.
tercih meselesidir. fakat siz hergün aynı şeyleri görseniz, ilk başta cazip gelir, sonrasında ise obje olarak görmeye başlarsınız. erkek jinekologlarda sizin vajinanızı görmeye çok meraklı değiller, zaten binlerce görmüşlerdir bugüne kadar.
erkek olarak benim, basur muayenesi için kadın doktora gitmekten yana çekincelerim olması gibi durumdur. utanıyorum kardeşim. kadınlar da erkek doktordan utanabilir bir ihtimal.
allah böylesini ölümcül hastalıkta erkek doktorların eline düşürsün amin. var mı böyle geri kafalılık ya. iğreniyorum bu milletin zihniyetinden . adı üstünde jinekolog. isminim başımda ÖKÜZ KADAR DOKTOR YAZIYOR. siker koyar vs. yazmıyor. töbe yarabbim.
bunun ataerkillikle ilgisi falan yoktur, utanmak doğaldır.

sevgili başka doktor başka; normalde düşünsen "ne olacak canım sonuçta tıp, tabular olmaz" dersin ama iş donu indirmeye gelince duraksaman doğaldır. o kadar ince hesaba gerek yok, normal bir durum aslında. utanma yaşamayan biri de kendine göre haklı; tercih işi.

piç piç şeyler düşünmeye gerek yok o kişiler hakkında.
utanan kadindir. ancak gec kalmis bir yumurtalik kisti teshisi koyan ve daha hic cocugu olmamis bi kadina "yumurtaliginizi almamiz gerek, kalan tek yumurtaliginizla idare edersiziniz" diyen "kadin" jinekologtan sonra yanimda hüngür hüngür aglayan da ayni kadindir.

sonrasinda uzman bir erkek jinekologa gider. o doktor önce sakinlestirir, korkulacak bi durum olmadigini ve bu kistin ilacla kurutulabilecegini söyler. o doktor sayesinde su an 9 yasinda bir kizi vardir.

sonrasinda kadinin, erkek jinekologlar icin sakayla karisik mottosu:

"yat diyorlar yatiyorum, ac diyorlar aciyorum" dur. saglik herseyden önce gelir! tabi anlayana..
saglıgı ve namusu için bayan doktor arayan kadın asla geri kafalı degildir.
suçu olmayan kadındır. utanmak doğuştan gelen bir güdüdür ve de haklı olarak kadın kendi mahremini bi erkeğe göstermek istemeyebilir. burda suçlu olan hastanın burda seçim yapamamasıdır, o erkek doktor yerine kadın bir doktor olsa kadınlarda çekinmeden tedavi olabilirler.
Bu kadar erkke jinekologa sen mi gidiyorsun diye sorulas user.
Sen anneni, eşini ve kız kardeşini bu arkadaşlaa yönlendir.
hem işsiz kalmazlar, hemde bu endişen giderilmiş olur.
(bkz: cömert adam)
kadın jinekoloğa giderek, durumu sorun olmaktan çıkarabilecek türk kadınıdır.

tıpta ayıp yoktur fakat bazı insanların bu konuda hassasiyetleri olabilir. sana, bana soracak değil ya hangi jinekoloğa gideceğini. ne olursa olsun arkadaşım, rahatsız olabilir kadın. doktor sıfatıyla ne pislikler yapan insanlar var şu ülkede. ben bir erkek olarak, cinsiyet ayırt etmeksizin, direkt jinekologdan, ürologdan korkuyorum lan. alır koparır falan.
namus ile alakası yoktur. utangaç olması veya eşinden korkması muhtemeldir. lakin sağlık herşeyden önce gelir.
bağnaz olduğu düşünülmemesi gereken kadındır. yani insan utanıyor lan, ben de varikosel zımbırtısı için ultrason çektirecektim, bu aşamaya kadar testislerimi hep erkekler elledi ama ultrasonda testisimi bir kadın jelleyip, aleti üstünde gezdirmişti. çekindim lan, yani erkeğin yapmasını tercih ederdim sanki.
Sağlığını gözardı edecek kadar gözü dönmüş kadındır.
Zira doktorlar da çok meraklıydıya onun kukusuna!
tercih meselesi tabi ama şunları unutmayalım
1)doktor namahrem olmuyor, açın okuyun hadistir.
2)adamın işi o, cerrah yani,günaşırı nöbet falan tutuyor, gün boyu milletin şeyini görmenin özlemiyle yazmamış o bölümü .
3)kadın erkek ayrımı yapmayın, cogu ilçemizde sebil gibi doktor olmadığından kim deneyimli, işinin ehli ise ona gidin, can bu, yolda bulunmuyor.
kokuşmuş vajinasına doktorların çok meraklı olduğunu düşünen zavallı kadındır. koca korkusudur veya cehalettir. bir kadın doğum doktorunun günde kaç tane vajina gördüğünden habersiz kadındır ayrıca. KEndisi onu cinsel obje olarak gördüğünden, doktoru da kendisi gibi sanır. cehalet...
kadın jinekolog olduğu sürece erkeğe gitmeyen türk kadınıdır.

yabancı kadınlar gibi ilgiye aç olmadıklarından dolayı da böyle olaylara girmezler.

allah türk erkeğinden razı olsun.
erkek jinekologun bir Cok kadın jinekologdan daha ılımlı, daha anlayisli davrandığı bilmeyen Kadinlardir. kadınların bu gereksiz utangacligini, çekingenliğini bildikleri icin inanılmaz naif davranırlar, bu kadar bastırılmış ve ayıp olduğu düsündürülmüs bir konuda kadınları rahatlatırlar.

Erkek jinekologa gitmeyi namussuzluk ve asalet yoksunlugu olarak görenlere cahil deyip hosgorulu olamayacağım, örümcek kafalı, bagnaz, gelisememis yaratiklardir.
Sirada bekleyen iki bayan varken alımlı ve güzel bir bayanı bacaklarına baktiktan sonra randevu saatinden önce alındığını gördükten sonra fikirlerimi sorgulamam neden olan türk kadını psikolojisidir. Böyle asistanlar doktor olacaksa ben bayan olmak istemiyorum.
Not:Kendi doktorum erkektir ve tecrübeli bir insandır.Asistanlarına müdahale hakki tanımaz.
Sorun erkek jinekologda değil bende diyen kadındır. Utanmıştır sadece. Bu doğal bir durumdur utanıyor diye modern değil mi yani?
kendini rahat hissetmeme durumudur. beynini eşşek sikesiceler de cahillik der durur.
cahillik değildir ağdaya gidince kadın ağdacıdan bile utanan bn doktor da olsa cinsiyetinden ötürü utanırım erkek doktordan ki çevremce geniş etiketi yapıştırılmış bir insanımdır.
kime isterse gider ey özgürlük...
Mecbur olunmadığı taktirde tercih edilmemesi gayet doğal bir durumdur. 2 doktor varsa ve kadın erkeği tercih etmiyorsa bunu neresi garip ki ?
Sanki lezbiyen jinekolog yok.
güncel Önemli Başlıklar