bugün

ülkemiz insanlarının ne kadar geri kafalı olduğunun göstergesi olan durum.
bunun yanı sıra bayan doktora gidemeyen erkekler de fazlasıyla mevcuttur ülkemizde.
bu kadınlardan ne yazık ki hala var. hatta bir tanesini tanıyorum ve evde doğum yapmaktan yana olduğunu söylüyor.

(bkz: 21 yüzyıl)
cagdasligin erkek doktora gitmek, hatta hastabakici ,hemsire bilimum hastane personelini erkek secmek oldugunu bilemeyecek yobazlikta yetistirilmis insan tipidir.
Dunyada ne insanlar var ya erkek doktora gidilmezmi, gitmisken doktor secme hakkina dayanarak katalogdan doktorun en erkegini , kasli ve yakisiklisini secer insan.

O kadar cagdas olacaksin ki, hemoroid ,prostat kontrolunu( erkekler icin ) en alimli doktor bayanlara yaptiracaksin.
Anlayamiyorum ya bide normal bir hastalik icin bile erkek doktora tedavi olmayan bayanlar var. Tamam kendini rahat hissedtmeyebilirsin ama mevzu vatansa gerisi teferruattir.
erkek doktor'a gidemeyen kadın vardır elbetteki ve utanıyor olabilir yahut inançları gereği gitmek istemeyebilir. bunun genele yayılması (başlık adı) yanlış bir davranış biçimidir. Kimsenin utangaçlığı ya da inançları bu şekilde suistimal edilmemeli. (bkz: saygılı olmak)

örneğin ben de bayan doktora görünmeye utanıyorum. ufaklığımı ulu orta bayan doktora neden çıkarıp göstereyim? göstermekten zevk alan abaza ve ergen tipler var diye ben göstermek zorunda mıyım?
kişinin isteğidir. saygı duymak gerekir. cinsel hastalıklarla ilgili konularda kadınların büyük bir kısmı erkek doktor tercih etmez çünkü ne kadar eğitimini de alsa bir kadından daha iyi bilemezler durumu. o yüzden "ne zaman gelişeceğiz","çok geri kaldık olmaz böyle" demek yerine biraz düşünmek gerekir. bir de hastanın rahat etmesi söz konusudur elbette. kadın kadının yanında daha rahat eder büyük ihtimal. sorunlarını daha rahat anlatabilir.
bireyin kendi tercihi olmakla birlikte eğer bu durum acil bir husus meydana geldiğinde de devam ediyorsa o zaman cehalettir işte. Hele ki kadın doktor veyahut erkek doktor karşı cinsten hastayı kabul etmiyorsa bu en büyük yobazlıktır, meslekten men edilmelidir. sağlık personeli için cinsiyet ayrımı gibi bir husus yoktur, olamaz.
hani kadınlar sadece diğer kadınlar için giyinip, makyak yaparlardı ? sorusunu sorduran eylem. madem hemcinsinden daha güzel olmak için uğraşıyorsun, niye hemcinsine gidiyorsun? en özel sorunlarını onunla paylaşıyorsun ? senin baktığın açıdan bakarsak, sen hemcinsin olan doktorun kapısından çıktığın anda arkandan dedikodunu yapar, senden acıyarak bahseder..diyesim var sözlük.
(bkz: bekara karı boşamanın kolay gelmesi)
muasır medeniyetler seviyesine ulaşamamak.
erkeğe hiç bir zaman derdini anlatamamış olma nedeniyle,
kadın kadının halinden anlar mantığı ile hareket eden zeki kadınlardır.
mahremiyet duygularının gelişmiş olması sebeplidir,
tercih etmezler ama gerektiğinde gidilmesini de bilirler, gidilmelidir de.(dayanak din ise, din de kadın doktor olmaması yahut işin uzmanı olmaması durumunda buna izin verir)
nerden bakarsan bak çürümüş kouşmuş bir gelenektir. beyinsizliği örümcek kafalılıgın sonucudur.
kocasının hükmündeki kadındır.erkek bayan kuaförünü gitmeyeninden farkı, keyfi değil de, sağlığı zaruriyet getirmiş olmasına rağmen, gidemeyen kadındır.
genelde yurdum insanına mahsus bir davranış şeklidir. garibim doktorun ne halde olduğunu asla düşünmez bu insanlar. doktorların, günde kendileri gibi onlarcasıyla haşır neşir olmaktan usandıkları göz ardı edilerek, sanki muayene edilecek ilk kadınmış gibi çekinirler. kaldı ki muayene olan ilk kadın bile olsa, bir doktordan görevi dışında başka bir şey ummak ne kadar doğru onu da bilemiyorum. yanlış bir davranış olduğunu söylemeyelim, üfürükçülere, hocalara gidilse daha vahim sonuçlar olabileceğini bildirelim bu hanım ablalara.
tamamen saçmalıktır.
Ülkemizdeki cahil insanların yaşamlarını sürdüklerinin kanıtıdır. Bundan 40 50 sene sonra böyle bir şey kalmaz umarım.
Dinimizi tam olarak öğrenememiş ama öğrendiğini sanan kadınlardır.
maalesef böyle doktorlar da vardır.
türkiyede eğer erkekse doktora bile güvenilmeyeceğinin kanıtıdır.
islamı olarak gidişmesinde bir sakınca bulunmamaktadır, ama doktorlar alllaha değil hipokrata yemin etmesi enteresandır.