bugün

erkek dediğin ali ağaoğlu kadar zengin, brad pitt kadar yakışıklı, jay asley kadar dayanıklı ve tabiki de spartacus kadar sert olmalı.
sorunsal değildir.
cok duz bir yorum yapmak gerekirse:

disarida maco, evde light olmalidir.
kaslı, kültürlü, uzun&kalın penisli.
Uzun ve kalın *
adam gibi olmalı.
güçlü olmalı. düzgün olmalı.
vurdu mu oturtmalı.
sözünü dinletmeli.
kılıbık olmamalı.
sadık olmalı
insan olmalı
hayvan sevmeli
kaslı olmalı
uyumlu olmalı
konuşmasını bilmeli.
uzaaaaaaaaaaaaaar gideeeeeerr.
evinin reisi, karısının kocası, çocuklarının bbası, komşusunun komşusu, akrabasına sıcak, esnafla geçimli, gündemi takip eden.... hee bi de sünnet olmuş olma maddesi var tabi.
adanalı olmalıdır esprisi bir yana hem zengin hem güçlü olmak zor.
Herşeyden önce cesur olmalı. Çıkabilmeli karşına. Yok şöyle yok böyle bik bik etmemeli. Erkeksin lan sen. Haa bu yoksa zaten adamlıktan bahsetmek yanlış olur. Ah bi de seviyorum lafının anlamını bilmeli de söylemeli. Kadın nasıl olmalı dersek kadını şekillendirecek olan erkeğidir. Yani adam olmalı az.
kızlar ne diyosa tersini yapın. bakın şimdi yakışıklı istiyolar ama yanlarındakiler yakışıklı değil. kirli sakal istiyolar ama yanlarındaki adam köse. kısa saç istiyolar ama adamın saçı omzunda. kısaca dinlemeyin kimseyi kendiniz olun bakan bakar bakmayan da naparsa yapsın.
Olmayan sorunsaldır.

Erkek dediğin sinan akçıl gibi olmalı .
Erkek gibi davransın yeter.
erkek olmalı ayol.
anlayışlı olmalı kadınına karşı sert olabilir istediği her şeye ama kadınına sakin olmalı sinirli erkeği kim ne yapsın allah aşkına.
bir de mümkün mertebede hayata karşı pozitif olmalı enerjik dinamik olmalı ağlak sulu göz bahriye modeli istenmez hiçbir zaman.
Siparis verir gibi erkek ozelligi belirleyen basliktir efendim oncesinde adam olsun gerisine zaten luzum olmaz.
Adam gibi adam olsun, donek olmasin yeter.
erkek dediğin seni elinin tersiyle değil, avucunun içiyle kavrayacak. bileceksin ki, emin ellerdeyim. başkası tutamaz ellerimi böyle. rahat olacaksın yanında. lakayt lakayt konuşmucak toplum arasında. ince olacak, seni senin kadar düşünecek. sen onu merak ettiğinde kendisine hesap sorulduğunu düşünmeyecek. bunu anlayıp mutlu olacak. senin inceliğine karşı küstah kaba davranmayacak. erkek dediğin kadının her gününü son günmüş gibi yaşamasına çaba sarfedecek. ilgi gördüğünle ilgiyle, sevgi gördüğünde onu şımartarak karşılık vermelidir. erkek dediğin romantik olacak, hiç olmazsa ayda bir gün en basiti bir çiçek getirip eşine sadakatini gösterecek. özel günleri sıradanlaşmış bir gün olarak geçirmeyecek. eşine jestler yapacak. erkek dediğin aranmayı, mesaj atılmasını normal karşılayacak. erkek dediğin hissettiğiyle yaptığı şeylerde münafıklık olmayacak. erkek dediğin cesur olacak. seni seviyorum derken korkmucak, başka şeylerin arkasına gizlenmeyecek. net olacak. seviyorum deyip sonradan kaçmayacak. korkak olmaz erkek dediğin. eşinin mantıklı tüm isteklerini özveriyle yerine getirmeye çalışacak. erkek dediğin koyun gibi yatmıcak yatağa, bugün benden razı mıydın diye soracak. sevgisi geçici ve kısa bir zevk uğruna olmayacak. evliliğin yatmaktan ibaret olmadığını bilecek. erkek dediğin aldatmayacak. Allahtan korkacak. bir bakarsın bu adamla yıllar sonra ne yatağa sığıyorsun ne toprağa. koluna girip gezmesini, seyahat etmesini bileceksin.o nerede olursa olsun seni koruyacağını bileceksin. gözün arkada kalmayacak. kendini güvende hissedeceksin. seni sadece sen olduğun için sevecek. parayla, pulla, kariyerle seni ezmeyecek, yokluk yaşatmayacak sana. hem baban, hem kocan, hem arkadaşın olacak.
herkesin erkeki kendine sevgili kızlar..

boşuna don biçmeyin erkek denen canlıya..

komik yani böyle şeyler, yapmayın..
Kızların yatağına girmek için değil, kalbine girmek için yaşamalı.
yakışıklı olmalı,

karizmatik olmalı,

kadın ruhundan anlayıp romantik olmalı,

nezaket sahibi olmalı,

iyi bir kariyeri olmalı, güçlü bir adam olmalı ama evine de vakit ayırıp, eve iş getirmemeli,

eşek gibi çalışmalı ama ev işlerinde eşine yardımcı olmalı,

sadık olmalı ama yatakta tecrübeli olmalı,

sürpriz yapmaktan hoşlanmalı, sık sık eşine sürpriz yapmalı.

sık sık tatile çıkmalı, gemekten tozmaktan hoşlanmalı ama bu tip aktiviteleri erkek erkeğe yapmamalı,

eşek gibi çalışmalı, ev işlerine yardım etmeli ama kendine de bakmalı. spor falan yapmalı.

işte kızlarımızın istediği erkek modeli budur.

https://burcintarhan.file...-smoking-sandy-powers.jpg
Kişiye göre değişir. Bence her çeşit olmalı. Yoksa tüm erkekler aynı olsaydık fazlasıyla sıkıcı olurdu, karşı taraf seçim yapamazdı. Her karşı cins, kendisine en uygun olanı seçiyor. Karşı cinsin nasıl olduğuyla doğru orantılıdır erkeklerin nasıl olduğu.
adam olmalı.
Olmak istediği gibi.

Insanlar benim istediğim gibi olmak zorunda değil. Ama ben istediğim gibi bir erkek aramakta, seçmekte özgürüm.
Olgun olmalı cocuk gıbı davranmamalı kadınlar babaları gıbı bırını sevmek ister.
Tas yerinde ağırdır en cekıcı olanları bunlardır.
Empati yapabilmeli.
Bir duruşu olmalı.
Elleri güzel olmalı.
Mantıklı konuşmalı.