bugün

ileride sorun yaratabilir dikkat edilmelidir.
(bkz: vitrin mankeniyle sevisen erkek)
ne amaçla oynadığını öğrenmek lazım,şahsen ben birtanesine sorduğumda memesine bakmak için demişti,ee zamane çocukları işte...
fatik urek'in kücükken sıkca gercekleştirdigi eylem diger yansımasıda evcilik oyunlarında anne rolü üstlenmek olabilir.
(bkz: erkek cocuklarin oyuncak bebekle oynamasi)
barbie bebeklerin kolunu bacagını kopartmak suretiyle oynaması dogal karsılanabilecek hadise. aksi durum için;
(bkz: ibnelik alametleri)
kız cocuklarıyla kaynaşmak için güzel yöntem.
oyuncak bebeklerin taş gibi olmasıyla ilgili olabilecek durum..

bi bakınız..

http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search
süper barbie bebek vücuduna bakmak amacıyla yapılmasının yanı sıra akranı kızları tavlayabilmek maksadıyla yapılabilecek olan eylemlerdir. akranı kıza bak ben barbie ile oynuyorum kadın ruhundan da anlıyorum bnden daha iyisini bulamazsın hadi gel doktorculuk oynayalım ben doktor olayım sen hemşire ol hastanedede yatacak oda kalmasın beraber yatmak zorunda kalalım diyebilir bu çocuklar dikkat edilmelidir.
çocuk önce çok iyi izlenmeli kız çocuğu gibi oynuyorsa bir an önce ya pipisi kestirilip oyuna öyle devam ettirilmeli ya da habersizce barbi elbisesi giydirilmiş actionmani eline verip çocuğun çok farklı alemlere yelken açması sağlanmalı. yok tecavüzcü çoşkun gibi oynuyorsa barbiyi elinden alıp kafasına küçük bir yumruk yardımıyla dokunulmalı
bu * cocuklarin gelecekleri hakkinda ciddi suphe ve korku duymamizi saglayan hareketlerdir.
toplumun dayattığı mantık çerçevesinin dışındaki kurallardan biri olan "erkek çocuk bebekle oynamaz" 'ız dışına çıkan fakat aslında gayet normal bir şey yapan, fakat ailesi cahil olduğu için dayak yiyen, elinden de oyuncağı alınan zavallı çocuğun yaptığı şeydir.

bu davranışta ne ararsanız bulunabilir. ilk olarak seksizm vardır. (bkz: seksizm) zaten baştan saçmalayıp "erkek arabayla, kız bebekle oynar" diyen toplum,her şeyi böyle kategorize etmiştir. kız şunu erkek bunu... fakat seksizm şurdadır ki bu kategorizasyon hatasını doğru olarak kabul eden toplumda asla bir kız bir erkeğin "yapması gereken" şeyi yaptığında engel olunmaz; fakat erkek, kızın yapması gerekeni yapınca hep karşı çıkılır. burada da işe homofobigirer. toplum eşcinsel'i "kız gibi olan" sanıp, feminenlik ile eşcinselliği karıştırmıştır. ama bu zaten türkiye gibi geri kalmış ülkelerde hep yapılan bir yanlıştır. feminenliği eşcinsellik sanan aile bu hatasını da yine doğru kabul edip bu kez de eşcinselliği kötü bir şey sandığını ortaya koyar. daha sonra bu en büyük hatasını da doğru kabul edip bu sefer de çocuğunun sadece, bir bebekle oynayınca hemen eşcinsel olacağını sanar. bu da zaten yanlıştır. yani görüleceği üzere bu ailenin tüm bu sanrıları toptan bir yanlıştan ibarettir.
her zaman sorunsal bir durum değildir. çocuğun action man den sıkıldığını da çıkarabiliriz.
bu cocugun tercihlerinin farklı oldugunu deil bu yasta kızların piskolojisini öğrenip yasıtlarını tavlama kabiliyetini arttırmak için etüt yaptıgını gösterir ilerde kerem cem misali bişey olacaktır
kız ortamına girebilmek için yapılmış efsane bir hareket. tebrik ediyoruz...
yaşamının ilerki dönemlerinde bülent ersoy'a özenmesi muhtemel çocuktur.
(bkz: kuşum aydın küçükken)
(bkz: karşı cinse erken ilgi duyma)

(bkz: barbi bebeğe sexy pozlar verdiren çocuk)
erken yaşta insan anatomisi hakkında bilgi edinmiş çocuktur
pek panik yapılmaması gereken ama devamında makyaj yapma çabasına giriyorsa acilen bir uzman hekime gidilmeis gereken durum.