1. 1.
    Aptallığın ve geri kafalılığın daniskasıdır.
    Kadın can taşıyor ve canından can çıkarıyor, binbir emekle ise büyütüyor. Erkeklerin önündeki bilmem kaç gramlık organ onları üstün yapmıyor maalesef. Erkek çalışıp para kazanıyor diye de üstün olamaz zira o eylemi kadınlarda yapıyor. Erkek ile kadın her zaman eşittir konu kilit.
    2 -2 ... goddess of darkness
  2. 2.
    Görüşlerine sonuna kadar katılıyorum ve erkek egemenliğini her yönden kınıyorum.
    -1 ... shoes
  3. 3.
    Sebebi kadınlara ve erkeklere yüklenen toplumsal rollerdir. Erkeklere yüklenen 'çalışıp coluga cocuga bakmak' erkeklerin kendini üstün sanmasının en büyük sebeplerindendir. Allahım bu toplumsal rollerin belasını ver de kurtulalım.
    2 -1 ... aslinda olmayan biri
  4. 4.
    geri kafalılıktır. erkeklerin de, kadınların da birbirlerinden üstün olduğu konular vardır ancak bu bir cinsi diğerinden daha yüksek görecek bir üstünlük değildir.
    2 ... asypleth
  5. 5.
    Erkek ağzıyla kuş tutsa dahi her zaman Kadın üstündür.
    -1 ... selia
  6. 6.
    doğa dişidir. aslolan kadındır, erkek teferruattır, çünkü doğurma yeteneği kadındadır.
    1 ... monk of monkmountain
  7. 7.
    kör cahil toplumlarda olur.
    misal bangladeş'te üstün oldukları iddiasıyla feminist doktor teslime nesrin'i öldürmek için sokaklara dökülen binlerce kişi yılan oynatıcısıydı.
    hayattaki tek başarısı yılana kaval çalmak olan entarili ayak takımı tıp doktoru bir kadından daha üstün olduğunu iddia ediyordu.
    güler misin ağlar mısın?
    1 -3 ... strawberry blonde
  8. 8.
    erkekleri üstün yapan cinsellik olmadığı gibi kadınları üstün yapan da cinsellik değildir. dolayısıyla konunun çocuk doğurabilme ile hiçbir alakası yoktur.
    3 ... hicin evladi
  9. 9.
    erkek kadından üstün olmadığı gibi kadında erkekten üstün değildir. erkek yapı olarak dış etkenlere daha dayanıklı olduğu için eski dönemlerde ev dışı işlerde kadın ise ev içi işlerde rol almıştır. lakin kültür değişimi ve gelişimle beraber kadın iş hayatına da girmiştir. ağır işlerde olmasa bile beyaz olarak tabir ettiğimiz ofis çalışanı olarak çalışmaktadırlar.

ayrıca kadın ve erkeğin eşit olmadığını hem yasa hem de yaşamdan örneklerle görüyoruz. sadece lafta eşit demek eşitliği getirmemektedir.

1. kadın şayet çalışıyorsa erkeğe göre daha erken emekli oluyor
    2. çalışmıyorsa ve evli değilse babası ya da annesi emekliyse hem sigortalasından hem de emekli maaşlarından yararlanıyor.
    3. evlendiği taktirde erkeğin mal varlığına doğrudan ortak oluyor.
    4. boşandıklarında erkekten nafaka talep edebiliyorlar.
    5. şirket kurmak ve kendi işini yapmak isteyen kadınlara devlet büyük destekler veriyor ki bunlardan en güzelleri vergi düşüklüğü ve hibe desteğinin daha yüksek olması ve erkekler bu desteklerden faydalanamıyor.

daha sayamadığım bir çok şey var. bu sebeple sözde eşit demek doğru değildir. çünkü devlet kadınlara bu hakları kendilerine bakamayacak güçte olduklarını düşündüğünden dolayı veriyor. maşallah öyle kadınlar var ki erkekleri silip atmak istiyor.

şunu da belirtmek isterim ki; her erkeğin kadınlar üzerinde büyük hakkı vardır. bunların en önemlisi erkeklerin askerlik görevinden dolayı canından, uykusundan ve diğer tüm zevk-i sefa işlerinden feragat ediyor olmalarıdır.

kadınları kötülemiyorum ama kadınların erkekleri silip atmaya çalışıp, feminist düşünceyi yaymaya çalışmalarına anlam veremiyorum.

ağır sanayi de erkekler çalışıyor, üretimi erkekler yapar. kadının bu işleri yürütmeye beden gücü yetmeyecektir. üretim durursa her şey durur!

o sebeple kadın erkeğe, erkekte kadına saygı duymalıdır.

her şeyin ölçüsü vardır.
    1 ... euludagg
  10. 10.
    Doğrusudur. Kadın zaten yarım akıllıdır.
    ... abbas dikbasar