1. 1.
  umuma açık yerlerde izlenen bir maçsa eğer, sevgilinin haykırışlarıyla bir yandan sakinleştirme çalışmaları yapan bir yandan da rezil olduk mu acaba bakışları atan kızdır. o günün tripsiz kavgasız gürültüsüz bitmesi isteniyorsa sevdiceğin tuttuğu takımın kazanmasını istemek doğru olandır.
  2 ... doksanüç
 2. 2.
  kiz arkadasiyla mac seyreden erkekle beraberdir. mutlu olmaları en büyük dileğimiz.
  2 ... don kişot
 3. 3.
  takdir edilesi, hemcinsleri tarafından örnek alınası kız.
  ... qb1903
 4. 4.
  (bkz: önemli olan nerede olduğun değil kiminle olduğundur)
  2 -1 ... pulp fiction
 5. 5.
  kendi tuttuğu takımın veya milli takımın maçıysa neden olmasın denilesi kız türüdür. zira maç izlemek bir kız için de eğlenceli olabilmektedir zaman zaman.
  ... cilekrazzi
 6. 6.
  futbol bilgisine sahip ise ve maçları takip ediyorsa hiç çekinmeden birlikte maç izlenebilecek kız modeli. ayrıca takdir edilip alnından öpülesi şahıs.

  (bkz: helal olsun)
  1 ... hop tereyagli balli tarak
 7. 7.
  Karşılığında bir şey beklememesi durumunda güzel bir davraniş sergileyen kızdır.
  (bkz: kız arkadaşiyla altin günlerine giden erkek)
  3 ... wake
 8. 8.
  illa ki erkeğin tuttuğu takımı değil de rakibini tutan kızdır. futboldan hic anlamadığı halde hep kızın tuttuğu taraf kazanır, inadına inadına.
  ... williamhowardtaft
 9. 9.
  eğer futboldan hoşlanmayan bir kız arkadaşınız varsa, insan içinde maç izlemeniz tavsiye edilmez. Çünkü televizyondakilerin bir topun peşinden koşmasına anlam veremeyen kız, çoktan sizi aldatma çalışmalarına başlamak üzere arayışa geçecektir.Eğer ille de götürcem diyosanız, bir at gözlüğü hediye ediniz.
  ... polivit
 10. 10.
  futbolu seven, fırsat buldukça takip edip izleyen, bir o kadarda agzinin tadini bilen kizdir.

  maç evin dışında bir yerde izleniyorsa, daha keyifli hale gelir. biralar içilir, çerezler yenir, yorumlar yapılır, çoşulur, heyecanlanılır, belki de birlikte küfür edilir.

  maçı sevdiceğinle birlikte izleme durumunda;
  galibiyet sevinci, katlar kendini.
  mağlubiyet kederi, hafiflenir.

  maçın sonunda biradan değil de belkide, birlikte sevilen bir aktivite gerçekleştirildiği için, mutluluktan insanın başı döner.
  2 ... dancing in the moonlight