bugün

vıcık ,cilvemi yapar işimi götürürüm diyen kız modelidir.
pohpoh seven erkek grubunun tercih ettiği model kızlar.
aşkım ın anlamını kavrayamayıp her onune gelene erkek kız farketmez soyleyen iq, bq, cq sorunsalı yaşayan cozumu olmayan hatunlardır.
ilişkinin daha ilk haftası diyorsa eğer terk edilmesi gereken kızdır.zira "ne zaman tanıdın da,ruh eşin olduğuna karar verdin de,aşkını verecek kadar sahiplendin de "aşkım" dedin" diye sorulası dişi organizmadır..beraberliğin rayına oturduğu hallerde zorlana zorlana,utana sıkıla,yarım ağızla içten bi şekilde söylenilen "aşkım" her şeyden daha değerlidir benim gözümde.
önceleri dalga geçtiğiniz kız modeline dönüştüğünüzü farketmenizi sağlayan başlıktır. ancak ilişkinin birkaç seneyi aşması durumunda hayatım, bebeğim, aşkım gibi klişe ve kıro sözcükler jargona ister istemez girmekte, hayretler içinde bırakmaktadır.*
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
sonunda sevgilisinin ismini unuttuguna kanaat getirdigim erkeklerdir bunlar. ha tabi kizlarin da sucu vardir bu durumda. sahsen ben sevgilisi ona bir kere askim yerine adiyla seslendigi icin kusenleri bilirim...

edit: basligi kiz arkadasina askim diyen erkek modeli olarak gordum evet. *
(bkz: askim baksana bana)
aşkına aşkım diyen kızdır. * * .
tarafımdan başlarda komik olduğu ve kulağa vıcık geldiğinden sarfedenlerin manalı bir gülümsemeyle izlendiği hemcinsim.
ancak gerçek aşk bulunduğunda ve bunu yaşatan kişi de karşında tüm sevimliliği, tüm heyecan hissettiren varlığıyla durduğunda, senin de kalbinin atışı hızlandığında, sana güzel sözler söylediğinde sarfedilmek istenen bir söz olması sebebiyle aynı duruma düştüğümde, yine de "ben onlardan değil gerçekten hissederek söyleyenlerdenim" diyerek dahil olduğum grup.
ama yine de gün içinde "tuzluğu uzatır mısın aşkım" gibi genel geçer cümleler ve "ama aşkoooom niye öyle söylüyosaaann" cümleleri kurulmayacaktır.
erkek arkadasına gercekten asık olan kızdır. *
geleceğini pek parlak görmediğim kızdır.
"aşkım" lafının boku çıkmıştır artık. sağda - solda, orda - burda, heryerde sevgililerin dilinden düşmez oldu, anne çocuğunu severken bile aşkım der oldu. oysa ki eskiden anneler çocuklarını "yavrum", "kuzum" diye severdi.
erkek arkadaşına sevgi sözcükleri söyleyen kızdır.
Diğerleri için:

(bkz: bebişim)
(bkz: hayatım)
(bkz: şirinem)

(bkz: yok artik)
ikinci söyleyişine mahal vermeden yol verilmesi gereken kız modelidir.
(bkz: niye demesin ki)
(bkz: herkeze aşkım diyen kızlar)
şşt mi desin yani _?

eleştirmiş olmak adına birşeyleri eleştiren başlıklardan birisi daha. bir çok kız sevgilisine aşkım der ve bir çok erkekte bu durumdan hoşnuttur. bunu bilen bir azınlık ıyyy iğrenç diyerekten kendilerine karizma saglamaya çalışmaktadır.

-ben çok farklı bir insanım
+öyle mi.. _? ne hoş.
eskiden bu tür sözcükler ulu orta söylenmezlerdi. sadece sevgiliye, sadece sevgilinin duyduğu anlarda söylenirdi.
sevgilisine,aşkım ,balım,tatlım,cicim,diyerek istedigini yaptıran kız modelıdır.
agıza yapışan o sözcükle sevgiyi basitleştiren kız modeli...
kendini muhabbet kuşu gibi hisseden bünyenin sorunudur. *
aşkının sağlam temellerine dayanmadığı konusunda ipucu veren kızdır. öyle ki, devamlı ' aşkım ' demek, gerçekten sevdiğine bağlı olmayan ve kafası karıştığından bağlanmak ve bağlanmamak arasında kalan bir insanın icraatıdır. hele bir de gösteriş yönü vardır ki, laf sürekli söylendiğinde, çevreye gösteriş yapıyor olma ihtimali yüksektir.
(bkz: yılışık)
her zaman söylerse bir boka benzemeyecegini anlamayan kızdır. her şeyin yeri ve zamanı oldugunu bilmeyen de olabilir.