bugün

dunya uzerinde kız bollugunun fazla olması bu baslıga tezattır. * **
gerçekleşmesi halinde kız neslinin ve dolayısıyla uzun vadede insanoğlunun yokolacağı durum
kız sahibi babalar bu nu ,erkek adamın erkek damadı olur diye telafuz ederler...
(bkz: erkek adamin erkek damadi olur)
erkek adamin erkek oglu olur ve erkek adamin erkek damadi olur soylemlerinin kullanimi yanlistir gunumuzde. aslinda anlatilmak istenen esinin dunyaya getirecegi bebegin cinsiyeti degildir. bir erkege yarasir sekilde davranis ve karakter sahibi olmasidir.

ya da ben kendimi bildim bileli yanlis yorumlamis olabilirim.*
doğu vilayetlerinde hala yüz gören motto... saçmalıktan daha da ileri gidemeyen bünyelerin gururuna yediremediği, allah'ın bahşettiği kız evladı kendisine yakıştıramaması sonucu kullandığı abuk cümleciktir...
(bkz: erkek adamin erkek evladı olur)
cinsiyet kromozomu erkek tarafından kadına verildiği için, erkek adamın her türlü çocuğu olur şeklinde açıklanası olgu. şöyle ki eşey kromozomları bayanlarda xx erkeklerde ise xy şeklindedir. döllenme esnasında bayanın xx olan eşey kromozomları x ve yine x şeklinde ikiye ayrılırken erkeklerde x ve y şeklinde ikiye ayrılır. dolayısıyla dölleme yapılırken cinsiyeti belirleyecek olan x ya da y kromozomu erkekten gelecektir. bayandan her halükarda x gelmektedir çünkü. sonuç olarak erkek adam akıllı olsun da sağlıklı çocuğum olsun diye dua etsindir.
cok eskilerde oğul kelimesi evlat anlamına geldiği için söylendiği zamanlarda anlatım bozukluğu yaratmayan cümle. oğul kelimesi anlam daralmasına uğrayarak erkek cocuk anlamında kullanılmaya başlanmıştır.
(bkz: ibnenin oğlu travesti doğar)
geçerli olan önerme. çocuğun oluşmasında erkeğin önemi kadınınkinden büyüktür zira. hani eskiden derlerdi ya, "sen bana bir erkek çocuğu vermedin?" sen veremiyorsan kadına doğru dölü, kadın ne yapsın? başkasıyla mı yatsın?
(bkz: eğitim şart)
(bkz: erkek adamın erkek çocuğu olur)
(bkz: çocuk oğlan olursa erkek adam ne olur)* *
kız çocuklarının babayla uzaktan yakından alakası yoktur mantığını çağrıştıran söz öbeği.
xx ve xy çaprazlamasıyla açıklanabilecek önermedir. ancak populasyon genetiğine terstir. oranlar altüst olur. *
xx
xy
xx
xy
şans her daim %50.
kadınlar bölünerek mi çoğalıyor diye düşündüren hede.
(bkz: erkek adamın erkek sevgilisi olur) * *
alternatiflerini öyle çok okuduk ki. ayrıca (bkz: erkek adam erkek siker) valla bir sunal filminden. filmin adını hatırlayamadım sadece. ( ne lan bu af mı diliyom, vercekseniz verin eksi oyları, yazdığım doğru işte )