bugün

erkek, ancak kendisiyle başbaşa kaldığında ağlar. gözyaşlarını bir tek kendisi görür. bazen de insan yanında, yüreğini ezer acısı, tutamaz kendini, gözlerinden yaşlar süzülür. sonra kendi kendine telkine başlar; 'erkek adam ağlar mı, sus lan' ama sonra da 'ağlıcam lan, bizim de kalbimiz var herhalde' diyerek rahatlar.
niye robot mudur bu cins dedirten cümledir.
bir erkek yalanıdır.''höyt erkek adam ağlarmı lan kerata '' diyen amca ve dayılar vardır etrafımızda.
bu yaş sınıfında ki insanların doğduğu zamanlar da yeni doğan erkek bebekler ağlamıyordu.
nasıl ağlamassınız lan, hiç mi severek ayrılmadınız, ya da f.d gibi sevdiğiniz ayrı seveniniz ayrı olmadı mı hiç? ulan hadi duyguyu geçtim, peki hiç mi cenaze namazı kılmadınız.
sago bile şarkı sonlarına ağlama payı bırakıyor artık *
e artık gene ağlamıyorsanız; siz doğmadan ölmüş ceninlerdensiniz.

karikatür komedya koydum adınızı...
soğan doğramadıkları sürece geçerli olan durum.
klişeleşmiş yalanlardan ve toplumun dayattığı zırvalıklardan biridir. hayır; göz var, yaşı da var, e duygusuz da değilsin, niye ağlamayacakmışsın, bunu anlayamıyorum. yarın * annen-baban veya bir sevdiğin öldüğünde de ağlamamalıyım diye kendini mi kasacaksın, herkesin gözü önünde zayıf görünmeyeyim diye o anki ihtiyacını boşverip, kendine ihanet mi edeceksin? erkeklik algın bu kadar sığsa, yoluna devam et, günü geldiğinde geçmişte ağlayamadığın anlar için oturup hüngür hüngür ağlayacaksın pişmanlıkla.
erkekliğin şanına şerefine bok sürmemek adına uydurulmuş bir sözdür.
erkek daha samimi ağlar. belki kadın kadar ağlamaz ama ağlanacak yeri ve zamanı iyi bilir. onun gözyaşları bir kadının gözyaşı selinden daha anlamlı ve içtendir.
öyle bir ağlar ki arkadaşım, eğer hiç ağlamamışsa birde içten içe öyle bir ağlar ki, hiçbir ferahlık onu rahatlatmaz, hiçbir söz, neşe, eğlence akla gelebilecek tüm güzellikleri say, eğer o adam ağlamışsa dostum susturamazsın.
*
(bkz: afedersin ama tarrak ağlamaz)
ağlamalı, ağlaması insan olduğunun göstergesidir. içimdeki tüm şefkat duygularını kabartan bir eylemdir. "ağlama güzeldir, süzülürken yaşlar gözümden"
görmeye dayanamadığım durumdur.her görüşümde kalbimi acıtan durum, peşinden ağlamamak imkansızla birdir.
içinde bin pişmanlık gözlerinde yaş
Yüzünde yasak duyguların verdiği garip telaş
Sesinde bir burukluk ellerin soğuk
Boğazında düğüm, düğüm kelimeler

Erkekler ağlamaz sil göz yaşını
Kaçırma gözlerini benden suçlu, suçlu
Erkekler ağlamaz insanız unutma
Sustururum zamanla içimdeki bu acıyı
Göz yaşların içimi acıtıyor
Erkekler ağlamaz sevgilim sil gözyaşını

Yaşadığım o günleri unutmak zor
Geceler boyu beklemek nedir
Onu birde bana sor
Çok özlemek ve sevmediğini bilmek
Sonu gelmez acılarımla beraber .
ağlamalıdır. ağlamayan erkekte yoktur. eğer ağlamıyorsa gidip kendini bir yerden atabilir, çünkü insanlıktan çıkmıştır.
erkek adam ne yapar acaba? diye sormak istediğim olaydır.
(bkz: belki ağlamaya programlıdır)
erkek adam ağlasa bile çaktırmaz..
(bkz: babanın ağlaması)
yanlış bir önermedir. öyle bir ağlarlar ki bazen bir kadının ağlamasından daha fazla can yakar gözyaşları.
öyle miymiş? okuyun ve görün!
http://deneme-bir-iki.blo...7/erkek-adam-aglamaz.html
sözde gururlu, zibidi tırı vırısı. annenin karnından gülerek mi çıktın kamil ?
Erkek ADAM Ağlamaz değil! Adam gibi ADAMSA ağlar!
AŞK der Ağlar, AF der Ağlar, ALLAH der Ağlar... !
doğrusu erkek adam ulu orta ağlamaz ya da erkek adam karı kız için ağlamaz olan söz. evlat acısı vs. bir sürü ağlanacak olay var.

edit: aşk için af içinde ağlamaz.
Erkek adam da insandır. Buz veya taştan yapılmamıştır. Ancak orta yerde ağlamaz, kimsenin olmadığı bir yerde kendi başına göz yaşlarını döker. isyanı, sitemi neyi varsa eder. Delikanlıyız ama taştan değiliz. Bizimde kalbimiz ve göz yaşlarımız var misali.Her şeye de ağlıyorsa, o zaman kıllanmak gerekebilir. Erkek adamdan başka bir şey olabilir.
Erkek adamı ağlatmak kolay değildir. Her şeye ağlamaz. Yaşadığı acılara bağlı olarak erkek de ağlar, günlerce ağladığı da görülmüştür. Diğer zamanlarda ağlamasa da göz yaşlarını içine akıtır.
evet ağlar insan neticede. ama abartıldığı kadar değil tabiki. bunun övünmekle falan da ilgisi yok. mesela düşündüm de en son ne zaman ağladığımı bile hatırlayamıyorum.
sonuçta ağlar işte hayvanlar bile ağlayabiliyor.
(bkz: erkek adamın götü olmaz)