1. 1.
  psikolojik açıdan ele alınması gerekirse;
  çocukları küçük yaşta şiddete alıştırmak, çocuğun kendisini savunması için şiddet kullanması gerektiğini benimsetmek, savaşın ve silahın masum şeyler olduğunu çocuğa kabullendirmek anlamına gelen ebeveynlerin oyuncak seçimidir.
  6 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  (bkz: benim hiç oyuncak siLahım olmadı biliyor musun amca)
  3 -1 ... tucimania
 3. 3.
  vurdulu kırdılı oyuncaklar yerine zeka geliştirici olanları tercih edilmeli evet ama çocukların en merakla izledikleri çizgi filmlerde yeterince şiddet var. eskiden en vurdulu kırdılı olanları bile ninja kaplumbağa gibi filmlerdi şimdikiler teknolojinin de verdiği rahatlıkla herşeyi yapabiliyorlar.
  2 -1 ... aquantass
 4. 4.
  Kız çocuklarına oyuncak makyaj malzemesi almakla aynı etkiyi teşkil eden hadise.Onlar da büyüyünce ayaklı bomba oluyorlar.
  2 -2 ... italiano
 5. 5.
  ilerde iletişim bozukluğu yaşayan çocuklar yetiştirmek isteyenler varsa buyursun alsın
  2 ... eticicibebe
 6. 6.
  at avrat silah üclemesinden, küçük bir cocuga verilebilcek en uygunolanıdır şu an icin sanırım. atı nerden bulcak çocuk, kadını napcak..
  5 -1 ... muvakkitzade sukufe nigar
 7. 7.
  demode olmuş gelenek.
  artık gerçek silahlar çocukların elinde dolaşmaktadır.
  babalar amcalar gururla silahlarını oğullarının eline tutuşturmaktadırlar.
  (bkz: anne baba olmak)
  1 ... lusi
 8. 8.
  ilkokuldaydık. beden eğitiminde ilk öğrendiğimiz şey asker gibi yürümek, onlar gibi sıraya girmek ve onlar gibi koşmaktı.. dik durmalıydık mesela. dirsek temas aralığı hizaya geçmeliydik. daha sonra da değişmedi bu. koca koca liseli adamlar, kızlardık; kapıdaki hoca saçlarımıza bakarak alırdı bizi içeriye. ceketlerimize bakardı. eğitilmedik vesselam adam edildik "devletlü" mantığıyla. silah normal bir şeydi hayatımızın bütün bu dönemlerinde. şiddetle büyüdük, asker gibi yetiştik.
  2 ... kutatku bilik
 9. 9.
  ruhsatsız silahlanmanın her gün can yaktığı ve aldığı türkiye'de, çocuğu suça özendirecek sorumsuzca harekettir.
  ... legend of the stranger
 10. 10.
  ''al oğlum bak sana silaaaah,hani abiler var yaaaa Irak'ta çocukları vuruyolaaaar,işte bundan kullanıyolar,aman da aman geleceğin okul baskıncısı,usame bin ladin'i hadi oyna bakalım yavrum'' diyen ana-baba zihniyetinin yaptığı eylemdir.
  2 ... faithful lover