bugün

Bayan denilebilir.
Hanım, hatun ve canım gibi hitaplardır ayrıca hatun kişisinin tip ve karakter özelliklerine görede çeşitli hitaplar geliştirilebilir neticede herzaman birlikte olduğun insana hep aynı şekilde seslenmek biraz sıkıcı olabilir.
ismiyle hitap ederim fazla özel olduğunu hissedersem sevgilim.
Ayy şimdi burası hatunum kadınım avradım yazanlarla dolmuştur okumadan geçtim.

Kadın Güzelse güzelim der.
Müdür, patron. Yavrıım.
Beybi ya da hafif fantezi yapılacaksa döl kovam.
Karsımdaki aşık oldugum beyse küfürde edebilir. Onun o dişlerine diline damagına kurban olurum.
“Xx “. Bu sıralar çok kullanırım.
Duruma göre değişiklik arz eder.

Mesela:
- iş çıkışı akşam akın balığa gidelim, tam da lüfer mevsimi bir 35'lik içeriz.
+ Yok oğlum ya, Akşam komutan misafirler gelecek diye bazı siparişler verdi. Başka bir gün inşallah...
Burada kadın komutan olur.

Bir mobilya veya eşya alınırken "yapma hatun, tamam bu güzel bunu alalım" diyerek mağaza gezmekten imanı gevşemiş erkek için kadın hatun olur.

Özel günde bir hediye çiçek ile elinde kadının karşısın da duran erkek "nice yıllara güzelim" dediğinde kadın erkek için en güzel olur.
bayan, karı, hanım, hatun, avrat, minnoşella.
Kuluncum falan deyin değişiklik olur hem .
sevgili ise bal porsuğum. tuttuğunu koparan, cesaretli, tutkulu, kararlı, korkusuz anlamlarında. duyunca havalara uçar kesin.
bebeksi, götveren, minik. bunlar benimkiler.
hazinem diyorum karıma. mucizem.

gerçekten de öyle.

ömrüm, ruhum ve kalbim de diyorum.
şu şarkıyı dinleyen herkesin kadınım demesi lazım aslında.
volkan konak değil.

https://youtu.be/TivycBDO4sA
aşkitoloşum.
Kısrağım diyebilir.
Bence çok romantik.
Canımın içi nasıl?
kuzubalığı,
biraz enteresan ama farklı samimi olun, hiç duymamıştınız değil mi...
Yiğidim, aslanım, avradım.

Geçen gün otobüste bir amcanın telefonu çaldı, arayanın ismi "canım avradım"dı. Olabiliyor böyle şeyler.
Kadından kadına değişir. Konununa durumuna tavrına göre. Fakat Biz Telefonda genelde hepsine hanımefendi diyoruz. En güzeli bu. Ciddiyet ve Resmiyet iyidir.
Benim en çok hoşuma giden hitap şekli sonuna “m” ekleyip söylenendir. Ben de sevdiğim zamanlar öyle hitap ederim...
Bizim edebiyat hocası telefonda eşiyle konuşurken hanımefendi diyordu.

Kulağa saçma geliyor ama az resmiyet olması iyidir.
Naber yavru.
Gapcuk ağızlım.
güncel Önemli Başlıklar